'Benidorm Bastards' wint Emmy Award

dinsdag 22 november 2011

In New York werden vannacht de Oscars van de televisiewereld, de Emmy's uitgereikt. In de categorie Comedy wist de Belgische productie 'Benidorm Bastards' de felbegeerde Award in de wacht te slepen. Het was onder anderen producer en bedenker Tim Van Aelst van productiehuis Shelter die de prijs in ontvangst nam.

'Benidorm Bastards' heeft een Emmy gewonnen! Daarmee liet de Belgische productie 'Breaking Up' (Brazilië), 'Facejacker' (Groot-Brittannië) en 'The Noose' (Singapore) achter zich. In 'Benidorm Bastards' worden vooral jongeren in het ootje genomen door enkele kranige oudjes. Het programma was bij ons eerst op 2BE te zien en later op vtm. Het format is ondertussen al aan talloze landen verkocht.


Deze erkenning is de kers op de taart van het indrukwekkende internationale parcours en palmares dat de reeks, die bij 2BE en vtm loopt, de voorbije maanden heeft opgebouwd. Het begon in september 2010 met maar liefst twee prestigieuze Gouden Rozen in Luzern en nadien volgenden andere tv-awards waaronder meest recent ook nog in mei van dit jaar de 'Gouden Intermedia Globe Award voor Comedy' en de 'Grand Award voor Entertainment' op het WorldMediaFestival in Hamburg. Het format kan rekenen op heel wat internationale belangstelling omwille van het originele concept rond coole senioren die de jeugd in de maling nemen en is intussen aan tal van landen wereldwijd verkocht waaronder ook de VS en de UK waar het respectievelijk door grote zenders als NBC en BBC wordt uitgezonden.

Tim Van Aelst, Katrien Van Nieuwenhove, Bart Cannaerts en Tom Baetens – de bedenkers van de 'Benidorm Bastards' - schrijven geschiedenis als allereerste Belgisch programma dat een Emmy Award in de wacht weet te slepen.

Tim Van Aelst en zijn team vanuit in New York: 'We zijn euforisch blij met deze erkenning. In alle bescheidenheid weten we dit enorm te appreciëren en te waarderen. Wat is er als tv-maker zaliger dan een Emmy te krijgen, tussen de groten der aarde te staan en erkend te worden voor een concept dat in een toch wel niet evidente categorie – comedy – internationaal gelauwerd wordt? Ik dank iedereen die hier aan op Vlaamse bodem meewerkt en uiteraard alle Benidorm Bastards, onze hechte en échte helden. We hebben tijdens de ceremonie de Award – zoals beloofd - opgedragen aan Bastard Gaston van wie we enkele weken geleden jammer genoeg afscheid hebben moeten nemen. Hij zou er ongetwijfeld apetrots op zijn geweest...'

Vanuit de VMMa is ook Programmadirecteur Jan Segers bijzonder verheugd door deze internationale erkenning: 'Wat een geweldig moment in de geschiedenis van de Vlaamse televisie! Dubbel en dik verdiende erkenning voor onze creatievelingen van Shelter. We zijn heel trots.'

Bron: nieuwsblad.be - Persbericht VMMa


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:35
    Journaallus
    02:00
    VRT NWS laat
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:05
    Blind getrouwd: Australië
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:45
    How I Met Your Mother
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:40
    This Is Us
  • 03:15
    Geen uitzending
    05:35
    Blue Bloods
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:25
    First on Scene
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:05
    Without a Trace
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:30
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:25
    Toasted!
    02:05
    Loïc: Zot van Koken
  • 04:20
    Midsomer Murders
    02:00
    The Count of Monte Cristo
  • 03:55
    Grey's Anatomy
  • 02:25
    NOS Journaal
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 00:30
    Nieuwsuur
    02:00
    Ongehoord Nieuws
  • 03:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:20
    EenVandaag