Axel Daeseleire laat zijn emoties de vrije loop tijdens therapie in 'Axel Gaat Binnen'

dinsdag 21 september 2021

Op woensdag 22 september om 21.45 uur bij VTM stapt Axel Daeseleire het grootste psychiatrisch centrum van België binnen: Asster in Sint-Truiden. Hij zal er 5 dagen en 4 nachten meeleven op de afdeling Nova waar een tiental patiënten verblijven die kampen met angst- en persoonlijkheidsstoornissen en vaak last hebben van een depressie.

Het worden 5 intense dagen en Axel is zwaar onder de indruk van de verhalen die hij er te horen krijgt.


Voor de patiënten is het naast de zorg belangrijk dat ze zich zowel sportief en recreatief kunnen uiten, dit om hun psychische problemen beter te kunnen aanpakken. Axel neemt met enkele patiënten van zijn afdeling deel aan een creatieve therapie met klei. Aan de hand van de gemaakte werken, komen er veel verhalen en emoties los. Zoals bij Sabine: 'Mijn kunst is blijkbaar niet zo goed, maar dit beeldt een hart uit, met een heel zwaar beschadigde kant met diepe kerven, en een andere kant met littekens.'

Ook bij Axel komen er tijdens het boetseerwerk onverwachts gevoelens naar boven: 'Dit gaat over het laatste jaar met alle maatregelen die werden opgelegd. Ik heb mij dikwijls alleen en afgezonderd gevoeld van mijn naasten en vrienden. De onkunde om contact te maken is eigenlijk de grondslag van wat ik geprobeerd heb duidelijk te maken.' De therapeute wil weten wat het met hem deed om dit te maken? Axel krijgt het heel erg moeilijk: 'Oh, let’s not go there… Het maken zelf vond ik na verloop wel fijn, maar je moet bewust naar de kern van die emoties en dat maakt natuurlijk wat los.'


Axel maakt vervolgens kennis met Maureen. Hun gesprek neemt een onverwachte wending wanneer Maureen in shock geraakt bij het vertellen van haar verhaal: ze werd zowel door haar vader als door haar stiefvader seksueel misbruikt en mishandeld, vanaf dat ze 6 à 7 jaar was, tot haar 14 jaar. Op haar 16de heeft ze een poging tot zelfmoord ondernomen. De vriend van haar moeder werd vervolgd, kreeg 15 jaar gevangenisstraf en is inmiddels vrij, zij kreeg levenslang. Tegen haar vader werd nooit klacht ingediend.

Na zijn verblijf in Asster blikt Axel terug: 'Deze vijf dagen hebben indruk op mij gemaakt. Ik ben iedereen dankbaar die de moed had om zijn of haar verhaal met mij te delen. Ik wens alle patiënten een spoedig herstel zodat ze hun leven op een rustige en veilige manier kunnen verder zetten.'

'Axel Gaat Binnen', woensdag 22 september om 21.45 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    09:55
    Rizzoli & Isles
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    13:30
    The Block Australia
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    13:20
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:49
    Zo doe je het!
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:55
    Foodies & The City
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:55
    Guilt
  • 13:35
    Storage Wars
    15:25
    Call Me Mother
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:55
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:22
    Op de planken
    13:55
    Andere Tijden
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd