Documentaire 'De Drie Koningen' geeft unieke kijk in de strijd tegen corona

zaterdag 13 maart 2021

Het coronavirus grijpt vorig jaar maart in Brabant razendsnel om zich heen. Enkele dagen nadat massaal carnaval wordt gevierd, blijken steeds meer Brabanders besmet met het virus.

Drie burgemeesters krijgen al snel de leiding over de hele regio Noord-Brabant. Ze zijn de eerste die ingrijpende maatregelen moeten nemen tegen een onbekend virus. De documentaire De Drie Koningen geeft een unieke blik achter de schermen bij de Brabantse strijd tegen corona.


Op 27 februari wordt duidelijk dat een man uit Loon op Zand besmet is met het coronavirus. Het is de start van de coronacrisis in Brabant. In de dagen erna loopt het aantal besmette mensen steeds sneller op. Zo snel dat de drie Brabantse veiligheidsregio’s niet anders kunnen dan hard ingrijpen.

Als ze op zondag 8 maart voor crisisoverleg samen zijn in een hotel in Uden wordt de ernst écht duidelijk. 'We hoorden daar het verhaal over 'flatten the curve'. Dan zie je in een keer aantallen die gaan duizelen', vertelt burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch. Zijn collega-burgemeester John Jorritsma van Eindhoven: 'We vonden het allemaal spannend. We kregen daar dingen te horen, die we niet wisten.'

Twee dagen later worden ongekende maatregelen aangekondigd: sociale contacten in Brabant moeten worden beperkt, voetbalwedstrijden worden geschrapt en evenementen verboden. 'Toen we het besluit genomen hadden, was het twee minuten helemaal stil', blikt Mikkers terug. Het ingrijpen in Brabant is op dat moment uniek. Het hele land kijkt naar wat er in Brabant gebeurt. De Tilburgse burgemeester Theo Weterings: 'Dat hele pakket van maatregelen kennen we ondertussen, maar toen hadden we nog helemaal niks.'

In de documentaire vertellen de drie burgemeesters over de manier waarop ze tot besluiten komen, over de impact op de samenleving en zijn ze openhartig over wat het emotioneel met hen doet. Ook komt de eerste coronapatiënt, Joost Boons aan het woord en wordt gesproken met mensen die werden geraakt door de besluiten van de veiligheidsregio’s.

'De Drie Koningen', zondag 14 maart om 17.40 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play4 logo

Wanneer Marks vrouw Lisa en zoontje Jeroen tijdens een korte vakantie aan de kust plots verdwijnen, vraagt hij zijn broer Erik, hoofd van de Cel Vermiste Personen, om een zoekactie op te starten. Jeroen wordt snel teruggevonden, maar Lisa blijft spoorloos. Is ze gevlucht of ontvoerd?

'Vermist', om 22.20 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 01:10
    Nachtlus
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 21:00
    Geen uitzending
    14:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 02:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Geen uitzending
    13:50
    Uit de Schelp
  • 02:30
    Geen uitzending
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 01:25
    Geen uitzending
    14:00
    Neighborhood Wars
  • 03:00
    Geen uitzending
    19:45
    Komen eten
  • 01:25
    Geen uitzending
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 01:22
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:06
    Zelf gedaan, goed gedaan
    14:00
    De Muziekshow
  • 02:50
    De Zomertafel
    14:00
    Open Vuur
  • 02:00
    Inspector George Gently
    14:00
    Midsomer Murders
  • 03:10
    Zombie House Flipping
    20:00
    Blowing LA
  • 02:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 01:55
    Nieuwsuur
    19:25
    Mammals
  • 03:05
    Dertigers
    20:00
    Meer dan verwacht