Galeriehouder Dennis undercover in 'Stille Weldoeners'

maandag 17 januari 2011

In de tweede aflevering van 'Stille Weldoeners' zagen gemiddeld 700.348 live-kijkers, goed voor een marktaandeel van 26,2% (VVA 18-54), hoe zakenman Joël Gemeiner undercover ging als vrijwilliger in Oostende en hoe hij op het einde van zijn verblijf niet 1, maar 2 cheques uitschreef aan de organisaties die het geld volgens hem het best konden gebruiken.

Op dinsdag 18 januari om 20.45 uur, laat kunstgaleriehouder Dennis zijn gezin, zijn villa en zijn miljoenencollecties in Knokke, New York en Shanghai een week achter zich om terug te gaan naar zijn Limburgse roots. Hij gaat undercover in de grauwe mijnstreek, maar niet zonder zich te verbazen over het verval van de ooit bloemende regio. De armoede, achterstand en werkloosheid in zijn geboortestreek hebben meer impact op Dennis dan hij had durven denken.


Eerst neemt de zakenman zijn intrek in een voormalige opvangplaats voor fabrieksarbeiders, waar nu ook mensen met weinig middelen terecht kunnen om te overnachten. Op dag 1 van zijn missie, wil Dennis meer te weten komen over de streek en de plaatsen waar hij als vrijwilliger aan de slag kan. Hij trekt dan ook naar het lokale arbeidsbureau om zijn diensten aan te bieden.

Zo maakt hij kennis met een werkloze mama die gratis opvang organiseert voor kinderen uit de wijk. Het is voor Dennis meteen duidelijk dat hij hier de handen uit de mouwen wil steken. Daarna gaat hij op bezoek bij Dominique, ook een werkloze vrouw die niet de middelen heeft om voor haar 4 kinderen te zorgen. Dominiques huis ligt er erbarmelijk bij, en Dennis gaat meteen aan de slag om de boel wat leefbaarder te maken.

Wanneer Dennis de smaak van ‘anderen helpen’ helemaal te pakken heeft, trekt hij naar een organisatie die zich inzet voor de armsten uit de wijk. De vrijwilligers daar koken onder andere dagelijks voor een veertigtal mensen. Dennis krijgt meteen een plaatsje in de keuken, waar hij aardappelen mag schillen. En daarna helpt hij initiatiefnemer Rudi mee aardappelen spitten in de groententuin en noodpakketen aan huis bezorgen voor zij die niet mobiel genoeg zijn. En tot slot gaat Dennis klusjes opknappen bij het gezin van Aïsha, een vrouw die uit Burundi naar België gevlucht is met haar kinderen.

Op het einde van de week staat Dennis voor een moeilijke keuze: wie kan zijn financiële en praktische hulp het best gebruiken? En zal iedereen het zomaar pikken dat hij zich een week lang als iemand anders heeft voorgedaan?

'Stille Weldoeners', dinsdag 18 januari om 20.45 uur op vtm.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Het is weer voetbaltijd! Zondag verslag van de finale van de UEFA Nations League tussen de winnaars van de halve finales Duitsland - Portugal en Spanje - Frankrijk, live vanuit de Munich Football Arena in München, Duitsland.

'UEFA Nations League Finale', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 01:10
    Nachtlus
    07:00
    Radio2 op VRT Canvas: Wat een weekend
  • 04:50
    Geen uitzending
    07:30
    Molang
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:35
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 03:35
    Geen uitzending
    10:00
    My Kitchen Rules
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:50
    Geen uitzending
    10:25
    Sturm der Liebe
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:50
    NCIS: Los Angeles
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:25
    NCIS: Los Angeles
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:50
    Without a Trace
  • 04:12
    Herhalingslus
    20:00
    Trends Talk
  • 05:01
    Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:50
    De Zomertafel
    08:00
    Vlaamse Klassiekers
  • 04:40
    All Creatures Great and Small
    02:40
    Beyond Paradise
  • 05:15
    American Pickers
    07:10
    Flip This House
  • 02:20
    NOS Journaal
    07:15
    Op de spoed
  • 02:40
    Nieuwsuur
    07:30
    Tijd voor Max
  • 03:36
    Tekst-TV
    07:55
    PatsBoemKledder!