Coen & Sander introduceren 'Nederlandstalige top 100' bij JOE met marathonuitzending

vrijdag 16 januari 2026
Foto: JOE - © DPG Media 2026

Wat begon als een spontaan pleidooi voor de schoonheid van Nederlandstalige muziek in de ochtendshow, is dankzij de luisteraars van 'De Coen & Sander Show' op JOE uitgegroeid tot een dag waar het Nederlandstalige lied centraal staat.

Op donderdag 22 januari staat JOE volledig in het teken van de ‘Nederlandstalige top 100’. In een speciale marathonuitzending van 09.00 tot 18.00 uur brengen Coen Swijnenberg en Sander Lantinga negen uur lang een ode aan de muzikale meesterwerken uit de Lage Landen van de jaren ’70, ’80 en ’90.


De blauwdruk voor het succes van nu
De ‘Nederlandstalige top 100’ sluit naadloos aan bij het herkenbare format van JOE en richt zich specifiek op muziek uit de jaren ’70, ’80 en ’90. Deze iconen uit drie decennia Nederpop vormen de blauwdruk voor de enorme dominantie en het succes van de Nederlandstalige muziek van nu. De lijst viert de muzikale rijkdom van de gehele Lage Landen en bevat de beste muziek uit zowel Nederland als België; van tijdloze rockklassiekers tot de mooiste kleinkunst.

De stembussen zijn geopend
Het idee voor de lijst ontstond eind vorig jaar in de Coen & Sander Show na een spontane hartenkreet van Sander Lantinga voor Nederlandstalige meesterwerken. Nadat een overweldigend aantal luisteraars in de JOE-app liet weten de lijst dolgraag te willen horen, gingen alle seinen op groen. Sander heeft vrijdag de stembussen officieel geopend.

'Het is nooit te laat of te veel om de prachtige Nederlandstalige parels uit de jaren '70, '80 en '90 te eren. Hoe leuk is dat om het samen met de JOE-luisteraar te doen in de vorm van een top 100. Dus ik zeg: doe maar!', aldus Sander Lantinga.

Marathonuitzending
De lijst wordt op donderdag 22 januari in één dag uitgezonden, waarbij luisteraars negen uur lang worden ondergedompeld in de mooiste Nederlandstalige klassiekers. Voor deze gelegenheid wijken Coen & Sander af van hun reguliere ochtendshow en nemen zij de volledige marathonuitzending van 09.00 tot 18.00 uur voor hun rekening. Vanaf vandaag, vrijdag 16 januari, kan iedereen stemmen op zijn of haar favoriete nummers via de JOE-app of op JOE.nl.

Live-optredens
In aanloop naar de lijst bellen Coen & Sander komende week met diverse artiesten over hun persoonlijke favorieten, waarna de stembussen officieel sluiten op woensdag 21 januari om 09.55 uur tijdens een speciale Nederlandstalige editie van de 'JOE Singalong'. De marathonuitzending op donderdag wordt extra feestelijk omlijst met live-optredens van verschillende iconische acts uit de Lage Landen in de studio.

De Nederlandstalige top 100 met Coen & Sander is donderdag 22 januari van 09.00 tot 18.00 uur te beluisteren op JOE.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.

'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    10:00
    Winterbeelden
  • 12:30
    Hallo Kroket
    12:55
    Mega Mindy
  • 12:20
    Sara
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:45
    Geen uitzending
    12:25
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 11:45
    Geen uitzending
    14:40
    The Proposal
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Baywatch
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:25
    The Endgame
  • 10:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:20
    Blind Gekocht NL
    13:00
    Toasted!
  • 12:30
    NCIS
    13:00
    Big Sky
  • 11:45
    Borderforce USA: The Bridges
    12:55
    Bar Rescue
  • 12:35
    Embarrassing Bodies
    12:20
    A Place in the Sun
  • 11:50
    My Professor's Guide to Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:31
    Mijn tuin
    12:38
    Hallo Roger
  • 12:30
    Bon Appetit
    12:30
    Het Weekmenu
  • 12:10
    Darby and Joan
    12:25
    New Tricks
  • 12:35
    Storage Wars
    13:20
    Shipping Wars
  • 12:30
    NOS Journaal
    13:30
    Short track
  • 12:30
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:35
    Zin in Zappelin
    12:40
    Mega Mindy