Eerste 'Pano' van nieuw seizoen over partnergeweld

dinsdag 14 september 2021

'Pano' opent zijn nieuwe seizoen met een reportage over een ernstig, maar al te vaak nog miskend probleem: partnergeweld tegenover vrouwen.

'Het wordt gebanaliseerd, heel erg gebanaliseerd, zelfs gemarginaliseerd: staat ge hier nu weer? Er zijn zoveel mensen die uit elkaar gaan. Moet er zo'n drama van gemaakt worden?'  Aan het woord is een slachtoffer van partnergeweld. Iemand die het nog kan navertellen. Want vorig jaar werden er in ons land naar schatting elke maand twee vrouwen vermoord door hun partner of ex-partner. De term femi(ni)cide is een begrip geworden. Toch zijn de cijfers niet officieel. De blog http://stopfeminicide.blogspot.com/ houdt ze bij op basis van berichten in de pers. Het gerecht registreert immers geen statistieken over vrouwenmoord.


Toch gaan er aan het fatale geweld op vrouwen vaak heel wat onrustwekkende signalen vooraf. Hadden deze moorden voorkomen kunnen worden? Experte Liesbet Stevens van het Instituut voor de gelijkheid van vrouwen en mannen is zeker van wel: 'Dodelijk partnergeweld is minstens in theorie voorkoombaar. We zouden dit kunnen voorkomen, omdat er bijna geen enkele situatie is van dodelijk partnergeweld waar niet al een heel traject van partnergeweld en van ernstig partnergeweld aan voorafgaat.'

'Pano' onderzoekt welke signalen genegeerd worden. Aan de hand van getuigenissen van nabestaanden en van vrouwen die het geweld overleefd hebben of ontvlucht zijn, laat 'Pano' zien waar het mis gaat. Deze vrouwen voelen zich vaak niet gehoord door politie en gerecht of krijgen niet de juiste hulp.

Wat is dan wel de snelste weg om dit te stoppen? 'Pano' bekijkt welke oplossingen er bestaan en stelt de werking van een Family Justice Center voor.

Reportage: Liesbeth Indeherberge
Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve

'Pano: Geweld tegen vrouwen', woensdag 15 september om 21.25 uur op Eén.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:15
    Plop & de Peppers
  • 01:10
    Geen uitzending
    11:20
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:35
    Geen uitzending
    14:05
    The Irrational
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:35
    Accused
  • 00:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:20
    Geen uitzending
    09:50
    Zo doe je het!
  • 02:25
    Geen uitzending
    06:40
    Sullivan's Crossing
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:10
    Blood & Treasure
  • 03:15
    Geen uitzending
    06:35
    Botched
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:45
    Without a Trace
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:56
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:35
    Meat Timon
    02:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 03:20
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 03:15
    Rivals
    02:15
    American Housewife
  • 03:40
    EenVandaag
    02:00
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 01:50
    Nieuwsuur
    08:15
    Vroege Vogels
  • 03:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:15
    First Dates