Een programma met ballen: 'Bal National' op njam!

zaterdag 23 januari 2021

Begin alvast te watertanden want de enige echte Wim Ballieu geeft op njam! zijn geheime tips voor de lekkerste (gehakt)ballen prijs in het gloednieuwe programma 'Bal National'.

Wim Ballieu is niet meer weg te denken uit de Belgische culinaire wereld. Met zijn gehaktballenrestaurants Balls & Glory verovert hij het hele land, en ook op allerlei festivals kun je de gehaktballen van Wim proeven bij z'n foodtruck. Daarnaast is Wim bekend van verschillende tv-programma's.


'Bal National'
De Belg en zijn (gehakt)bal: dat is een culinaire lovestory. De gehaktbal is deel van ons nationaal erfgoed. In 'Bal National' staan er altijd ballen op het menu: in alle maten, kleuren en geuren. Hierdoor willen we zoveel mogelijk mensen inspireren om creatief aan het rollen te gaan.

In elke aflevering bereidt Wim twee verschillende gerechten met gehaktballen. Hij stopt er een smeuïge vulling in of pimpt het gehakt met de favoriete smaken van de Belgen. Met een dosis culinaire nostalgie of net heel hedendaags. Het gehakt zelf komt ook in al zijn varianten aan bod. Naast het 'klassieke' varkens-, rund- of kalfsvlees gaat Wim ook met kippengehakt, visgehakt en vegetarisch gehakt aan het rollen.

Kijkers krijgen niet enkel de inspiratie om klassiekers zoals balletjes in tomatensaus op hun allerbest op de tafel te toveren. Wim laat ook zien hoe (en waarmee) je (gehakt)ballen kan vullen. Een techniek die hij perfectioneerde in de restaurants van Balls & Glory, maar die mensen thuis ook feilloos kunnen toepassen.

Wim Ballieu: 'Ik kreeg belangstelling voor koken toen ik drie, misschien vier, jaar oud was. Iedereen rondom mij was altijd aan het koken en werkte keihard: mijn grootouders hadden een boerderij met een gigantische moestuin, mijn ouders hadden een slagerij en ik was altijd wel op één van beide plekken te vinden. Zeker nu tijdens deze coronaperiode kan ik mij écht nog eens amuseren in mijn eigen keuken. Dan denk ik ook oprecht: 'man, zo'n coole keuken dat ik hier heb'. Het liefst maak ik dan vanalles door elkaar en dat bovendien aan een razend tempo. Die horeca-ervaring zit er toch wel in hoor. Ik blijf trouwens ook grote fan van de hele beleving van op restaurant te gaan.'

Kortom, voor Wim heeft de gehaktbal géén geheimen meer. En binnenkort voor jou ook niet meer! Het bewijs zie je op njam! in 'Bal National'.

Leuke extra
Om 'Bal National' tot in de puntjes Belgisch te kleuren, wordt in het programma ook enkel en alleen muziek van eigen bodem gebruikt.

'Bal National', vanaf 24/ januari elke zondag om 11.00 uur met diezelfde dag herhalingen om 16.00 en om 23.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Londen, 1971. De louche autohandelaar Terry wil zijn leven beteren, maar het fotomodel Martine krijgt hem zover om een bank op Baker Street te overvallen. In de kluisjes liggen naast miljoenen aan cash en peperdure juwelen ook compromitterende foto's van tal van prominenten die het daglicht niet kunnen verdragen. Het duurt dan ook niet lang of de bende krijgt niet alleen de Staatsveiligheid, maar ook de hele onderwereld achter zich aan.

'The Bank Job', film uit 2008 met oa. Jason Statham, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:15
    De Ridder
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    Terroir to Table
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:55
    Karrewiet
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:30
    Dancing with the Stars
    07:55
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 17:25
    MasterChef Australië
    01:05
    Geen uitzending
  • 17:20
    Buffy the Vampire Slayer
    06:00
    Qmusic
  • 17:15
    MacGyver
    07:00
    Willy
  • 17:50
    Melrose Place
    01:45
    Geen uitzending
  • 17:25
    Nonkel Jef
    01:50
    Geen uitzending
  • 17:10
    De Mol
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 17:45
    Castle
    02:25
    This Is Us
  • 17:55
    Borderforce USA: The Bridges
    08:00
    Two and a Half Men
  • 17:50
    Extreme Makeover: Home Edition
    07:25
    Grime & Punishment: Dirty Britain
  • 17:45
    Ms. Murder
    08:00
    Fear Thy Neighbour
  • 17:00
    Wijzer Wonen
    10:00
    Herhalingslus
  • 17:55
    Jong geleerd
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:55
    De Dagschotel
    02:15
    Winterse Kost
  • 17:50
    Joanna Lumley's Spice Trail Adventure
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    08:00
    Below Deck Mediterranean
  • 17:58
    Politieke Partijen
    08:00
    NOS Journaal
  • 17:05
    Dynasties
    07:15
    Tijd voor Max
  • 17:45
    Alles flex
    07:50
    De boterhamshow