Documentaire 'Some Will Never Return' bij WNL

zaterdag 23 mei 2020

'Some Will Never Return' is het indrukwekkende verhaal van vrijwilligers die een oorlogsgraf adopteren. Op de Amerikaanse militaire begraafplaats in Margraten in Zuid-Limburg liggen meer dan 8000 oorlogsslachtoffers.

Door het graf te verzorgen en deze helden te eren willen de verschillende adoptanten uitdragen dat deze soldaten nooit mogen worden vergeten


Tweede Wereldoorlog
Op zondagmorgen, 7 december 1941, wordt Amerika het grootste militaire conflict uit de menselijke geschiedenis ingezogen. Samen met de grafadoptanten van begraafplaats Margraten, waaronder onze staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Raymond Knops en deskundigen zoals Maarten van Rossem, Willem Post en Mathieu Segers, vertellen we in deze documentaire het verhaal van de Verenigde Staten in de Tweede Wereldoorlog. Jonge jongens die naar Europa werden gestuurd. Velen van hen zouden nooit meer terugkeren.

Herdenken
Duizenden omgekomen jonge Amerikanen liggen begraven in het Limburgse Margraten. 'Some Will Never Return' is een verhaal van jonge jongens die hun bezorgde ouders moesten achterlaten. Die alles verlieten waar ze van hielden om ons te bevrijden. De documentaire is een indrukwekkend verhaal dat verteld moet worden om te voorkomen dat de Tweede Wereldoorlog in de mist van het verleden dreigt te verdwijnen. Inmiddels zijn we 75 jaar vrij, maar dat heeft nodige gekost. De 8000 soldaten op Margraten herdenken is anno 2020 belangrijker dan ooit.

'Some Will Never Return' is een documentaire van Eric Peeters en Twan van Asseldonk en wordt uitgezonden door Omroep WNL op zondag 24 mei om 11.00 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:25
    Superstore
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    00:55
    Oep z'n bakkes
  • 04:57
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    00:50
    Publireportage
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:05
    Veldvers
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:10
    Around the World in 80 Days
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:10
    NOS Journaal
  • 15:22
    Op de planken
    01:10
    Nieuwsuur
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd