Vliegdekofficier, grasmaaierracer of buikspreker? Klaas kan alles!

vrijdag 29 september 2023
Foto: © KRO-NCRV 2023

Zaterdag 30 september start het negende seizoen van het populairwetenschappelijk familieprogramma 'Klaas Kan Alles' op Zapp/NPO3. In dit KRO-NCRV-programma draait alles om technologie, wetenschap en slimme gadgets.

Presentator Klaas van Kruistum krijgt elke week een grote uitdaging, die hij met behulp van technologie en wetenschap probeert te laten slagen.


In dit seizoen krijgt Klaas weer een aantal bijna onmogelijke missies: Kan hij een AI- tafeltennis robot verslaan? Kan Klaas een wereldrecord verbreken? Kan Klaas een boodschap de ruimte in sturen? En kan Klaas het schaatsrecord van Kjeld Nuis verslaan op het natuurijs van Noorwegen?

Ook probeert Klaas elke aflevering voor één dag een bijzonder beroep. Dit seizoen is hij onder andere: vliegdekofficier, grasmaaierracer en buikspreker.

Als kind heb je het je vast wel eens afgevraagd: kun je over de kop met een schommel? In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen zoekt Klaas een antwoord op die vraag. Bij de Estlandse sport ‘kiiking’ is het doel om zo snel mogelijk met een schommel over de kop te gaan. Hilco van Maanen is recordhouder van de hoogste schommelzwaai van Nederland. De perfecte coach voor een potje over de kop schommelen dus. Dit blijkt voor Klaas nog niet zo makkelijk en daarom roept hij de hulp in van YouTuber én werktuigbouwkundige ‘Mastermilo’. Lukt het Klaas om met de autoschommel die hij samen met de TU Eindhoven heeft gebouwd over de kop te gaan?

En Klaas is voor één dag hoteltester. Voor dit beroep bezoekt Klaas als mystery guest een hotel en test de kamers, service, het eten én de bowlingbaan.

'Klaas Kan Alles', zaterdag 30 september om 18.35 uur bij KRO-NCRV op NPO Zapp.



DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Andermans Zaken' (VRT 1)

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.

'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    Pano
    19:05
    De Campus Cup
  • 18:45
    Grizzy & the Lemmings
    18:50
    De Hoppers
  • 18:25
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:50
    Home and Away
  • 18:40
    Home Economics
    19:10
    The Simpsons
  • 18:10
    Police Interceptors
    20:00
    Premier League Darts
  • 18:25
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 18:10
    Brieven aan Samson
    19:05
    De Container Cup
  • 18:00
    Fire Country
    18:50
    The Rookie
  • 18:30
    Pawn Stars: Best Of
    19:25
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:20
    Million Dollar Listing Los Angeles
    19:10
    Masterchef USA
  • 18:45
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:37
    Hobbyklus
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:30
    De Wereldkeuken
    19:15
    Peppe's Sicilië
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal