VRT brengt campagnefilmpje 'Speak Up For Palestine' vlak voor Eurovisiesongfestival

dinsdag 13 mei 2025
foto: OXFAM

De volgende dagen zal VRT meermaals het OXFAM-campagnefilmpje 'Speak Up For Palestine' uitzenden op VRT 1, ook vanavond vlak voor de live uitzending van het Eurovisiesongfestival. De actie komt er op vraag van de socialistische vakbond ACOD.

"De wreedheden op het Palestijnse volk en de gecontesteerde deelname van Israël aan het Eurovisiesongfestival in Bazel beroeren de gemoederen. ACOD-VRT en Oxfam België hebben de handen in elkaar geslagen om het Palestijnse volk een stem te geven op een moment dat Israël ongegeneerd met z’n vlag mag wapperen op het wereldtoneel.", klinkt het in een persbericht van ACOD.

“Zwijgen is geen optie en we stellen als vakbond alles in het werk om van ons te laten horen. De afgelopen weken zijn zowel wijzelf als de openbare omroep bedreigd met censuur, het inperken van de vrijheid van de meningsuiting en van de syndicale vrijheden. De dictatuur van de zogezegde apolitiek bij de EBU en de vakbondsbashing op rechts proberen te verhinderen dat we over de genocide spreken.”

”Gezien de recente ontwikkelingen in Gaza en de Westelijke Jordaanoever, de aanhoudende bezetting en het militaire geweld door Israël, is deze campagne actueler dan ooit. En de participatie van Israël aan het Songfestival, alsof er niks aan de hand is, interpelleert ons.”

Het campagnefilmpje wordt vanavond al 3 keer uitgezonden. Dat gebeurde voor 'Dagelijkse Kost' en 'Het Journaal' om 19.00 uur. Later op de avond zal het vlak voor de start van de halve finale van het Eurovisiesongfestival op het scherm komen.

Donderdag geven OXFAM België en ACOD-VRT een persconferentie om de actie en hun standpunt verder toe te lichten.





TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.

'De Box', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 07:20
    Samson en Marie
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:15
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:15
    The Motorway
    00:50
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    01:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:50
    Geen uitzending
  • 07:10
    Friends
    01:50
    So Help Me Todd
  • 07:20
    Brooklyn Nine-Nine
    02:25
    Geen uitzending
  • 06:50
    The Block Australia
    02:40
    Geen uitzending
  • 06:50
    Cold Case Killers
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:14
    Feest in de lente 3
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:05
    A la carte
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:55
    Murdoch Mysteries
    02:40
    The Count of Monte Cristo
  • 06:40
    Grey's Anatomy
  • 07:10
    NOS Journaal 07.00 uur
    02:20
    NOS Journaal Laat
  • 07:15
    Tijd voor Max
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:15
    Dropje
    02:20
    Eva