Docuserie 'Shadowland' nieuw bij PowNed

donderdag 24 augustus 2023

In de zesdelige documentaireserie 'Shadowland' onthult regisseur Joe Berlinger hoe complottheorieën in de Verenigde Staten van de marge naar de mainstream zijn geëvolueerd, hoe complottheorieën werken, hoe mensen tot hun overtuigingen komen en wat deze theorieën zo aantrekkelijk maakt.

In 2020 publiceert het Amerikaanse tijdschrift The Atlantic onder de naam Shadowland een reeks artikelen waarin het effect van complottheorieën op de Amerikaanse samenleving wordt onderzocht. In navolging van deze artikelen, maakt de veelbekroonde regisseur Joe Berlinger (De 'Paradise Lost' trilogie, 'Some Kind of Monster') deze zesdelige documentaireserie. Op verschillende locaties in het land wordt onderzocht hoe complottheorieën werken, welk verdienmodel erachter zit en hoe het komt dat de Verenigde Staten zo verdeeld is geraakt.


In elke aflevering worden 'waarheidzoekers' en influencers geïnterviewd, mensen die door hun rotsvaste geloof in complottheorieën een gevangenisstraf boven het hoofd hangt of die alles dreigen te verliezen en geen contact meer hebben met familie of vrienden. Zo wordt een vrouw geportretteerd, die mogelijk twintig jaar de gevangenis in moet voor deelname aan de bestorming van het Capitol op 6 januari 2021, een antivaxer die reclame maakt voor een gevaarlijke en niet-werkende behandeling van COVID-19 en een moeder die vreest dat haar door complottheorieën geobsedeerde echtgenoot een gevaar is voor haar kinderen.

'Shadowland' is geproduceerd door History Channel en is vanaf vrijdag 1 september wekelijks om 21.50 uur te zien bij PowNed op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    13:20
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:27
    Red de meubelen
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:55
    Foodies & The City
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:55
    Guilt
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:25
    EenVandaag
  • 15:22
    Op de planken
    13:55
    Andere Tijden
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd