Streamz kijksessies groeien met meer dan de helft in 2024, Vlaamse content op kop

Streamz kijkt terug op een succesvol 2024, met een indrukwekkende stijging van 52% in kijksessies ten opzichte van het jaar voordien. De belangrijkste groeimotor blijft dezelfde: de blijvende populariteit van Vlaamse reeksen.
Deze resultaten onderstrepen het succes van de langetermijnstrategie van Streamz om kwaliteitsvolle Vlaamse content een duurzame toekomst te bieden.
Top 10 kleurt volledig lokaal
2024 markeert een recordjaar voor Vlaamse reeksen op Streamz. Voor het eerst bestaat de volledige top 10 van meest bekeken titels op Streamz uit lokale series, met 'Nonkels' als absolute koploper. In 2024 werd maar liefst 80% van de totale kijktijd op het platform besteed aan lokale producties.
Ook Vlaamse films zijn enorm geliefd bij de streamingdienst. Ondanks het ruime aanbod aan internationale blockbusters zijn ook de 10 meest bekeken films lokaal. Dit omvat recente, met prijzen bekroonde parels zoals 'Skunk' en 'Het Smelt'.
De beschikbaarheid van deze films op Streamz heeft een opmerkelijke impact gehad op hun bereik. Ze hebben een breder publiek weten aan te trekken, en in sommige gevallen hun kijkcijfers zelfs meer dan verdubbeld ten opzichte van hun bioscooprelease.
Zo trokken er bijvoorbeeld 71.302 bezoekers naar de bioscoop voor de Ensor genomineerde film 'Skunk' en behaalde die tot nu toe nog eens 117.000 kijksessies op Streamz.
'Vandaag gaat liefst 80% van de totale kijktijd op Streamz naar lokaal gemaakte producties. Onze kijkers waarderen de unieke verhalen en herkenbare thema’s, gecombineerd met de hoge kwaliteit van Vlaamse series en films. Dit succes is het resultaat van een sterke samenwerking tussen het uitzonderlijke talent in de Vlaamse productiesector en onze visie om content te bieden die echt resoneert bij ons publiek', aldus Bart De Groote, CEO van Streamz.
'Tulsa King' meest populaire internationale reeks van 2024
Ook het internationale aanbod wist dit jaar heel wat kijkers te bekoren. Hoewel Vlaamse reeksen duidelijk de voorkeur genieten, blijven 2 op 3 abonnees maandelijks naar internationale films en series kijken. Dit jaar kende dan ook een mooie groei in internationale releases, met meer dan 345 nieuwe titels toegevoegd aan het aanbod. De populairste reeks onder deze titels was 'Tulsa King', waarvan dit jaar het tweede seizoen verscheen, goed voor maar liefst 900.000 kijksessies.
Samen bingewatchen: helft van kijksessies gebeurt al binnen eerste week na release
Hoewel streaming bekendstaat om zijn flexibiliteit, wordt er nog vaak naar dezelfde content gekeken op hetzelfde moment. Gemiddeld wordt 50% van de kijksessies op een nieuwe titel al binnen de eerste week na release behaald. Deze trend is het sterkst bij vervolgseizoenen, zoals ‘Nonkels’ en ‘Billie vs Benjamin’, die de meeste fans aantrekken op dag van lancering. Ook oudere Vlaamse klassiekers, zoals ‘Het Huis Anubis’ en ‘Matroesjka’s’, blijven populair en krijgen een tweede adem bij hun herlancering op de Vlaamse streamingdienst.
'Streamz biedt een uniek platform waar de levensduur van fictie aanzienlijk wordt verlengd. Nieuwe titels vinden razendsnel hun publiek, maar ook oudere Vlaamse klassiekers krijgen een tweede leven bij hun herlancering op Streamz. Dit bevestigt onze positie als ultieme bestemming voor zowel nieuwe als iconische Vlaamse fictie.', vertelt CEO Bart De Groote.
Recordaantal Vlaamse producties in ontwikkeling
Streamz zette in 2024 nieuwe stappen om de Vlaamse audiovisuele sector verder te versterken. Met een record van 35 nieuwe Vlaamse releases en een historisch hoog aantal van meer dan 50 producties in ontwikkeling, toont het platform zich een drijvende kracht achter lokaal talent en verhalen.
Samenwerkingen met grote Vlaamse zenders, zoals Play, VTM en VRT, blijven hierbij essentieel. Reeksen zoals ‘Nonkels’, ‘Onder Vuur’, en ‘Single Bells’ bereikten elk meer dan 1 miljoen kijksessies in 2024.
Streamz Academy: springplank voor jong talent
In 2023 lanceerde de Vlaamse streamingdienst Streamz Academy, een platform voor jonge schrijvers om hun talent te ontwikkelen onder begeleiding van ervaren experts. Uit dit initiatief kwam ‘The Best Immigrant’, een spannende thrillerreeks van schrijf-duo Cristina Poppe en Raoul Groothuizen die werd bekroond als beste idee op het Filmfestival Oostende 2024. Deze nieuwe Streamz Original is nu in opname in een regie van opkomend talent Michael Abay ('Kameleon') en uitvoerend geproduceerd door Adil El Arbi en Bilal Fallah ('Patsers'). Dit project illustreert de blijvende investering van Streamz in nieuw talent en innovatieve verhalen. Ook in 2025 gaat Streamz op zoek naar opkomend talent in een nieuwe editie van de Streamz Academy, die feestelijk van start gaat op Filmfestival Oostende.
'We zijn verheugd over het succes van de eerste editie van Streamz Academy. Ons doel om jong talent te ondersteunen is duidelijk geslaagd, zoals blijkt uit de positieve feedback van zowel kandidaten als juryleden. De winnende reeks 'The Best Immigrant' heeft al vóór de release internationale belangstelling gewekt en twee onderscheidingen ontvangen op internationale vakbeurzen: een Special Mention van de Paramount New Stories Awards op de MIA Market in Rome, en een erkenning als Fresh TV Fiction op de bekende vakbeurs MIPCOM in Cannes. We kijken dan ook heel erg uit naar een succesvolle tweede editie', zegt Dorien Rausch, Hoofd Content bij Streamz.
Vooruitblik op 2025
Met deze resultaten blikt Streamz vol vertrouwen vooruit naar 2025. Met liefst 12 nieuwe fictiereeksen op het programma blijft Streamz in 2025 volop inzetten op lokale producties die opkomend talent en gevestigde namen samenbrengen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice'
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































