Aida Macpherson versterkt het team van 'Karrewiet'

vrijdag 6 februari 2026
Foto: Ketnet - © VRT 2026

Vanaf maandag 9 februari zal Aida Macpherson te zien zijn als nieuw 'Karrewiet'-anker bij het jeugdjournaal van Ketnet. Samen met Jensen Baert, Jelle Mels en Maurane Proost zal ze de kinderen door het nieuws van de dag gidsen.

'Karrewiet' is al meer dan 20 jaar een vaste waarde op Ketnet, zowel op tv als online. Ketnetters krijgen helder nieuws en verhalen waarin hun eigen leefwereld centraal staat.


Aida kijkt er naar uit om kinderen te helpen begrijpen wat er in de wereld gebeurt, op een manier die veilig, vertrouwd en op hun maat is.

'Het voelt heel bijzonder om mee te mogen werken aan een programma waar ik vroeger zelf naar keek. Kinderen willen weten en begrijpen wat er gebeurt in de wereld. Ik ben helemaal klaar om er voor hen te zijn en om te luisteren naar de vragen waar zij mee zitten', vertelt Aida Macpherson.

Wie is Aida Macpherson?
Aida is 28 jaar en woont in Brussel. Ze studeerde Rechten aan de UAntwerpen en Journalistiek aan de KU Leuven in Brussel. In 2020 won ze de Belgodyssee-wedstrijd voor jong journalistiek talent. Ze mocht daardoor een half jaar aan de slag bij de Radioduiding-redactie van VRT NWS. Daarna stapte zij over naar de Jong-redactie van de nieuwsdienst. Daar werkte ze de afgelopen vier jaar in het socialmediateam. ​

'Karrewiet', van maandag tot vrijdag om 17.55 uur op Ketnet en VRT MAX.


DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ferry 2
    22:25
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Patience
    23:05
    Black sands
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:25
    So You Think You Can Dance
  • 20:30
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    22:50
    The Transporter
  • 20:35
    Evan Almighty
    22:10
    Obsessed
  • 20:35
    Fallen
    22:10
    Benedetta
  • 20:50
    Narcos
    22:35
    ER
  • 20:35
    Columbo
    21:50
    Baywatch
  • 20:40
    Sherlock Holmes
    22:55
    Vik & Gert
  • 21:30
    Found
    22:25
    FBI: International
  • 20:35
    Goodfellas
    23:20
    Ghostbusters II
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:50
    Kinderen kopen een huis
  • 20:30
    Original Sin: My Son the Killer
    22:05
    Shades of Blue
  • 21:23
    Trends Talk
    21:58
    Z-Nieuws
  • 21:35
    Mijn tuin
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:05
    Het Weekmenu
    21:45
    Likoké on Tour
  • 21:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    22:00
    Death in Paradise
  • 21:30
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:35
    De slimste mens
    22:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 21:05
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:25
    Sluipschutters
    22:00
    Team Solo