Tom Mulder in aflevering 25 van podcastserie RadioReuzen van KRO-NCRV op NPO Radio 5

woensdag 29 juli 2020

'Tom was een echte radiofreak', zegt Ad Roland die jarenlang met Tom Mulder in het TROS Hilversum 3-team zat. 'Hij wist precies wat zijn publiek wilde horen', aldus Frits Spits.

Erik de Zwart zegt: 'Een heel unieke radiomaker met een volstrekt eigen geluid en wie kan dat anno 2020 nog zeggen.' 'Hij was de meester, geweldig in ironie en grapjes', zegt Eddy Keur. Ook Giel Beelen denkt nog wel eens aan deze 'waanzinnige radiomaker. Tom was de eerste radiobaas die mij ontslagen heeft.' En er komen nog veel meer radiomakers aan het woord over Tom Mulder: Hans Schiffers, Felix Meurders, Peter van Bruggen, Jeroen van Inkel, Ron Brandsteder, oud-producer Ger Loogman en oud-technici Ad Bouman, Herman Dales en Juul Geleick.


Tom Mulder overleed op 2 januari van dit jaar. In 2004 is hij getroffen door een hersenbloeding, met kerst vorig jaar werd hij opnieuw ziek. Tijdens het Radiogala op 30 januari in Gooiland in Hilversum heeft Erik de Zwart Tom Mulder herdacht. Op radio en televisie en in kranten is aandacht geweest voor zijn overlijden. Maar Bert Kranenbarg vindt dat Tom Mulder postuum een plek verdient in zijn podcastserie RadioReuzen. Daarom is aflevering 25 van de serie gewijd aan de man die in 1969 begon als Klaas Vaak bij Veronica. In 1973 stapte hij over naar de TROS, waar hij vanaf 5 april 1979 opeens Tom Mulder heette. Collega’s spreken in deze aflevering van RadioReuzen uitgebreid over de onvergetelijke programmatitels van Tom Mulder: 'De Havermoutshow', '50 pop of een envelop', 'Poster' en 'Nachtwacht'. En ook de periode vanaf 1988 komt aan bod, aanvankelijk Cable One, daarna Radio 10.

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van het eerbetoon aan Tom Mulder. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 25 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over Tom Mulder, met 14 radiomakers, donderdag 30 juli tussen 16.00 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Zes mannen uit Gent zoeken naar liefde, geluk en zichzelf in een wereld vol onzekerheden. Ze worstelen met de vraag hoe ze man moeten zijn, terwijl ze navigeren door de verwachtingen van vrouwen en de complexe zoektocht naar hun eigen identiteit.

'Wat Mannen Willen', film van Filip Peeters uit 2015, met oa. Jonas Van Geel en Nathalie Meskens, om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:25
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:30
    A Year on Planet Earth
  • 14:25
    Hongerige berenverhalen
    14:00
    Tik Tak
  • 13:35
    Vakantiehuis for Life
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:20
    Random Breath Test
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:20
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 14:20
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:25
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:05
    De Zomerkeuken
    13:50
    Uit de Schelp
  • 14:20
    NCIS
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 14:10
    Border Security: Canada's Front Line
  • 14:05
    The Block Australia
    19:45
    Komen eten
  • 13:55
    Snapped
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 14:21
    CEO van mijn leven
    14:59
    Herhalingslus
  • 14:11
    Red de meubelen
    14:00
    De Muziekshow
  • 12:45
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    14:00
    Open Vuur
  • 14:15
    Midsomer Murders
    15:00
    Father Brown
  • 14:15
    Storage Wars
    20:00
    Blowing LA
  • 14:15
    NOS Tour de France 2025
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 14:25
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
    19:25
    Mammals
  • 14:25
    De Faker op vakantie
    20:00
    Meer dan verwacht