'Het Huis' met Radja Nainggolan: 'Door mijn vader zijn we bij het OCMW beland'

zondag 2 november 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

Radja Nainggolan is op maandag 3 november de vierde gast van Eric Goens in 'Het Huis'. De 37-jarige voormalige Rode Duivel blijft een opvallende persoonlijkheid op de Vlaamse voetbalvelden.

Veelbesproken, soms zelfs een tikkeltje berucht, maar in 'Het Huis' toont hij zijn ware aard.


Radja’s carrière is indrukwekkend, maar ook tumultueus. Op zijn zestiende vertrekt hij naar het Italiaanse Piacenza om er geld te verdienen voor zijn familie. Daarna volgen Cagliari, de topclubs AS Roma en Inter Milaan, een bewogen periode bij Royal Antwerp FC, een korte carrière in Indonesië, en uiteindelijk KSC Lokeren. Zijn loopbaan bij de Rode Duivels eindigt na 30 caps, na een conflict met ex-bondscoach Roberto Martínez.

Turbulente jeugd
Radja is een topvoetballer op het veld, maar een rolmodel naast het veld is hij nooit geweest. Wie zijn achtergrond kent, begrijpt waarom Radja dat nooit kon of wilde worden. Hiervoor keren we terug naar het begin, naar de appartementsblokken op Linkeroever in Antwerpen. Mama Lizy heeft drie kinderen uit een eerder huwelijk wanneer ze de Indonesische meubelmaker Marianus Nainggolan ontmoet. Samen krijgen ze een tweeling: Radja en zijn zus Riana. Wanneer de tweeling vijf jaar oud is, vertrekt Marianus voorgoed naar zijn vaderland en laat hij het gezin achter met een berg schulden.

'Door mijn vader zijn we bij het OCMW beland. Via de vzw Moeders voor Moeders kregen we soms zakken met kleren en voedselpakketjes', vertelt Radja aan Eric. 'Mijn mama werkte voortdurend en ging daarna nog in het zwart bijverdienen in een café. Soms zag ik haar twee dagen niet. Zo kon ze ervoor zorgen dat wij elke dag wat geld hadden om eten te kopen. Mijn moeder deed er alles aan zodat mijn zus en ik niets tekortkwamen. Daarom haat ik mijn vader ook zo hard.'

Uitgeput en moegestreden krijgt mama Lizy in 2010 te horen dat ze een uitgezaaide kanker heeft. Enkele maanden later kiest ze op amper 55-jarige leeftijd voor euthanasie. Op haar sterfbed vraagt ze aan de 22-jarige Radja om voor zijn tweelingzus en de rest van de familie te zorgen.

Voetbal als redding
Ondanks een jeugd in armoede, een afwezige vader en het verlies van zijn moeder, slaagt Radja erin zijn carrière uit te bouwen. 'Het is dan ook van moeten. Zo’n belangrijk persoon verliezen geeft je ook de kracht om nog meer te geven', vertelt Radja in de fotokamer. 'Als ik op jonge leeftijd de stap naar Italië niet had gezet, had het slecht met me kunnen aflopen. Het voetbal heeft me echt gered, want als kind was ik een minigangster. Als je niets hebt, moet je natuurlijk dingen zoeken om te hebben. We stalen kleine dingen. Maar dat is overleven in mijn ogen. Op dat moment kan je gewoon niet anders.'

Van de kinderkamer over de tv-kamer en de fotokamer, Radja deelt het ene straffe verhaal na het andere. Tijdens de lunch spreekt hij uitgebreid over zijn reputatie als enfant terrible. In de boomhut blikt hij terug op het onderzoek naar internationale drugshandel waarin hij begin dit jaar betrokken raakte.

In wie heeft hij zich het meest vergist? Wanneer zat hij op zijn dieptepunt? Wanneer zag hij zijn vader voor het eerst terug? Wie is zijn verrassingsgast? Hoe scoort Radja op de sportproeven? En welke verrassing krijgt hij nog bij het ontbijt? In Het huis wordt alles duidelijk.

'Het Huis' is een programma van Bargoens voor VRT 1.

'Het Huis' met Radja Nainggolan, maandag om 20.55 uur op VRT 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.

'De Box', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 08:49
    Molang
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:45
    Maya de Bij
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 06:00
    Qmusic
    01:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:50
    Geen uitzending
  • 08:25
    Fuller House
    01:50
    So Help Me Todd
  • 08:30
    Family Matters
    02:25
    Geen uitzending
  • 08:30
    Toasted on wheels!
    02:40
    Geen uitzending
  • 08:20
    Killer Couples
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:43
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:35
    Guten Appetit
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 07:50
    All Creatures Great and Small
    02:40
    The Count of Monte Cristo
  • 08:20
    The Kardashians
    02:05
    Cougar Town
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    02:20
    NOS Journaal Laat
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:45
    Babar en de belevenissen van Badou
    02:20
    Eva