Radio 1 vernieuwt zichzelf met frisse huisstijl en digitale focus

Radio 1 zit volledig in het nieuw. Naast een nieuw logo en huisstijl wil de actuazender van VRT nog meer inzetten op digitale platformen en het veranderende luistergedrag.
Radio 1 is bij uitstek dé contentradio van VRT. Radio 1 brengt verhalen die je niet mag missen. Informerend tot inspirerend en alles daartussen. De audioplek in Vlaanderen voor binnenlands- en wereldnieuws in actua en duiding, live – sport en verslaggeving, diepgravende gesprekken en opmerkelijke verhalen die je meenemen door de dag.
On demand en op maat
Radio 1 biedt de rijke content live en lineair aan via FM en DAB+, maar ook steeds meer on demand en op maat van de luisteraar via de onlineplatformen van VRT MAX, VRT NWS en de Radio 1-app. Radio 1 komt daarmee tegemoet aan de behoefte van de luisterende Vlaming.
Zo vind je op VRT MAX niet alleen alle podcasts van Radio 1, maar ook een rijk aanbod aan geselecteerde fragmenten met uitgesproken meningen uit de diverse Radio 1-programma's.
De audiogebruiker weet de weg naar dit digitaal aanbod van Radio 1 ondertussen ook goed te vinden. Met bijna 800.000 fragmentstarts via de VRT-touchpoints en 1,2 miljoen podcaststarts (op maandbasis, eind 2024) werd de stijgende trend in 2024 duidelijk gezet.
Ook binnen het live online radioluisteren doet Radio 1 het zeer goed in bereik. Op VRT MAX en in de radio-apps, maar ook op andere platformen, is Radio 1 het grootste VRT-net. In 2024 kende Radio 1 live, online een groei van 12% tegenover 2023.
Nieuwe vormgeving ondersteunt verdere digitale groei
Die digitale groei wil Radio 1 met veel ambitie verder zetten in 2025. Met een nieuw logo en een nieuwe huisstijl sluit Radio 1 aan bij de recente vernieuwing van de VRT-vormgeving en de huisstijlen van de andere VRT-merken. Op die manier wordt de radiozender van VRT net een beetje meer familie van de rest van de publieke omroep. Het blauw-violet kleurenpalet sluit aan bij de tinten van VRT NWS en de krachtige, gestileerde ’1’ staat voor de unieke audioreferentie voor actua, duiding en sport.
De nieuwe vormgeving stelt Radio 1 in staat om in een digitale wereld te blijven evolueren. Het logo en de bijhorende huisstijl zijn helemaal gemaakt voor alle digitale platformen die we vandaag en in de toekomst gebruiken.
Het nieuwe Radio 1-logo kwam tot stand door een samenwerking tussen VRT en het gerenommeerde internationale bureau Saffron en branding agency Mirror Mirror. De nieuwe stijl is vanaf 11 februari overal te zien: op VRT MAX, VRT NWS, op DAB+, op de Radio 1-app en de socials.
Valentijnsweekend op Radio 1
Deze 'stomende' content zal het op Valentijnsdag 14 februari ongetwijfeld ook goed doen live én on demand: Valentijn brengt bij Radio 1 verhalen over artiesten die de lakens deelden, romantische liedjesteksten en jouw eigen amoureuze verhalen.
In Classic love stories tussen 9 en 11 uur kiezen bekende muzikanten hun favoriete liefdeslied, maar ook jij kan je meest romantische muziek met ons delen. Welk nummer kleeft voor altijd vast aan jouw mooiste liefdesavontuur? Stuur het door via de Radio 1- app of via Radio 1 op VRT MAX.
In de Nieuwe feiten valentijnsspecial van 11 tot 13 uur nemen Lieven Vandenhaute en co-host Rika Ponnet allerlei soorten liefde in het vizier. Ben jij een romantische ziel? Of simpelweg geïnteresseerd in menselijke relaties? Naast een hoop boeiende observaties van experten in het vak, worden ook aartsmoeilijke relatiedilemma’s van luisteraars ontrafeld. Als dat je hart niet sneller doet slaan.
Wie niet genoeg kan krijgen van romantische liefdesliedjes kan op de Radio 1 Classics stream terecht voor een hele dag 'lovesongs'.
Op vrijdag 14 februari wordt de Vlaamse minstreel bij uitstek, Raymond van het Groenewoud, 75 jaar.
Radio 1 vierde hem ook bij zijn 60ste en 70ste verjaardag, dus op 75 wordt Raymond extra in de bloemetjes gezet tijdens een exclusieve Radio 1-sessie.
Van 18 tot 20 uur blikt Ruth Joos in Raymond 75 van 18 tot 20 uur samen met de artiesten en diverse gasten vooruit op de Radio 1- sessie.
Om 20 uur kan je de Radio 1- sessie Raymond 75 vanuit de Stadsschouwburg in Brugge live beluisteren. Raymond ontvangt voor zijn verjaardagsconcert Naima Joris, Lara Chedraoui, Merol, Daan, Bert Ostyn (van Absynthe Minded), Meltheads en hoboïst Marcel Ponseele. Op Radio 1, in de Radio 1- app, en via Radio 1 op VRT MAX.
600 jaar KU Leuven op Radio 1 - Voorproevers
In het kader van Wetenschap is overal viert VRT mee 600 jaar KU Leuven. Voorproevers staat op 15 februari helemaal in het teken van de viering. Annemie Peeters ontvangt 3 alumni van de alma mater: Klaas Delrue en Geert Noppe van Yevgueni en de vader van Klaas, Dries Delrue. De drie gasten studeerden pedagogie. Annemie heeft het met hen over de evolutie van de universiteit en de opleidingen. Met Dries Delrue heeft Annemie het ook over Mei '68, de woelige jaren van KU Leuven.
Yevgueni ontstond ook, exact 25 jaar geleden, aan de KU Leuven. De band won toen het Interfacultair Songfestival.
De nacht op Radio 1
Vanaf vandaag zal Radio 1 tijdens de nacht enkele programma's van de afgelopen dag herhalen. Vanaf middernacht worden De wereld van Sofie (maandag tot donderdag) en Zijn er nog vragen?(vrijdag) herhaald en om 5 uur 's ochtends (dinsdag tot en met vrijdag) krijgen de Nieuwe feiten een tweede run.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- Bart Van Loo gidst je door Bourgondisch Brussel in nieuwe VRT PodWalk
- Content creator Jef zorgt voor primeur in 'So You Think You Can Dance': 'Ik wil géén Golden Ticket'
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Frank Boeckx, Joris Brys, Goedele Liekens en Sarah Vandeursen maken het bont in 'Komen Eten': van bodyshots tot gesneuvelde glazen
- Beelden verdachten aanslag Joodse school in 'Opsporing Verzocht'
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Castricum
Multimedia SPOTLIGHT
-
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































