Het geheime schoolleven van Agnes in 'De Reünie'

Rob Kamphues gaat met de 4-havo klasgenoten van het Dom Helder Camara college uit Haarlem terug naar 1977. In die tijd was de buurt Schalkwijk net gebouwd en was de school slechts een dependance van het veel chiquere Sancta Maria. De sympathieke klas is een samenraapsel van zittenblijvers, mavo-instromers en een enkeling die het wel in één keer deed.
E
r werd flink geplaagd in de klas, de blozers kregen regelmatig 'boei' naar hun hoofd geslingerd, maar er werd niet echt gepest. Integendeel: De meeste leerlingen herinneren zich vooral de saamhorigheid op de kleine school.
De verbazing is dan ook groot als de klas, tijdens 'De Reünie' te horen krijgt dat zelfs hartsvriendin Elly niet op de hoogte was van het dubbelleven van Agnes. Voor Agnes, die samen met Elly bekend stond vanwege haar grote mond, is het een enorme opluchting dat ze eindelijk durft te vertellen waarom ze nooit meeging naar de beruchte kantineavonden. Ze had namelijk een geheime relatie met haar zwemleraar.
Puistenkoning Paul was wel een fervent bezoeker van die feestjes. Dat ie op zo'n avond zelfs in de verste verten niet durfde te hopen op een date, vertelt hij nu zonder enige schroom. Gelukkig heeft z'n pokdalige huid een gelukkig en succesvol leven uiteindelijk niet in de weg gestaan.
Succesvol is ook het leven van Aart. Sinds 1980 leidt hij vijf bedrijven met 2000 werknemers in Zimbabwe. Hij kweekt rozen voor de export. Onder het bewind van President Mugabe heerst er een dictatuur in dit land. Op een dag worden Aart en zijn vrouw thuis overvallen door een bende die het op zijn geld heeft voorzien. Hij wordt met de dood bedreigd. Het gezin keert terug naar Nederland. Aart reist nu op en neer. Hij wil zijn bedrijven niet opgeven.
'De Reünie', zondag 28 oktober om 20.20 uur bij de KRO op Nederland 1.