Eerste 'Pano' van nieuw seizoen over partnergeweld

dinsdag 14 september 2021

'Pano' opent zijn nieuwe seizoen met een reportage over een ernstig, maar al te vaak nog miskend probleem: partnergeweld tegenover vrouwen.

'Het wordt gebanaliseerd, heel erg gebanaliseerd, zelfs gemarginaliseerd: staat ge hier nu weer? Er zijn zoveel mensen die uit elkaar gaan. Moet er zo'n drama van gemaakt worden?'  Aan het woord is een slachtoffer van partnergeweld. Iemand die het nog kan navertellen. Want vorig jaar werden er in ons land naar schatting elke maand twee vrouwen vermoord door hun partner of ex-partner. De term femi(ni)cide is een begrip geworden. Toch zijn de cijfers niet officieel. De blog http://stopfeminicide.blogspot.com/ houdt ze bij op basis van berichten in de pers. Het gerecht registreert immers geen statistieken over vrouwenmoord.


Toch gaan er aan het fatale geweld op vrouwen vaak heel wat onrustwekkende signalen vooraf. Hadden deze moorden voorkomen kunnen worden? Experte Liesbet Stevens van het Instituut voor de gelijkheid van vrouwen en mannen is zeker van wel: 'Dodelijk partnergeweld is minstens in theorie voorkoombaar. We zouden dit kunnen voorkomen, omdat er bijna geen enkele situatie is van dodelijk partnergeweld waar niet al een heel traject van partnergeweld en van ernstig partnergeweld aan voorafgaat.'

'Pano' onderzoekt welke signalen genegeerd worden. Aan de hand van getuigenissen van nabestaanden en van vrouwen die het geweld overleefd hebben of ontvlucht zijn, laat 'Pano' zien waar het mis gaat. Deze vrouwen voelen zich vaak niet gehoord door politie en gerecht of krijgen niet de juiste hulp.

Wat is dan wel de snelste weg om dit te stoppen? 'Pano' bekijkt welke oplossingen er bestaan en stelt de werking van een Family Justice Center voor.

Reportage: Liesbeth Indeherberge
Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve

'Pano: Geweld tegen vrouwen', woensdag 15 september om 21.25 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Helden van Hier: Politie Aalst' (VTM)

Na een melding van een overval snellen Ken en Yves ter plaatse, maar het slachtoffer is spoorloos. Kevin en Feline onderzoeken oplichting waarbij een vrouw duizenden euro's verloor. Simon en Lauranne reageren op een melding over een gevonden pistool.

'Helden van hier: Politie Aalst', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    00:05
    Journaallus
  • 09:00
    Lentebeelden
    00:40
    Nachtlus
  • 09:20
    Sarah zingt
    22:05
    Geen uitzending
  • 09:20
    Flin & Flo
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Geen uitzending
    01:10
    Emergency on Sunny Beach
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:45
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 07:00
    Willy
    01:15
    Te bepalen
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:20
    9-1-1
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:25
    De Tafel van de Week
  • 09:20
    SkyMed
    02:00
    Criminal Minds
  • 09:20
    Seal Team
    01:55
    MacGyver
  • 09:20
    Love Island UK
    01:05
    Kinderen kopen een huis
  • 08:40
    Snapped
    01:25
    CSI: Miami
  • 08:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:40
    Vlaamse Klassiekers
    01:25
    De Sterrenkaart
  • 09:20
    Midsomer Murders
    03:40
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 08:35
    The Kardashians
    01:55
    NCIS
  • 09:10
    Goedemorgen Nederland
    01:55
    NOS Journaal
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    02:00
    Nieuwsuur
  • 09:20
    Pip en Posy
    01:55
    First Dates