Menno Bentveld oog in oog met roedel wolven bij start nieuw seizoen 'Vroege Vogels'

Tijdens het filmen van een nieuwe aflevering op militair oefenterrein ASK 't Harde staat Menno Bentveld plots oog in oog met vijf wolven. Het team van 'Vroege Vogels' hoopte al jaren dit meest besproken roofdier van Nederland vast te leggen.
Tot nu toe bleef het bij sporen en drollen, maar dit seizoen is het raak. Een bewijs dat de Nederlandse natuur nog altijd vol verrassingen zit, én dat de aanpak van 'Vroege Vogels' werkt: permanent in de natuur aanwezig zijn, met de beste experts en natuurfilmers.
Dit najaar trekt 'Vroege Vogels' langs uiteenlopende gebieden: van de Groningse meren tot de Zeeuwse kust en van defensieterreinen tot verborgen beekdalen. Overal blijkt hoe rijk en veerkrachtig onze natuur is en hoeveel er nog is om te beschermen.
Menno Bentveld: 'Onwaarschijnlijk om voor het eerst oog in oog te staan met een wolf. En dan meteen maar liefst vijf jonge wolven, die deel uitmaken van de grote roedel op de Noord-Oost Veluwe. Vijftig meter voor ons op het pad, minutenlang — echt een onvergetelijk moment! Juist nu de aanwezigheid van de wolf zoveel discussie oproept, is het bijzonder om dit dier in zijn natuurlijke omgeving te zien. Dat vind ik zo geweldig aan Nederland, je hoeft echt niet ver te reizen om bijzondere natuur te beleven. Die veelzijdigheid maakt ieder seizoen van 'Vroege Vogels' weer verrassend.'
Zuidlaardermeer en Vliegbasis Soesterberg
Het seizoen opent op 7 september met een bezoek aan het Zuidlaardermeer in Groningen, waar zeldzame witwangsterns en steltkluten gefilmd worden. Een week later strijkt het team neer op Vliegbasis Soesterberg, waar de natuur langzaam het oude vliegkamp overneemt. Waar ooit gevechtsvliegtuigen verdekt opgesteld stonden, floreert nu een rijk insectenleven en laten zangvogels uitbundig van zich laten horen. Het team slaapt uiteraard in een oude vliegtuighangar.
Vervolgens volgt een expeditie door heel Nederland. Iedere aflevering toont hoe mens en natuur elkaar beïnvloeden en hoe verrassend dichtbij zeldzame soorten te vinden zijn. Wat ontdek je langs de Veluwerandmeren? Hoe voelt de stilte van het Drentse Elperstroomgebied? En welke verrassingen schuilen er aan de Zeeuwse kust? Er is aandacht voor al wat onze natuur bedreigt: droogte, stikstof, bebouwing, maar ook voor het moois dat nog te redden valt.
'Vroege Vogels' festival bij Fort Altena
Op zondag 28 september viert 'Vroege Vogels' de natuur met een groots festival op Fort Altena in Brabant. Presentator Menno Bentveld leidt de grote natuurquiz en bezoekers kunnen deelnemen aan uiteenlopende workshops en natuurwandelingen. Met bijdragen van o.a. schrijver Bibi Dumon Tak, paleontoloog Melanie During en artiest én fervent vogelaar Ruben Hein. In de radio-uitzending van 'Vroege Vogels' wordt die dag de winnaar van de Natuurboekenprijs 2025 bekendgemaakt. De genomineerden en winnaar van deze prijs vervullen een feestelijke rol op het festival. Kaartjes zijn te koop via bnnvara.nl/tickets/vroegevogelsfestival.
'Vroege Vogels' is vanaf zondag 7 september wekelijks om 19.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vanaf augustus terug Belgisch én internationaal topvoetbal bij Proximus
- Ketnet start na bijna een decennium met nieuwe opnames van 'De Dokter Bea Show'
- Emoties bereiken hoogtepunt in de seizoensfinale van 'Florentina'
- Einde van een tijdperk: Ben Crabbé geeft 'Blokken' door aan Sven de Leijer
- 'Vijf Dagen Vast' met Jan Versteegh gaat niet door
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party
Kijktip van de dag

Vluchtgedrag op het openbaar vervoer van Rotterdam zorgt voor verwondingen, een dakloze man misdraagt zich in Amsterdam Centraal Station en in Leiden denkt een foutparkeerder ertussenuit te kunnen knijpen.
'Overtreders', om 20.30 uur op VTM 2.



































