Elbert Smelt op zoek naar de kerk van de toekomst in EO-podcast 'Kerk & ik'

vrijdag 15 oktober 2021

EO gaat zanger en presentator Elbert Smelt op zoek naar de toekomst van de kerk. 'Kerk en ik' is voor Elbert de allereerste podcast die hij maakt. Het wordt, naast de vragen die er zijn over de toekomst van de kerk, ook een persoonlijke zoektocht.

In de podcast gaat hij in op vragen als: Heeft het concept kerk nog een toekomst? Wat is de essentie van kerk zijn? Hoe ziet de kerk van de toekomst eruit? En welke positieve ontwikkelingen zijn er te zien? Hij gaat daarvoor in gesprek met verschillende mensen; van zijn eigen familie tot zijn dominee en van theologen tot christelijke artiesten.


Elbert: 'In de gesprekken die ik voor de podcast had met kerk-experts voelde ik mij al meerdere keren persoonlijk aangesproken, alsof ik m’n eigen publiek was. Ik krijg het gevoel dat mijn generatie aan zet is nu om te stoppen met zeuren op en over de kerk, maar om gewoon de kerk te ZIJN. Misschien zijn wij wel te veel gepamperd en te weinig ingeschakeld? Of hebben wij te weinig geleerd om een gezond geloofsleven te onderhouden en de kosten daarvoor te berekenen, zoals ik van Jan Wolsheimer leerde. Het is natuurlijk vaker zo dat je ergens aan begint en vol met meningen en vragen zit, maar gaandeweg anders leert kijken: In deze podcast neem ik de luisteraar mee in dat proces.'

Familie
In de eerste aflevering praat Elbert met zijn vader, dominee Leo Smelt en twee broers Johan en Niek over wat de essentie van kerk zijn is. Hij bekijkt hoe zijn wortels van invloed zijn op hoe hij vandaag de dag naar de kerk kijkt, want als zoon van een dominee heeft hij heel wat kerken gezien. Zijn vader praat over de band Trinity waar Elbert en zijn broers onderdeel van uitmaken. Hij is ervan overtuigd dat zijn zoons dankzij hun muziek bij God zijn gebleven.

Tweede aflevering
In de tweede aflevering van de podcast 'Kerk & ik' gaat Elbert naar zijn kerk 'Hemelsbreed' in Amsterdam. Dit is een laagdrempelige ontmoetingsplek voor inwoners van de Bijlmer die voorganger Remmelt Meijer samen met anderen heeft opgezet. Remmelt schreef eerder het boek 'Herkerken' over de belangrijkste uitdagingen voor de kerk. In het Kerk-café van 'Hemelsbreed' praat Elbert met EO-collega Rachel Rosier en Remmelt Meijer over de vraag: 'Wat is kerk zijn eigenlijk'?

Bekende christenen en de kerk
In de volgende afleveringen spreekt Elbert bekende christenen als Jan Wolsheimer, Alain Verheij, Reinier Sonneveld, Elly Zuiderveld en vele anderen. Elbert praat met hen over hun visie op de kerk en hoe de kerk van de toekomst er volgens hen uit zou moeten zien.

De eerste twee afleveringen van 'Kerk & ik' zijn vanaf zaterdag 16 oktober te beluisteren via de bekende streaming-apps en op EO.nl/podcast.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play4 logo

Wanneer Marks vrouw Lisa en zoontje Jeroen tijdens een korte vakantie aan de kust plots verdwijnen, vraagt hij zijn broer Erik, hoofd van de Cel Vermiste Personen, om een zoekactie op te starten. Jeroen wordt snel teruggevonden, maar Lisa blijft spoorloos. Is ze gevlucht of ontvoerd?

'Vermist', om 22.20 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 01:10
    Nachtlus
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 21:00
    Geen uitzending
    14:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 02:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Geen uitzending
    13:50
    Uit de Schelp
  • 02:30
    Geen uitzending
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 01:25
    Geen uitzending
    14:00
    Neighborhood Wars
  • 03:00
    Geen uitzending
    19:45
    Komen eten
  • 01:25
    Geen uitzending
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 03:22
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:46
    Roger
    14:00
    De Muziekshow
  • 03:20
    De Wereldkeuken
    14:00
    Open Vuur
  • 03:25
    Midsomer Murders
    15:00
    Father Brown
  • 03:10
    Zombie House Flipping
    20:00
    Blowing LA
  • 03:40
    NOS Journaal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 01:55
    Nieuwsuur
    19:25
    Mammals
  • 03:48
    Tekst-TV
    20:00
    Meer dan verwacht