'2Doc: Children of the Mist' bij de VPRO

woensdag 16 november 2022

In de bergen van Noord-Vietnam woont de twaalfjarige puber Di. Ze behoort tot de Hmong, een etnische minderheid waar meisjes op heel jonge leeftijd trouwen. Maar Di leert op school én op haar telefoon dat de wereld groter is...

'Children of the Mist' van regisseur Diem Ha Le is een indrukwekkend verhaal over de botsing tussen oude gebruiken en moderne waarden.


Di is een levendige puber van twaalf jaar die opgroeit in een dorp in de mistige bergen van Noord-Vietnam. Ze behoort tot de Hmong, waar het traditie is dat meisjes vroeg trouwen. Vaak gaat hieraan een bridenapping vooraf, waarbij de bruid ‘ontvoerd’ wordt door haar toekomstige echtgenoot. Zo verging het ook Di’s zus en hun moeder.

Maar Di is de eerste van haar familie die de mogelijkheid heeft om naar de middelbare school te gaan. Daar leert ze hele andere waarden en normen; de leraren moedigen de kinderen aan om zo lang mogelijk door te studeren, terwijl de meeste ouders willen dat ze meehelpen op het land. Bovendien is Di vergroeid met haar mobiele telefoon, waardoor haar blik op wereld ook veel verder reikt dan het dorp waar ze opgroeit. Ondanks dat ze weet dat ze vanwege kidnapgevaar uit de buurt van jongens moet blijven, neemt ze toch een vriendje en 'laat' zich kidnappen. Dat was niet helemaal de bedoeling, want Di heeft nog andere plannen. Ze komt steeds meer op voor haar zelfstandigheid, en heeft daarbij misschien stiekem wel de steun van haar moeder.

In 'Children of the Mist', de eerste lange documentaire van regisseur Diem Ha Le, komt de maker dicht bij de familie en geeft een indrukwekkend beeld van de botsing tussen oude gebruiken en moderne waarden.

Winnaar van de IDFA prijs voor beste regisseur 2021.

Regie: Diem Ha Le

'2Doc IDFA Primeur: Children of the Mist' (Vietnam, 2021, 92 min), donderdag 17 november om 22.30 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Live live live
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 15:55
    Samson en Marie
    05:15
    Geen uitzending
  • 15:45
    Chicago P.D.
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:35
    Mamma Mia! Here We Go Again
    06:00
    Qmusic
  • 15:35
    The Golden Girls
    07:00
    Willy
  • 14:30
    Christmas Cookies
    05:40
    Sugarplummed
  • 15:55
    SOS Piet
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    De Slimste Mens Ter Wereld
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:45
    C.S.I. New York
    01:00
    Fire Country
  • 15:55
    Two and a Half Men
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:45
    Long Lost Christmas
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:40
    Cold Justice
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:38
    De CFO podcast
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:53
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:05
    Het feestmenu van ..
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 15:25
    Grantchester
    01:30
    London Kills
  • 15:50
    Storage Wars
    07:15
    Flip This House
  • 15:15
    NOS Studio Sport Live
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 15:20
    De Joodse Wereld
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:15
    Molly Moon's ongelooflijke hypnoseboek