'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leiden

zaterdag 6 september 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt uit vanuit Café Re-Spons in Leiden. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij bespreken daar de acties van Dolle Mina's.

Ook in Leiden 'eisen zij de nacht op', zodat vrouwen veilig over straat kunnen. Michelle Klijn van de Leidse Dolle Mina’s schuift aan, samen met Ilia Neudecker. Zij was in 1989 mede-oprichter van een karateschool voor vrouwen in Leiden en geeft daar nog altijd les.


Ook Peter Labrujère is te gast. Deze Leidse ondernemer en lokale beroemdheid heeft tal van bijnamen: ‘de Leidse Pietje Bell’, een ‘echte Leidse glibber’, de ‘koning van Leiden’. Hij staat bekend om zijn Leidse 'rrrrrr' en om talloze plannen om zijn stad leuker te maken. Labrujère stopte naar eigen zeggen altijd 72 uur in een dag, maar lukt dat nog steeds nu hij de pensioengerechtigde leeftijd ruimschoots is gepasseerd?

Verder wordt de omstreden Leidse studentenvereniging GNSV besproken. Deze club hangt de extreemrechtse 'groot-Nederlandse gedachte aan'. Een lid werd onlangs opgepakt op verdenking van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf. Er is livemuziek van de Leidse band Antje Krook.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 20.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op zijn achttiende verjaardag erft Benjamin Kurrel de nalatenschap van zijn vermiste vader: een doos vol oude voorwerpen, waaronder een zeer zeldzaam boek. Wanneer hij het antieke boek aan Slien schenkt, het meisje op wie hij stiekem verliefd is, zet hij onbewust een kettingreactie in beweging. Een oude man die zich voorstelt als Zeppos toont grote interesse in het boek, dat ooit aan cartograaf Mercator toebehoorde. Met behulp van de geheime boodschappen in het boek ontsluiert het drietal steeds meer van het mysterie, maar een ongenadige tegenstander probeert hen te stoppen. Hun gevaarlijke zoektocht brengt hen niet alleen dichter bij het geheim van Mercator, maar confronteert Benjamin ook met zijn afkomst.

'Zeppos - Het Mercatorspoor', film uit 2022 met oa. Carry Goossens, om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Zeppos - Het Mercatorspoor
    06:00
    In bed met Olly
  • 20:15
    Mystery Road
    08:00
    Zomerbeelden
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Lili en Marleen
    05:10
    Geen uitzending
  • 20:35
    Red Bull Vél'Eau
  • 20:35
    Arrival
    09:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 20:35
    Moordenaars Open & Bloot
    09:40
    Geen uitzending
  • 21:00
    Home Improvement
    06:00
    Joe
  • 20:00
    Jani & James doen-het-zelf
    04:50
    Geen uitzending
  • 20:20
    NCIS
    02:50
    Geen uitzending
  • 20:50
    UFC Fight Night: Imavov vs Borralho
    02:30
    SurrealEstate
  • 20:35
    Love Triangle Australia
    02:15
    Love Island
  • 20:30
    Sin City Murders
    03:50
    Geen uitzending
  • 20:59
    CEO van mijn leven
    04:00
    Herhalingslus
  • 21:05
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:40
    Chris Cooks Cymru
    04:00
    Peppe's Toscane
  • 21:00
    Ripper Street
    02:00
    Midsomer Murders
  • 21:00
    From
    02:35
    The Resident
  • 20:30
    Beste Zangers
    02:00
    NOS Journaal
  • 20:40
    Mocronado's
  • 21:05
    The Sommerdahl Murders
    02:30
    Groeten vanaf de camping