Eerste 'Pano' van nieuw seizoen over partnergeweld

dinsdag 14 september 2021

'Pano' opent zijn nieuwe seizoen met een reportage over een ernstig, maar al te vaak nog miskend probleem: partnergeweld tegenover vrouwen.

'Het wordt gebanaliseerd, heel erg gebanaliseerd, zelfs gemarginaliseerd: staat ge hier nu weer? Er zijn zoveel mensen die uit elkaar gaan. Moet er zo'n drama van gemaakt worden?'  Aan het woord is een slachtoffer van partnergeweld. Iemand die het nog kan navertellen. Want vorig jaar werden er in ons land naar schatting elke maand twee vrouwen vermoord door hun partner of ex-partner. De term femi(ni)cide is een begrip geworden. Toch zijn de cijfers niet officieel. De blog http://stopfeminicide.blogspot.com/ houdt ze bij op basis van berichten in de pers. Het gerecht registreert immers geen statistieken over vrouwenmoord.


Toch gaan er aan het fatale geweld op vrouwen vaak heel wat onrustwekkende signalen vooraf. Hadden deze moorden voorkomen kunnen worden? Experte Liesbet Stevens van het Instituut voor de gelijkheid van vrouwen en mannen is zeker van wel: 'Dodelijk partnergeweld is minstens in theorie voorkoombaar. We zouden dit kunnen voorkomen, omdat er bijna geen enkele situatie is van dodelijk partnergeweld waar niet al een heel traject van partnergeweld en van ernstig partnergeweld aan voorafgaat.'

'Pano' onderzoekt welke signalen genegeerd worden. Aan de hand van getuigenissen van nabestaanden en van vrouwen die het geweld overleefd hebben of ontvlucht zijn, laat 'Pano' zien waar het mis gaat. Deze vrouwen voelen zich vaak niet gehoord door politie en gerecht of krijgen niet de juiste hulp.

Wat is dan wel de snelste weg om dit te stoppen? 'Pano' bekijkt welke oplossingen er bestaan en stelt de werking van een Family Justice Center voor.

Reportage: Liesbeth Indeherberge
Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve

'Pano: Geweld tegen vrouwen', woensdag 15 september om 21.25 uur op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - finalisten (VTM)

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.

'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    De repair shop
    22:20
    VRT NWS laat
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:20
    Wakker in Paraguay
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:10
    Huis Gemaakt
    22:15
    Telefacts Zomer
  • 21:20
    Doctor Odyssey
    22:10
    Will Trent
  • 20:35
    Jack Reacher
    22:50
    Scream
  • 20:35
    Apocalypto
    22:50
    Ozark Law
  • 21:35
    La Brea
    22:20
    ER
  • 21:40
    Tegen de Sterren Op
    22:25
    Airwolf
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:40
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Marley & Me
    22:50
    Friends
  • 21:25
    SEAL Team
    22:20
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:45
    Komen Eten
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:36
    Z-Beurs
    21:49
    Trends@ Work Smarter
  • 21:40
    Publireportage
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:20
    Meat Timon
    21:55
    Beach Barbecue
  • 21:00
    Miss Scarlet
    22:00
    Grantchester
  • 21:40
    Prison Break
    22:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:25
    Ons Droomproject in Wales
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:40
    NOS Voetbal: Oefeninterland Mannen
    22:55
    NOS Voetbal