'2Doc: Children of the Mist' bij de VPRO

woensdag 16 november 2022

In de bergen van Noord-Vietnam woont de twaalfjarige puber Di. Ze behoort tot de Hmong, een etnische minderheid waar meisjes op heel jonge leeftijd trouwen. Maar Di leert op school én op haar telefoon dat de wereld groter is...

'Children of the Mist' van regisseur Diem Ha Le is een indrukwekkend verhaal over de botsing tussen oude gebruiken en moderne waarden.


Di is een levendige puber van twaalf jaar die opgroeit in een dorp in de mistige bergen van Noord-Vietnam. Ze behoort tot de Hmong, waar het traditie is dat meisjes vroeg trouwen. Vaak gaat hieraan een bridenapping vooraf, waarbij de bruid ‘ontvoerd’ wordt door haar toekomstige echtgenoot. Zo verging het ook Di’s zus en hun moeder.

Maar Di is de eerste van haar familie die de mogelijkheid heeft om naar de middelbare school te gaan. Daar leert ze hele andere waarden en normen; de leraren moedigen de kinderen aan om zo lang mogelijk door te studeren, terwijl de meeste ouders willen dat ze meehelpen op het land. Bovendien is Di vergroeid met haar mobiele telefoon, waardoor haar blik op wereld ook veel verder reikt dan het dorp waar ze opgroeit. Ondanks dat ze weet dat ze vanwege kidnapgevaar uit de buurt van jongens moet blijven, neemt ze toch een vriendje en 'laat' zich kidnappen. Dat was niet helemaal de bedoeling, want Di heeft nog andere plannen. Ze komt steeds meer op voor haar zelfstandigheid, en heeft daarbij misschien stiekem wel de steun van haar moeder.

In 'Children of the Mist', de eerste lange documentaire van regisseur Diem Ha Le, komt de maker dicht bij de familie en geeft een indrukwekkend beeld van de botsing tussen oude gebruiken en moderne waarden.

Winnaar van de IDFA prijs voor beste regisseur 2021.

Regie: Diem Ha Le

'2Doc IDFA Primeur: Children of the Mist' (Vietnam, 2021, 92 min), donderdag 17 november om 22.30 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.

'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Het weer
    20:15
    Thuis
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:00
    Familie
    20:35
    Ze Zeggen Dat
  • 19:15
    Blind getrouwd: Australië
    20:35
    UEFA Champions League
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Bombshell
  • 19:35
    Police Interceptors
    20:35
    Last Knights
  • 20:00
    Allegiance
    20:50
    Gooische Vrouwen
  • 20:00
    Pa heeft een lief
    20:35
    Commissaris Roos
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 19:40
    FBI
    20:35
    Truth Be Told
  • 19:40
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 20:10
    Tooldokter
    20:55
    Mar10
  • 20:10
    Meat Timon
    20:40
    Loïc: Zot van Koken
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    The Marlow Murder Club
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Law & Order: Organized Crime
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    NOS Bevrijdingsdag 2026
  • 19:50
    Rail Away
    20:16
    Socutera
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Down The Road