Phara de Aguirre keert met jongvolwassenen terug naar de jeugdrechtbank

dinsdag 25 maart 2025
Foto: VRT Canvas - © VRT 2025

Het is een hardnekkig cliché. Wie bij de jeugdrechter terechtkomt, zal wel iets mispeuterd hebben. Toch heeft de grote meerderheid van de kinderen en jongeren, die voor een jeugdrechter moeten verschijnen, niets verkeerd gedaan.

Ze hebben de pech dat ze in een verontrustende opvoedingssituatie opgroeien, waar ze niet de zorg krijgen die ze nodig hebben of ronduit gevaar lopen. Slechts een minderheid heeft feiten gepleegd.


In de reeks 'Mijn Jeugdrechter' keert Phara de Aguirre met jongvolwassenen, die ooit door een jeugdrechter zijn opgevolgd, terug naar de jeugdrechtbank om hun dossier in te kijken en aan hun jeugdrechter de vragen te stellen waarmee ze zijn blijven zitten. Ze gaan ook op bezoek in de instellingen waar ze verbleven hebben of bij mensen die belangrijk waren in hun jeugd. Voor de reeks mocht ook - en dat is uitzonderlijk – gefilmd worden op de zittingen waar de jeugdrechter moet beslissen over de jongeren van nu. ​

Vijf afleveringen, vijf jeugdrechters en zeven jonge mensen met een dossier op de jeugdrechtbank. ​

AFLEVERING 1: SHANI – INGE CLAES (TURNHOUT)
Shani werd als kind misbruikt door haar vader, tot de politie op een avond aan de deur stond en alle kinderen uit het gezin meenam om ze in veiligheid te brengen. De ouders werden in de gevangenis geplaatst. Shani kwam terecht bij jeugdrechter Inge Claes in Turnhout, die haar tot haar 18 jaar zou opvolgen. Phara de Aguirre neemt Shani mee naar de jeugdrechtbank, waar ze aan haar jeugdrechter de vraag kan stellen die haar al jaren bezighoudt.

'Mijn Jeugdrechter', vanaf woensdag 26 maart om 21.20 uur op VRT Canvas en VRT MAX.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Daar Zijn Beelden Van' (VRT 1)

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.

'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Dubbelleven
    14:20
    Dwars door de Lage landen
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 13:20
    De week van Karrewiet met VGT
    13:35
    Buddybot
  • 13:25
    Het Weer (middag)
    13:35
    Design Secrets
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:35
    Emergency on Sunny Beach
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:30
    Secret Headquarters
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:50
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:10
    Vik & Gert
    14:05
    Friends
  • 13:25
    So Help Me Todd
    14:15
    NCIS
  • 12:45
    Pawn Stars
    15:20
    Brooklyn Nine-Nine
  • 12:55
    A Place in the Sun
    16:25
    Chateau Meiland
  • 13:00
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 13:26
    City Reports
    13:41
    Business Branding
  • 13:24
    Aan de wand
    13:34
    Jong geleerd
  • 13:25
    Becoming Meewis
    14:00
    Meat Timon
  • 12:55
    Midsomer Murders
    15:00
    Beyond Paradise
  • 13:10
    Scrubs
    15:05
    Station 19
  • 13:20
    Bak mee met MAX
    13:40
    Carrie op Vrijdag
  • 13:10
    2 voor 12
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:30
    Mees Kees
    13:55
    Zwabber