Dinsdag in 'Het Parket': 'Wat is er mis met een beetje normale seks?'

maandag 6 april 2020

In de derde aflevering van 'Het Parket' start procureur Myriam in Gent een zaak op tegen een prostituee die onopzettelijk haar klant om het leven bracht.

De man is overleden in haar SM-kelder aan een overdosis procaïne, een stof die tandartsen gebruiken om iemand te verdoven. 'De man heeft 500 ml van het product binnengekregen. Een tandarts gebruikt meestal 3 à 4 spuitjes van 1,8 ml. Het is bijna normaal dat je van die grote hoeveelheid doodgaat', vertelt Myriam. 'Soms zeggen wij met de collega’s wel eens tegen elkaar: wat is er eigenlijk mis met een beetje normale seks?'


In Dendermonde wordt Femke bedolven onder de dossiers, maar één zaak springt eruit: een 14-jarig meisje dreigt slachtoffer te worden van loverboys. 'Soms zijn het heel zware dossiers en dat raakt je. Maar op het moment dat het je verlamt en je te hard raakt, dan is je houdbaarheidsdatum bereikt. Er zijn zaken geweest waarvan ik zei: nu is het genoeg geweest. Maar dan slaap je daar eens een nachtje over of dan drink ik eens een goed glas whisky en dan is dat over.'

De publieke opinie ergert zich vaak aan de strafmaat voor misdadigers, maar ook voor parketmagistraat Eva zijn sommige straffen te mild: 'Ik vind dat de straffen voor zedenfeiten te laag zijn. Het is soms een beetje frustrerend als je sommige straffen hoort. Er zijn al situaties geweest waarbij ik het dubbele vorder van wat de verdachte of beklaagde uiteindelijk krijgt. Dan denk je: heb ik dat nu zo verkeerd ingeschat of is men vrij mild geweest? Het is altijd zo’n subjectieve beoordeling.'

Een veroordeelde moet zich aan zijn of haar voorwaarden houden die de rechter heeft opgelegd, wie dat niet doet moet het komen uitleggen voor de probatiecommissie van Gent en procureur des Konings Caroline.

'Het Parket', dinsdag 7 april om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    00:55
    Oep z'n bakkes
  • 04:57
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    00:52
    Tooldokter
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:05
    Veldvers
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:10
    Around the World in 80 Days
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:10
    NOS Journaal
  • 15:22
    Op de planken
    01:10
    Nieuwsuur
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd