Henk-Jan gaat moeilijk gesprek aan met Flo: 'Ik denk dat je limiet bereikt is'

maandag 3 februari 2025
Foto: Play4 - © Play Media 2025

Dat een woestijn doorkruisen niet zomaar wat is, werd in de vorige afleveringen al duidelijk als o.a. Frank Boeckx en gids Koen een slag van de hamer kregen. Naarmate de tocht vordert, krijgt ook Flo het alsmaar lastiger.

Hoe hard ze haar woestijnkar ook door het zand trekt, ze slaagt er niet in om de groep bij te houden. En niet alleen de loodzware kar en torenhoge temperaturen vallen haar zwaar, ook de stilte en het wegvallen van structuur en houvast beginnen enorm te wegen. Hoe rustig en vredig de Namib-woestijn ook is, des te broeierig werd het in Flo’s hoofd. En dat viel ook Henk-Jan op.


'Ik maak me zorgen', begint de ervaren gids. 'Ik denk dat je je limiet bereikt hebt, zowel mentaal als lichamelijk. Als jij het niet besluit, moet ik het besluiten.' Flo beseft maar al te goed waar dit gesprek naartoe gaat: 'Ik moet dus gewoon naar huis of wat?', beseft ze. ​'Ik ben in de eerste plaats bang voor je gezondheid', aldus een bezorgde Henk-Jan. 'Daarnaast ben ik bang voor het team. Want als we het volgende waterpunt niet halen, is het einde expeditie voor iedereen.'


Ondanks haar doorzettingsvermogen en volharding, zal Flo haar expeditie vroegtijdig beëindigd worden. Henk-Jan beseft maar al te goed dat Flo enorm diep is moeten gaan en daar heeft hij alleen maar het grootst mogelijke respect voor: 'Ik denk dat je verder bent gegaan dan wie dan ook hier, dat meen ik echt. Dat doen weinig mensen je na.' Samen met Tom Van Dyck contacteert hij het basecamp met het minder leuke nieuws. Zij zullen de ochtend erna met een jeep langskomen om Flo op te pikken. Met opnieuw volle bidons beginnen ze aan Flo's laatste kilometers en trekken ze richting hun slaapplaats waar Flo nog een sfeervolle verrassing heeft geregeld voor de groep.

'De Expeditie: Namibië', maandag 3 februari om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Expeditie Gooris in Australië op VTM2

Na een kort nachtje in Hervey Bay ontdekt de familie Gooris het indrukwekkende Fraser Island in een 4x4. Ze verkennen het eiland, baden in het legendarische Lake McKenzie en maken een tussenstop bij Australia Zoo. In Brisbane beleven ze de spanning van een rugbywedstrijd en verkennen ze de stad met een lokale gids.

'Expeditie Gooris in Australië', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:50
    Journaallus
    01:00
    Villa Politica
  • 23:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:05
    Geen uitzending
    01:25
    NYPD Blue
  • 02:45
    Geen uitzending
    01:00
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 01:45
    Geen uitzending
    10:25
    Sturm der Liebe
  • 01:20
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:05
    The X-Files
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:15
    The Flying Doctors
  • 03:05
    Geen uitzending
    01:15
    De Tafel van Gert
  • 03:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:50
    Geen uitzending
    01:55
    Hawaii Five-0
  • 03:20
    Geen uitzending
    01:45
    Extreme Food Phobics
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:10
    Castle
  • 00:05
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:40
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:35
    Guten Appetit
    01:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 02:25
    McDonald and Dodds
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 03:30
    The Equalizer
    01:15
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 03:05
    NOS Journaal
    01:15
    Bar Laat
  • 01:00
    Nieuwsuur
    01:10
    Ongehoord Nieuws
  • 03:35
    Eva
    01:00
    AI Love