TV-actie 'NPO Zapp Your Planet: SOS Koala' brengt in totaal 246.351 euro op

zaterdag 8 februari 2020

De speciale noodhulpactie van 'Zapp Your Planet', Wereld Natuur Fonds (WWF) en KRO-NCRV heeft maar liefst 246.351 euro opgebracht.

Met het geld kan WWF hulp bieden aan koala's en andere door bosbranden bedreigde dieren in Australië. Zojuist hebben Zapp-presentatoren Klaas van Kruistum en Saskia Weerstand samen met Julian Jordan en Quinten Verschure het eindbedrag bekend gemaakt in 'ZappLive'.


Meer dan 3.500 kinderen hebben van 17 januari tot en met 8 februari geld opgehaald en gedoneerd aan het WWF. Klaas van Kruistum, presentator bij NPO Zapp, is trots op de kinderen: 'Ik stond al met m’n mond vol tanden na het bekend maken van de voorlopige eindstand, maar dit overtreft alle verwachtingen. Het laat zien hoe energiek en krachtig jong Nederland is als het echt nodig is. Totale inspiratie van echte wereldburgers!'

Kleine en grote acties
Kinderen kwamen massaal in actie voor het goede doel, zo ook de zusjes Danique en Estelle die met saxofoon spelen op straat veel geld hebben opgehaald. Ella, Donna, Anaïs en Meia hebben zelfgemaakte koekjes en koffie in de speeltuin verkocht. Zelfs hele scholen kwamen in actie, zoals de Julianaschool in Overveen, door met alle leerlingen zoveel mogelijk rondjes te schaatsen op de ijsbaan. De basketbalmeiden van CBV Binnenland verkochten zelfgemaakte lekkernijen voor de koala's in nood. Er kan nog steeds gedoneerd worden via de SOS Koala pagina.

Drie keer Nederland verdwenen
Inmiddels is al een gebied van meer dan drie keer Nederland door de vuurzee verwoest. Ruim een miljard dieren zijn omgekomen en gevreesd wordt dat de branden nog wel tot april kunnen duren. Kirsten Schuijt, directeur van WWF is dan ook ontzettend dankbaar voor alle hulp van Nederlandse kinderen: 'Met 246.351 euro kan WWF ontzettend veel doen. Zo kunnen we starten met het planten van meer dan 10.000 jonge boompjes zodat koala’s straks weer een thuis hebben. Het geld wordt ook gebruikt voor acute hulp, zoals het opsporen van koala’s door een speurhondenteam en de opvang van gewonde dieren. En WWF zorgt voor voedseldroppings in nationale parken voor hongerige kangoeroes en andere bedreigde dieren om te overleven tot de natuur zich herstelt.'


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    09:55
    Rizzoli & Isles
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    13:30
    The Block Australia
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    13:20
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:49
    Zo doe je het!
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:55
    Foodies & The City
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:55
    Guilt
  • 13:35
    Storage Wars
    15:25
    Call Me Mother
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:55
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:22
    Op de planken
    13:55
    Andere Tijden
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd