'Helden van Hier: Corona' sluit hoopvol af

zondag 10 mei 2020

Op maandag 11 mei waait er een wind van hoop door de laatste aflevering van 'Helden van Hier: Corona'. De voorbije weken volgden bijna 700.000 kijkers het leven van de hulpverleners tijdens de coronacrisis op de voet, goed voor 30,8% marktaandeel (VVA 18-54, live+uitgesteld).

In de slotaflevering kunnen die hulpverleners eindelijk ademhalen: COVID-afdelingen worden afgebouwd en het normale leven wordt voorzichtig weer aangevat. Alle spilfiguren blikken terug op de meest intense weken van hun leven en krijgen een onvergetelijk eerbetoon. Vanaf maandag 18 mei zendt VTM het tweede seizoen van 'Helden van Hier: In De Lucht' opnieuw uit, waarin piloten, spoedartsen en -verplegers uitrukken met de enige MUG-helikopter van Vlaanderen.


Terwijl Ferdy, die een maand in kunstmatige coma lag, meer en meer vorderingen maakt bij de kinesist, worden in het Jessa Ziekenhuis COVID-afdelingen gesloten. Vandaag krijgt de afdeling hartziekten haar oude bestemming terug. Verpleging en onderhoudspersoneel slaan de handen in elkaar om de hele dienst te ontsmetten. Intensiviste Dr. Ilse De Pauw blikt al vooruit. Vanaf nu is het hele ziekenhuis ontdubbeld: COVID en niet-COVID. Ze hoopt dat er geen nieuwe piek komt, maar ze zijn er wel klaar voor. Op elk moment kunnen ze het aantal bedden weer opschroeven.

Op het openbaar vervoer is het dragen van mondmaskers nu verplicht. Terwijl VTM NIEUWS-reporter Birgit Herteleer uitzoekt of de mensen zich aan de regels houden, voert de politie controles uit. De meeste mensen hebben wel een masker bij, maar weten niet wanneer ze het nu juist moeten opzetten. 

In heel het land wordt er al wekenlang om klokslag 20.00 uur geapplaudisseerd. Meer dan ooit voor de personages uit de reeks. Mensen hebben zich verzameld voor het huis van Flora, de brandweer staat voor het WZC in Wichelen, buurtbewoners klappen voor begrafenissen De Ras en de politie van Oostende, en het personeel van Spoed Stuivenberg zet de handen op elkaar voor de laatste levering van #feedthenurses.

'Helden van Hier: Corona' sluit af met een ultiem eerbetoon. Op het dak van het Jessa Ziekenhuis spelen Isolde Lasoen, Jef Neve, Flip Kowlier en Tijs Delbeke speciaal voor de zorgverleners een aangepaste versie van 'Heroes' van David Bowie. De beelden worden live gestreamd, zodat alle zorgverleners kunnen meekijken. Tijdens het lied wordt teruggeblikt op de sterkste momenten uit de reeks.

'Helden van Hier: Corona' sluit af met langste bedankingslijst ooit
Speciaal voor de slotaflevering lanceerde 'Helden van Hier: Corona' een uitzonderlijke oproep. Via heldenvanhier.be riepen ze Vlaanderen op om massaal hún persoonlijke helden uit de zorg in de kijker te zetten. Door via de website eenvoudigweg de naam en het beroep van hun zorgheld door te geven, kon iedereen een bijdrage leveren aan de langste ketting van bedankingen ooit. Maar liefst 5.600 mensen stuurden de naam van hun held of heldin ondertussen al in. Zo verbrak 'Helden van Hier' het record dat op naam van de film X-Men stond, met een creditlijst van 3.700 namen. Met die indrukwekkende lijst sluit 'Helden van Hier: Corona' maandag af.

'Helden van Hier: Corona', maandag 11 mei om 21.50 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Rechercheur Aníta keert na vijftien jaar terug naar haar geboorteplaats. Ze heeft geen zin in het weerzien met de mensen die ze al die tijd heeft ontweken, onder wie haar eigen moeder. Onderweg naar daar wordt ze opgeroepen omdat er een lichaam is gevonden in Glerarsandar. Daar ontmoet ze een oude vriend, nieuwe collega en ex-geliefde.

'Blacks Sands', om 23.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Zeevonk
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Patience
    23:05
    Black sands
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    The Voice van Vlaanderen
    22:30
    So You Think You Can Dance
  • 21:55
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    23:00
    Anna
  • 20:35
    American Gigolo
    22:40
    Fatal Attraction
  • 20:35
    Body of Lies
    22:45
    Asteroid: Final Impact
  • 21:45
    Narcos
    22:40
    ER
  • 21:45
    Zorro
    22:10
    Baywatch
  • 20:40
    Ocean's Thirteen
  • 21:25
    Found
    22:25
    FBI: International
  • 20:35
    Ghostbusters
    22:40
    The Mask
  • 21:45
    Kinderen kopen een huis
    23:40
    A Place in the Sun
  • 20:30
    Murder at First Swipe
    22:30
    Shades of Blue
  • 21:50
    Trends Talk
    22:25
    Z-Nieuws
  • 22:03
    De ambachter
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:00
    Bon Appetit
    23:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:00
    Death in Paradise
    23:10
    Silent Witness
  • 21:30
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:35
    De slimste mens
    22:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Stand van Nederland
  • 20:35
    NOS Voetbal: Oefeninterland Mannen
    22:50
    NOS Voetbal