Piet Piraat keert online terug met nieuwe afleveringen

dinsdag 11 november 2025
Foto: Ketnet - © VRT 2025

In 2026 viert Piet Piraat, één van Studio 100's meest iconische programma's, zijn 25ste verjaardag. En dat doet hij in stijl. Vanaf half november is de gloednieuwe reeks 'Piet Piraat en de Scheve School' te zien op het Piet Piraat-kanaal op YouTube. Dat meldt Het Laatste Nieuws.

De titel is een knipoog naar de boot van Piet Piraat, genaamd De Scheve Schuit, verklapt Peter Van De Velde (58) in een interview met HLN. In de reeks zullen geen oude bekenden als Stien Struis, Berend Brokkenpap en Steven Stil te zien zijn. 'Stientje, Berend en Steven kennen alles al. Het zou gek zijn dat we die nog moeten leren hoe een matroos loopt, hoe een matroos knopen legt of hoe we een anker moeten uitgooien', zegt Peter met een glimlach.


In hun plaats komt een nieuw piraatje aan boord: Bertus Bandiet, gespeeld door Remi De Smet (23). Bertus werd twee jaar geleden al geïntroduceerd in een Piet Piraat-theatershow, waar hem een plekje op de Scheve Schuit werd beloofd. Hij is een echte spring-in-'t-veld die nog veel moet leren over het piratenleven. Dat is hetgene waar deze reeks om zal draaien.

Waar Piet Piraat vroeger te zien was op Ketnet, verhuist de reeks nu volledig naar YouTube. Er komen in totaal 20 afleveringen online. 'We gaan mee in die nieuwe manier van kijken', zegt Van De Velde. Het programma zal alvast veel nostalgie oproepen bij oude fans. Velen van hen zijn intussen volwassen en hebben al kinderen, en dat valt ook Peter op: 'Ze komen naar onze shows kijken met hun kinderen, dus die cirkel is rond, dat vind ik zo leuk om te zien.'

Het jubileum wordt niet alleen gevierd met een nieuwe reeks, maar ook met een nieuw liedje dat in januari verschijnt, én een nieuwe theatershow. De show, getiteld Boodschap in een fles, is vanaf 22 februari te zien in verschillende Vlaamse en Nederlandse theaters.

Bron: Het Laatste Nieuws


Marie-Elise Van Der Poorten

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.

'De Box', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:05
    Bumba
    04:50
    Geen uitzending
  • 09:00
    Maya de Bij
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 08:55
    Neighbours: A New Chapter
    01:50
    So Help Me Todd
  • 09:05
    Seal Team
    02:25
    Geen uitzending
  • 08:55
    Love Island UK
    02:40
    Geen uitzending
  • 08:20
    Killer Couples
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:03
    Tooldokter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:35
    Guten Appetit
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 08:50
    Midsomer Murders
    02:40
    The Count of Monte Cristo
  • 08:20
    The Kardashians
    02:05
    Cougar Town
  • 09:00
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal Laat
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:15
    Expeditie Nederland
  • 09:00
    Pieter Konijn
    02:20
    Eva