Janine Jansen hoofdgast Prinsengrachtconcert 2020

dinsdag 14 juli 2020

Janine Jansen is de hoofdgast op het Prinsengrachtconcert 2020. De Nederlandse topvioliste wordt vergezeld door muzikale vrienden van wereldklasse: cellist Mischa Maisky en pianist Denis Kozhukhin.

Het belooft een uniek concert te worden. Voor het eerst treden de muzikanten niet op vanaf de pontons op de gracht, maar vanuit de sprookjesachtige binnentuin van het Pulitzer Amsterdam aan de Prinsengracht. AVROTROS kiest voor deze aangepaste vorm om zo, ondanks de coronamaatregelen, de verbindende kracht en schoonheid van muziek een podium te geven.


Het concert wordt zaterdag 22 augustus live uitgezonden om 21.20 uur op NPO 2 en NPO Radio 4. Hans van den Boom presenteert de tv-registratie en Ab Nieuwdorp de radio-uitzending.

Het Prinsengrachtconcert is bekend terrein voor Jansen. Vijftien jaar geleden bracht ze daar op 27-jarige leeftijd al heel Nederland in ontroering met haar vioolspel. Janine Jansen: 'Ik kijk er heel erg naar uit om 22 augustus samen met Mischa Maisky en Denis Kozhukhin het Prinsengrachtconcert 2020 te mogen geven! In deze tijden van social distancing voelt het belangrijker dan ooit om de verbinding met elkaar te blijven zoeken. De muzikale taal blijft voor mij de ultieme vorm van communicatie en expressie. Zeker, het zal dit jaar anders zijn zonder het geweldige publiek dat, zittend op hun bootjes en hangend vanuit het raamkozijn, zo’n groot deel uitmaakt van de sfeer en de concentratie en de spanning van het optreden. Maar ik weet zeker dat wij die sfeer ook op afstand met z’n allen kunnen ervaren. Dat is de kracht van muziek.'

Hans van den Boom is blij dat het publiek thuis alsnog kan genieten van een uniek Prinsengrachtconcert: 'Ja en wát voor een concert! Drie internationale toppers: de altijd weer fascinerende Janine Jansen (op wie Nederland héél trots moet zijn), de flamboyante Lets-Israëlische Mischa Maisky (inmiddels 72 jaar oud en al meer dan 50 jaar absolute wereldtop) en de 34-jarige Rus Denis Kozukhin (o.a. winnaar van het Elisabeth pianoconcours) gaan topstukken laten horen van o.a. Mendelssohn, Brahms en Tsjaikovsky. Dat wordt smullen.'

In de middag presenteert AVROTROS wederom het feestelijke Kinderprinsengrachtconcert op NPO Zapp. Later deze week wordt bekend gemaakt welke jonge talenten en Nederlandse popartiesten hier hun muziek te horen gaan brengen.

'Het Prinsengrachtconcert', zaterdag 22 augustus om 21.20 uur bij AVROTROS op NPO 1 en NPO Radio 4.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:18
    Red de meubelen
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:05
    Veldvers
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:10
    Around the World in 80 Days
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:10
    NOS Journaal
  • 15:22
    Op de planken
    01:10
    Nieuwsuur
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd