Nieuw op Ketnet: 'De Wereld Rond met Kaatje'

vrijdag 29 maart 2013

Na Kaatje & co, Kaatjes Tralalaatjes en Kaatje Theater staan Kaatje en haar vrienden Viktor, Kamiel, Frits & Frats bij het begin van de paasvakantie klaar voor een geweldig nieuw avontuur.

In 'De Wereld Rond met Kaatje' trekken ze dagelijks de wijde wereld in om in verre (en minder verre) landen allerlei nieuwe, maar ook herkenbare dingen te ontdekken. Met dit nieuwe programma wil Ketnet de kleinste kijkertjes een venster op de wereld bieden zodat ze hun blik kunnen verruimen en kennismaken met diversiteit, verschillen én gelijkenissen tussen mensen, landen en culturen over de hele wereld.

Kaatje wil de wereld zien en daarom stuurt ze in 'De Wereld Rond met Kaatje' haar vrienden op pad. Viktor vliegt met zijn raket van land naar land, en stuurt beelden door over de mensen, dieren, landschappen, gewoontes en culturen die hij onderweg ontmoet. Kaatje krijgt de filmpjes binnen op haar laptop. Zodra het lampje gaat branden, weten we dat Viktor online is en klaar voor een nieuw, spannend verhaal uit een of andere buitenland, van Australië tot Zwitserland.

Na de beelden van Viktor is het de beurt aan Frits en Frats of Kamiel. De ene keer zijn het Frits & Frats die in eigen land op zoek gaan naar dingen, plaatsen of activiteiten die verband houden met het land dat Victor bezocht heeft. En in andere afleveringen gaat Kamiel samen met topchef Jeroen De Pauw in de keuken aan de slag om een gerecht te maken dat typisch is voor het land in kwestie.

'De wereld van Kaatje'
Netmanager Wouter Quartier: 'Toen Ketnet in 2008 Kaatje introduceerde, was dat in eerste instantie om de filosofie van het net te vertalen naar de kleinsten. Wat de wrappers waren voor de kinderen boven zes jaar, moesten Kaatje en haar vrienden worden voor de kleinste Ketnettertjes: rolmodellen om hen te begeleiden doorheen het Ketnet-aanbod, maar ook om hen te inspireren en te stimuleren om dingen te ontdekken, te leren en te doen. Kamiel was van in het begin al van de partij. Viktor en Frits & Frats zijn er later bijgekomen. Samen hebben ze van het Kaatje-aanbod een echte succesformule gemaakt.'

Kaatje en haar vrienden zijn inderdaad superpopulair. Ze is niet alleen de rode draad door de programma’s voor de kleinste kijkers, maar hebben ook hun eigen programma ('Kaatjes Tralalaatjes', met de introductie van Frits & Frats), hun eigen site (Kaatje.be) én een ouderssite. Er zijn Kaatje-boekjes, -puzzels, -liedjes, enz. Meer dan 16000 kinderen (en ouders) bezochten tot nu toe de theatershow 'Kaatje Theater'. En binnenkort krijgt Kaatje ook een eigen zone in Plopsaland De Panne.

De Kaatje-programma's hadden in 2012 een gemiddeld marktaandeel van 36.5 % in de doelgroep (4-8-jarigen) en een bereik op jaarbasis van 79 % van alle 4-8-jarigen.

Naast de dagelijkse programmablokken op televisie is het ochtendblok 'Kaatje & co' sinds september vorig jaar ook altijd en overal gratis beschikbaar via de rode knop: in december werd 'Kaatje & co' meer dan 100.000 keer opgevraagd.

Kaatje is dus uitgegroeid toe een volwaardig 360°-concept. Met het nieuwe programma 'De Wereld Rond met Kaatje' krijgt het Kaatje-aanbod een extra inhoudelijke dimensie.

'De Wereld Rond met Kaatje'
Inhoudelijk focuste Kaatje tot nu toe vooral op het eigen vertrouwde wereldje van kleine kinderen. Allerlei thema‘s uit hun dagelijkse leven komen daarbij aan bod: hun relatie met ouders, broertjes en zusjes, vriendjes, de dingen om hen heen, vreugde en verdriet, kleine probleempjes en hoe die op te lossen. Met 'De Wereld Rond met Kaatje' gaat Ketnet letterlijk en figuurlijk een stap verder.

Wouter Quartier: 'In 'De Wereld Rond met Kaatje' slaat Kaatje haar vleugels uit. Samen met haar vrienden nodigt ze de kinderen uit om de wereld te ontdekken en verder te kijken dan hun neus(je) lang is. Kaatje stuurt Viktor met zijn raket de wijde wereld in om verslag uit te brengen over allerlei landen. Aan de hand van pittige reportages tonen ze hoe die landen eruitzien, wat er typisch is, hoe de mensen daar leven, wat de verschillen én gelijkenissen zijn met het leven hier bij ons. Zo willen we hen laten kennismaken met diversiteit, hun nieuwsgierigheid en verwondering stimuleren en hen aanzetten tot ontdekken en exploratie. Ook Frits en Frats zijn uiteraard van de partij. Zij gaan in eigen land op zoek naar een verband met de landen die in de reportages aan bod komen. We zijn ook bijzonder blij met de inbreng van Jeroen De Pauw: hij bereidt in een aantal afleveringen samen met Kamiel een typisch gerecht uit het land in kwestie en laat de kinderen kennismaken met vreemde ingrediënten en smaken.'

'De Wereld Rond met Kaatje', vanaf zaterdag 30 maart wekelijks om 7.40 en 16.15 uur op Ketnet.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Jeffrey Lebowski, beter bekend als The Dude, is een hippie op leeftijd die zijn dagen vult met blowen en bowlen. Wanneer hij wordt verward met zijn rijke naamgenoot, raakt hij tegen wil en dank betrokken bij een vreemde ontvoeringszaak. Samen met zijn bowlingmaatjes Walter en Donny probeert hij de boel weer recht te zetten, maar het trio maakt er een steeds grotere puinhoop van.

'The Big Lebowski', film uit 1998 met oa. Jeff Bridges, om 22.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:05
    Campus 12: compilatie
    13:35
    De mosterd van Meus
  • 08:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Camping Karolien
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 08:30
    Casper en Emma - op safari
    14:00
    Tik Tak
  • 09:10
    K3 Kan Het!
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Geen uitzending
    13:20
    Kitchen Nightmares
  • 08:55
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 02:30
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:20
    Geen uitzending
    13:50
    Friends
  • 08:40
    Elementary
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:45
    Hawaii Five-0
    13:35
    Road Wars
  • 08:50
    Emergency
    19:45
    Komen eten
  • 09:00
    Without a Trace
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 09:00
    Z-Weekoverzicht
    13:33
    Trends Talk
  • 09:22
    Roger
    14:00
    De Muziekshow
  • 09:15
    Lekker Messy - Weekmenu
    14:00
    Open Vuur
  • 08:55
    The Great British Bake Off
    13:50
    Midsomer Murders
  • 08:55
    Resident Alien
    20:00
    Below Deck Mediterranean
  • 08:45
    De reünie
    13:00
    NOS Sport: WK Zwemmen 2025
  • 09:00
    Nederland op film
    13:30
    Fryslân Dok
  • 09:00
    Kosmoo
    19:00
    NOS Jeugdjournaal