Speciale 'Mocronado's' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
In een speciale 'Mocronado's' van Omroep WNL gaan vier gepensioneerde Marokkaanse mannen van de eerste generatie gastarbeiders in gesprek met drie jonge Nederlandse Marokkanen.
De oudere mannen gaven alles op voor een betere toekomst voor hun kinderen en kleinkinderen. Wat doet de jonge generatie met de kansen die zij hen gaven? Samen logeren ze op een bijzondere locatie in Friesland en praten over het Nederland van vroeger en nu, door de ogen van de Mocronado’s.
De serie maakt duidelijk hoe verschillend de jonge generatie kijkt naar Nederland. De oudere mannen, Akil, Mohamed, Fouad en Mustapha, hebben hard gewerkt om van Nederland hun thuis te maken. Wat begon als een tijdelijk verblijf, groeide uit tot een leven vol liefde, werk en familie. De twintigers, Bilal, Nasser en Hamid, ervaren een heel ander Nederland. Geboren en getogen in Nederland, voelen zij juist minder kansen.
Tijdens hun verblijf praten de mannen openhartig over integratie, liefde en opvoeding. De gesprekken zijn ontroerend, soms scherp, maar altijd met warmte en humor. De jongere generatie is – verrassend genoeg – veel conservatiever. En dat zorgt voor verwondering bij de vier pensionado’s.
Het hoogtepunt van hun verblijf is een gezamenlijke iftar die ze organiseren in het dorpshuis. Daar koken ze voor lokale bewoners en nodigen ze iedereen uit om samen de maaltijd te delen. Aan tafel schuiven generaties en gemeenschappen samen aan.
Regisseur Jalal Bouzamour: 'De eerste generatie Marokkaanse mannen die we volgen, is vooral dankbaar dat ze in Nederland een bestaan hebben kunnen opbouwen. Ze kijken met trots naar wat zij, hun kinderen en kleinkinderen hebben bereikt. Tegelijk zie je dat veel jongeren die hier geboren zijn zich nog niet altijd volledig thuis voelen. Ze willen graag en werken hard maar hebben het gevoel aan de kant te staan. Juist daarom is het zo belangrijk dat generaties met elkaar in gesprek gaan.'
Kees Berghuis, hoofdredacteur van WNL, beaamt dat: 'De gesprekken tussen de twee generaties ontroeren maar zijn soms ook confronterend. Met hun verhalen en humor houden de Mocronado’s elkaar én Nederland een spiegel voor.'
'Mocronado’s', donderdag 19 maart om 20.25 uur op bij Omroep WNL op NPO 2.
https://wnl.tv/programmas/goedemorgen-nederland
Meer artikels over Omroep WNL
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT NWS documentaire herdenkt aanslagen: '22/3 tien jaar geleden'
- 'Taboes' over partnergeweld tegen mannen: Robbert Rodenburg opent het gesprek
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- Peter Boeckx volgt verschillende zedenzaken en gaat ook in gesprek met Reuben D.B. in 'Justice For All'
- Speciale 'Mocronado’s' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































