'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Kralingen-Crooswijk

zaterdag 19 april 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Dijkstra & Evenblij Ter Plekke zendt uit vanuit de Bierkaai in de Rotterdamse deelgemeente Kralingen-Crooswijk. Presentatoren Els Knaapen, die Erik Dijkstra vervangt, en Frank Evenblij praten daar onder meer over problemen in De Esch.

Die buurt wordt in de nachtelijke uren geteisterd door straatraces, drugshandel en prostitutie. Wie Crooswijk zegt, zegt Bep van Klaveren. De Rotterdamse bokslegende haalde in 1928 als enige Nederlander ooit goud in de Olympische boksring. Met Josefien ‘Beppie’ Betist gaat het over de nalatenschap van haar grote boksvoorbeeld. Iris Knoops is rechercheur bij de Rotterdamse politie, gespecialiseerd in online misbruik. Op scholen geeft ze kinderen voorlichting over online veiligheid. Eerder deze week bleek dat een derde van de naaktfoto’s van kinderen die op internet circuleren zelfgemaakt zijn.


De Afghaanse Rotterdammer Haris Faiz zet alles op alles om zieke en ondervoede kinderen in Afghanistan te helpen. Waar hulporganisaties na de val van Kabul vertrokken, is Haris daar juist hulp gaan bieden. Kralingen telt honderden studentenhuizen en die staan niet bekend als de meest propere. De Rotterdamse Poetsqueen Charo Walop voorziet de studenten van handige tips om tussen het studeren en feesten door de boel toch een beetje schoon te houden. Els Knaapen houdt een pleidooi voor een bijzondere vrouw die in Rotterdam een straatnaam verdient in de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’. Schrijver Ernest van der Kwast situeerde zijn roman ‘Ilyas’ in zijn eigen woonwijk Kralingen: een wijk waar goedkope huurwoningen verdwijnen en dure koophuizen worden bijgebouwd. De oude en de nieuwe bewoners botsen nogal eens, ziet Van der Kwast.

En er is livemuziek van singer-songwriter Philine.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 20.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    00:55
    Oep z'n bakkes
  • 04:57
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    00:52
    Tooldokter
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:05
    Veldvers
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:10
    Around the World in 80 Days
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:10
    NOS Journaal
  • 15:22
    Op de planken
    01:10
    Nieuwsuur
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd