Woensdag in 'Telefacts : Tiener Moordt

'Telefacts' gaat back to basics, terug naar de essentie. Telefacts gaat dieper dan het nieuws. Cathérine Moerkerke heeft nu woensdag over de volgende onderwerpen.
<
STRONG>Tiener Moordt
"Elke dag herken in onze drie dochters mijn Ingrid. En telkens als mijn kinderen pijn hebben, schreeuwen ze om hun mama. Ook vandaag nog. Dan rijst bij mij opnieuw de vraag: 'Waarom heeft die egoïst mijn prachtvrouw, onze schitterende mama, vermoord? Op zo'n gruwelijke wijze dan nog wel. Waarom, in godsnaam, waarom?", zucht Alain Bruynkens (40). In mei 2004 vermoordde de toen pas 16-jarige Björns Moons, de 32-jarige bankbediende Ingrid Van Regenmortel. Hij randde haar aan, wurgde de vrouw, en gaf ze nog een paar rake klappen in het gezicht, om er zeker van te zijn dat ze wel dood was. Vandaag moet Alain Bruynkens, de man van Ingrid, helemaal alleen verder. Met vier kinderen: drie dochters van Ingrid Van Regenmortel, en een zoon van een vorige vrouw -ook een Ingrid en ook al overleden op een gruwelijke manier, na een zwaar verkeersongeval. Maandag startte het assisenproces tegen de jonge psychopaat. "Telefacts" volgt de troosteloze, alleenstaande vader: thuis, en ook op de rechtbank, waar heel het verhaal voor hem terug tot leven komt. "Mijn leven zal nooit nog hetzelfde zijn. Alleen mijn kinderen geven mij nog een reden om vol te houden."
Vacatures In De Aanbieding
Het jobaanbod in ons land was nooit zo groot: vandaag heeft de VDAB niet minder dan 80.000 openstaande vacatures. Vreemd genoeg zijn – op precies hetzelfde moment - zo'n 95.000 Vlamingen al meer dan een jaar op zoek naar een geschikte job. "Telefacts" volgt enkele langdurig werklozen tijdens hun eindeloze zoektocht.
Willy Gerits is al meer dan drie jaar op zoek naar werk. Hij was jaren vrachtwagenchauffeur, maar door rugproblemen kon hij dat niet langer. Hij verstuurde al tientallen sollicitatiebrieven maar eindigde telkens weer op de tweede plaats. Toch geeft Willy de strijd niet op. "Ik wíl en zál een job vinden. Dat moet, niet alleen voor mezelf maar ook om de studies van mijn zoon te kunnen betalen."
Schoonmaakbedrijf ISS heeft 1000 openstaande vacatures die – ondanks het hoge aantal werklozen - maar niet ingevuld raken. Om toch snel kandidaten te vinden, zet het bedrijf nu de grote middelen in. Sinds kort trekt ISS zelfs met een werkbus het hele land rond. Rudolf Daelemans heeft ervaring in de schoonmaaksector en kwam zich aanbieden. Hij is al meer dan drie jaar op zoek naar werk. Meestal krijgt hij te horen dat hij te oud is. "In het begin ben je nog gemotiveerd om te gaan solliciteren, maar op de duur weet je toch al vooraf wat het antwoord zal zijn. Na de zoveelste afwijzing verlies je de moed om nog verder te gaan… ."
De Miljoenen Van Anna Nicole Smith
Vorige week donderdag werd de 39-jarige Anna Nicole Smith dood aangetroffen in haar hotelkamer. "Telefacts" brengt een interview met haar, dat ze gaf enkele maanden voor haar dood.
Over de doodsoorzaak is momenteel nog onduidelijkheid. Mogelijk is het ex-Playboy-model gestorven aan een combinatie van methadon, een middel dat gebruikt wordt om van heroïne af te kicken, en anti-depressiva. Wel staat vast dat ze niet vermoord werd. Anna Nicole Smith zal begraven worden naast haar grote idool Marilyn Monroe.
In 1994 trouwde Anna Nicole met miljardair Howard Marshall, zij was toen 26, hij was 89. "Ik hou van hem en zal hem nooit verlaten. Leeftijd speelt geen enkele rol."
Amper een jaar na het huwelijk overleed haar miljardair. Anna Nicole wachtte nog op zijn erfenis.
Vorig jaar werd ze moeder van een dochtertje, Dannielynn. Officieel is de vader advocaat Howard Stern, de man met wie ze toen samen was. Maar er zijn daarnaast al drie andere namen opgedoken van mannen die mogelijk de biologische vader van haar baby zijn. Ook de naam van Howard Marshall, die bij de geboorte van Danielynn al meer dan tien jaar overleden was, duikt weer op. Anna Nicole zou zijn sperma hebben laten invriezen. Het lijkt er dus op dat iedereen aast op de erfenis die zij krijgt van haar overleden miljardair…
'Telefacts', woensdag 14 februari om 21.15 uur op VTM.