'Wetsdokters': een huis vol bloed en een lijk in de koffer

dinsdag 16 april 2019

In aflevering 3 van 'Wetsdokters' buigen de meest ervaren én de jongste wetsdokter zich elk over een verdacht overlijden: prof. dr. Wim Van de Voorde en dr. Diona D'hondt.

De reportagereeks van VTM NIEUWS kon de voorbije weken al rekenen op gemiddeld 571.000 kijkers en 27,6% (VVA 18-54).


Een jonge vader verdwijnt. Een beetje later wordt een auto gevonden in het water, met een lijk in de koffer. Gaat het om de vermiste man? En hoe is die persoon om het leven gekomen? Is er iemand anders bij betrokken? Vragen waarop wetsdokter Van de Voorde een antwoord moet proberen geven.

Prof. dr. Wim Van de Voorde: 'Autopsie is het ultieme middel om de waarheid te achterhalen. We moeten alle mogelijke vaststellingen doen om de doodsoorzaak en de aard van een overlijden te kunnen bepalen.'

Een lijk in water ontbindt sneller, dus is er geen tijd te verliezen voor de wetsdokter. Toch neemt hij eerst grondig de tijd om de wagen te onderzoeken. Alle sporen worden heel nauwkeurig onderzocht, want prof. dr. Van de Voorde moet een stem geven aan het overleden slachtoffer. Zijn onderzoek kan de nabestaanden misschien helpen in het verwerken van hun verlies.

Wim Van de Voorde werkt al 24 jaar als wetsdokter maar komt nog steeds tot verrassende bevindingen: 'Een jong kind sterft opeens. Politie gaat uit van moord en pakt de ouders op voor ondervraging. Na autopsie blijkt dat er een bloeding in het hartzakje ontstaan is door een aangeboren afwijking bij het kind. Het moordonderzoek wordt - gelukkig - na die bevindingen geheroriënteerd.'

Ook wetsdokter Diona D’Hondt weet dat elke dag een verrassende wending kan nemen. Ze komt op de meest uiteenlopende en vaak lugubere plaatsen terecht.

Op een dag wordt ze opgeroepen tijdens een etentje met vrienden. Het is na middernacht wanneer ze ter plaatse komt om het verdacht overlijden van een man te onderzoeken. De man heeft meerdere messteken in zijn lichaam. Het huis waarin hij aangetroffen wordt, hangt volledig onder het bloed.

Dokter Diona D’Hondt: 'Meestal tref je op één plek bloed aan, maar nu was het echt verspreid van in de woonkamer tot in de keuken en naar de achtertuin toe. Dat kom je niet zo vaak tegen. Voor mij was het de eerste keer dat ik zo’n uitgebreid bloedspoor aantrof.'

Verrassende bevindingen bij verdachte overlijdens in 'Wetsdokters', woensdag 17 april om 21.45 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

De Kampioenen hebben een tombola georganiseerd die uitzonderlijk goed verlopen is: 25.000 frank opbrengst. Ondertussen zit Pol in geldnood. Hij heeft wel werk in het onderwijs, maar moet maanden wachten voor hij zijn eerste loon krijgt. Erg vervelend is wel dat Valentijn op komst is en Doortje hem al een mooi cadeau gegeven heeft. Pol probeert geld te lenen bij zijn oom DDT, maar die vraagt een woekerintrest. Ondertussen moet Marc de clubkas naar Boma brengen. Volgens Carmen was de clubkas bij aankomst leeg. Zij wil uitzoeken waar de 25.000 frank gebleven is.

'F.C. De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:35
    De markt
    06:00
    Mr. Magoo
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:25
    A Year on Planet Earth
  • 12:45
    De Smurfen
    04:50
    Geen uitzending
  • 11:35
    Het Onbekende
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:55
    Drone Cops
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:20
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 12:20
    Filthy House SOS
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:25
    Op de Rooster
    02:30
    Geen uitzending
  • 12:20
    Castle
    02:05
    Criminal Minds
  • 12:30
    Border Security: America's Front Line
  • 12:05
    Gordon Ramsay's Future Food Stars
  • 11:25
    Blue-Eyed Butcher
    07:55
    Without a Trace
  • 12:17
    Fleet TV
    06:40
    Business Branding
  • 12:41
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 12:30
    Vlaamse Klassiekers
    02:15
    Sarah's Sweet Table
  • 12:35
    Midsomer Murders
    03:05
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 12:25
    Below Deck Down Under
    07:50
    Hudson & Rex
  • 12:20
    Sterren NL Top 25
    06:55
    Nederland in Beweging
  • 12:45
    EO Metterdaad
    08:00
    Petrus in het land
  • 12:35
    Peperbollen
    08:00
    Stop!