Bart Van Loo gidst je door Bourgondisch Brussel in nieuwe VRT PodWalk

dinsdag 17 maart 2026
Foto: © VRT 2026

Klaar om je stoute schoenen aan te trekken? Na jaren van uitverkochte zalen, bestsellers en de podcastreeks Stoute schoenen op VRT MAX, eindigt Bart Van Loo zijn Bourgondische offensief met een groots slotakkoord.

VRT en de Koninklijke Bibliotheek van België (KBR) bundelden samen met de meesterverteller de krachten voor een nieuwe historische podwalk door Brussel. In deze unieke luisterwandeling, die audiofragmenten laat horen op basis van je gps-locatie, gidst Bart Van Loo je langs iconische locaties waar de geschiedenis nog tastbaar is. Een Bourgondische wandeling door Brussel, die iconische gebeurtenissen en markante figuren tot leven wekt.


Bart Van Loo: 'Als je afscheid neemt, moet je dat met overtuiging doen. En België is Bourgondisch tot in zijn poriën. Dit is mijn manier om dat verhaal nog één keer voluit te laten klinken, op de plek waar het thuishoort: in de hoofdstad zelf.'

Van de Kunstberg en het Coudenbergpaleis, tot het Stadhuis en de Sint-Goedelekathedraal. In de podwalk verweeft Bart Van Loo historische feiten en verrassende anekdotes tot een meeslepend verhaal over politieke macht, religie, kunst en het dagelijkse leven in het Bourgondische Brussel. In de voetsporen van Filips de Goede, Karel de Stoute en Keizer Karel V ontvouwt zich een verhaal van ambitie, pracht en intriges.

Naast de historische wandeling door Brussel met Bart Van Loo, kan je ook 'Dwars door de Lage Landen' wandelen met Arnout Houben. Op zoek naar sporen van het verleden, van de Grotten van Han tot in het Zwin Natuur Park.

Nationale samenwerking rond levend erfgoed ​
De VRT PodWalk 'Stoute Schoenen - Een Bourgondische wandeling door Brussel' is een samenwerking tussen KBR en VRT, met de steun van de Nationale Loterij en mediapartners Le Soir, RTBF en De Standaard. Het project wil het Bourgondische erfgoed van Brussel op een hedendaagse manier toegankelijk maken en een breed, nieuw publiek aanspreken.

Dat project krijgt een tweede tastbare dimensie in het KBR museum, waar de handschriftenverzameling van de Bourgondische hertogen schittert. Met 'De keuze van Bart Van Loo' treedt Van Loo op als gastcurator. Hij selecteert de meest tot de verbeelding sprekende handschriften uit de rijke collecties van KBR en brengt je nog dichter bij het Bourgondische hof van de 15de en 16de eeuw. Miniaturen van uitzonderlijke schoonheid brengen het luisterverhaal uit de stad tot leven in perkament en pigment.

Chantal Pattyn, netmanager Klara: 'Meesterverteller Bart Van Loo laat niet alleen de Grote Markt en het stadhuis tot leven komen, maar ook het verdwenen paleis van de Coudenberg. Door zijn indrukwekkende vertelkunst lijkt het alsof je zelf in de Aula Magna staat wanneer Keizer Karel zijn troon overdraagt aan zijn zoon. Bart laat de wapens knetteren, de degens kruisen en zelfs de vette ganzen door de lucht vliegen. Deze podwalk, gebaseerd op zijn podcast Stoute Schoenen, is de ideale gids voor iedereen die wil ontdekken hoe de Bourgondiërs Brussel groot hebben gemaakt.'


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:50
    Andermans zaken
    23:40
    Thuis
  • 22:20
    Casa Susanna
    00:00
    Nachtlus
  • 22:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Moordzaken: Liefde is geen Alibi
    00:05
    The Floor
  • 22:45
    Als de brandweer
    00:25
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 23:00
    9-1-1
    00:35
    The Endgame
  • 22:30
    The Untouchables
    00:40
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 23:05
    ER
    00:35
    Murder in a Small Town
  • 22:40
    Pa heeft een lief
    23:15
    Columbo
  • 23:00
    De Mol
    00:10
    De Tafel van de Week
  • 23:00
    Matlock
    00:00
    Watson
  • 22:15
    The Dark Knight Rises
    01:20
    The Fugitive
  • 23:10
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:00
    Zo Man Zo Vrouw
  • 22:30
    Aurora Teagarden Mysteries: Something New
    00:10
    My Life is Murder
  • 23:07
    Fleet TV
    23:31
    Transport & Van.TV
  • 23:02
    De tip
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Meat Timon
    23:30
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 22:05
    Foyle's War
  • 22:50
    White Collar
    23:45
    NCIS
  • 22:35
    NOS Studio Voetbal
    23:30
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    NPO Doc: Het bloed van mijn vader
    23:30
    The Zone of Interest
  • 23:10
    Louis Theroux
    00:15
    NOS Studio Sport Voetbal