NPO koploper in podcasts en audio on demand

woensdag 30 juni 2021

De Nederlandse Publieke Omroep is koploper op het gebied van podcasts en audio on demand, blijkt uit nieuwe cijfers van Stichting Nationaal Luister Onderzoek die vanaf mei maandelijks de downloads van podcasts en audio on demand rapporteert.

NPO voert met ruim twee miljoen wekelijkse downloads de toplijst van mediabedrijven aan.


Jurre Bosman, directeur audio NPO: 'De NPO heeft een buitengewoon rijk aanbod aan podcasttitels die voor steeds meer luisteraars een vaste waarde zijn geworden. De omroepen bieden titels in een groot aantal genres, van levensbeschouwing tot documentaires, van sport tot wetenschap. Het is audio waarmee je even uit de dagelijkse realiteit kunt ontsnappen, een moment om te ontspannen of juist te verdiepen. Mooi om te zien dat het reflecteert in de nieuwe standaard voor podcasts en audio on demand van Stichting Nationaal Luister Onderzoek. Ons publiek weet de NPO met meer dan driehonderd podcasttitels en twee miljoen wekelijkse downloads goed te vinden, onder andere via ons audioplatform NPO Luister, waar alle podcasts en radiozenders van de NPO gratis te beluisteren zijn via één app. De komende periode blijven we ons aanbod uitbreiden en verrijken, waarmee we een nog groter en breder publiek in Nederland hopen te bereiken.'

NPO ook meeste wekelijkse gebruikers
Naast de 2,1 miljoen wekelijkse downloads die in de maand mei gemeten zijn, blijkt uit de eerste toplijst van de NLO Podcast & Audio on demand Standaard dat de NPO ook de meeste wekelijkse gebruikers heeft. Meer dan 686.000 mensen maken op wekelijkse basis gebruik van de 327 actieve podcasttitels van de NPO. Volgens NLO heeft de nieuwe rapportage als doel een marktstandaard neer te zetten die op basis van een transparante aanpak vergelijkbare cijfers oplevert. De resultaten ervan worden gepubliceerd in de vorm van maandelijkse toplijsten met de honderd meest gedownloade titels. In de top 10 staan maar liefst zeven podcasttitels van NPO. Hofleverancier van de NPO-podcasts is NPO Radio 1 met 38 podcasttitels. In totaal telt de audiotoplijst 48 NPO-titels.

NPO Luister
De experimentele dienst NPO Luister bundelt alle podcasts en radiozenders van de NPO gratis in één app. De luisteraars krijgen langs deze weg gemakkelijk toegang tot het complete podcastaanbod van de NPO, van actualiteiten tot drama, van sport tot levensbeschouwing en van jeugd tot cultuur & media. In NPO Luister zijn meer dan 450 podcasttitels van de publieke omroep overzichtelijk ingedeeld in zestien categorieën. De podcasts zijn online te beluisteren, maar ook kosteloos te downloaden voor momenten als er geen internetverbinding is. De gebruikers krijgen persoonlijke aanbevelingen op basis van hun luistergedrag. Naast podcasts biedt NPO Luister livestreams van onder meer NPO Radio 1, 2, 4, 5, 3FM, FunX, SterrenNL, NPO Soul & Jazz en andere digitale themakanalen op audiogebied.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:18
    Red de meubelen
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:05
    Veldvers
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:10
    Around the World in 80 Days
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:10
    NOS Journaal
  • 15:22
    Op de planken
    01:10
    Nieuwsuur
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd