Eerste 'Pano' van nieuw seizoen over partnergeweld

dinsdag 14 september 2021

'Pano' opent zijn nieuwe seizoen met een reportage over een ernstig, maar al te vaak nog miskend probleem: partnergeweld tegenover vrouwen.

'Het wordt gebanaliseerd, heel erg gebanaliseerd, zelfs gemarginaliseerd: staat ge hier nu weer? Er zijn zoveel mensen die uit elkaar gaan. Moet er zo'n drama van gemaakt worden?'  Aan het woord is een slachtoffer van partnergeweld. Iemand die het nog kan navertellen. Want vorig jaar werden er in ons land naar schatting elke maand twee vrouwen vermoord door hun partner of ex-partner. De term femi(ni)cide is een begrip geworden. Toch zijn de cijfers niet officieel. De blog http://stopfeminicide.blogspot.com/ houdt ze bij op basis van berichten in de pers. Het gerecht registreert immers geen statistieken over vrouwenmoord.


Toch gaan er aan het fatale geweld op vrouwen vaak heel wat onrustwekkende signalen vooraf. Hadden deze moorden voorkomen kunnen worden? Experte Liesbet Stevens van het Instituut voor de gelijkheid van vrouwen en mannen is zeker van wel: 'Dodelijk partnergeweld is minstens in theorie voorkoombaar. We zouden dit kunnen voorkomen, omdat er bijna geen enkele situatie is van dodelijk partnergeweld waar niet al een heel traject van partnergeweld en van ernstig partnergeweld aan voorafgaat.'

'Pano' onderzoekt welke signalen genegeerd worden. Aan de hand van getuigenissen van nabestaanden en van vrouwen die het geweld overleefd hebben of ontvlucht zijn, laat 'Pano' zien waar het mis gaat. Deze vrouwen voelen zich vaak niet gehoord door politie en gerecht of krijgen niet de juiste hulp.

Wat is dan wel de snelste weg om dit te stoppen? 'Pano' bekijkt welke oplossingen er bestaan en stelt de werking van een Family Justice Center voor.

Reportage: Liesbeth Indeherberge
Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve

'Pano: Geweld tegen vrouwen', woensdag 15 september om 21.25 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (middag)
    13:30
    Homo universalis
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:50
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 13:20
    Geitenmeid
    13:35
    Buddybot
  • 13:25
    Het Weer (middag)
    13:35
    De Branche-Expert
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:40
    The Motorway
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Everest
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch Hawaii
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:55
    Vik & Gert
    13:40
    Friends
  • 12:45
    So Help Me Todd
    14:15
    NCIS
  • 12:40
    Pawn Stars
    15:55
    Two and a Half Men
  • 12:45
    A Place in the Sun
    16:15
    Chateau Meiland
  • 13:25
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 13:24
    City Reports
    13:39
    Business Branding
  • 13:09
    Mijn tuin
    13:30
    Publireportage
  • 12:55
    Loïc zot van koken weekmenu
    13:45
    Becoming Meewis
  • 12:55
    Midsomer Murders
    15:00
    Beyond Paradise
  • 13:05
    Scrubs
    14:25
    Station 19
  • 13:10
    Sterren NL extra: Muziekfeest van het jaar
    13:45
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:10
    2 voor 12
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:25
    Mees Kees
    13:50
    Zwabber