Terug bij SBS 6: 'De Kraamafdeling'

zaterdag 21 januari 2006

In de SBS 6-serie 'De Kraamafdeling' worden nieuwe levens verwelkomd door de camera. Een groot deel van het programma is opgenomen in de verlos- en operatiekamers van ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede. Daarnaast vertellen patiënten hun persoonlijke verhaal over zwanger zijn en het hebben van een baby. Ook wordt het medisch personeel op de voet gevolgd.

I


n 'De Kraamafdeling' registreert de camera wat de komst en het hebben van een baby betekent voor de ouders. Patiënten vertellen daarnaast hun persoonlijke verhaal. Zo laten Hennie en Peter weten hoe zij de klap verwerkten toen hun dochtertje Simone het Downsyndroom bleek te hebben. Ook Gerda doet haar verhaal. Zij schrok zich rot toen de zwangerschapstest uitwees dat ze voor de derde keer zwanger was. Dit ondanks het feit dat ze een spiraaltje had.

Ook de werkzaamheden van het ziekenhuispersoneel op de kraamafdeling worden belicht. Wat moet er gebeuren bij een stuitligging? Hoe moet je omgaan met hartritmestoornissen als je hoogzwanger bent? En hoe is het om als enige mannelijke verpleegkundige op de couveuseafdeling te werken?

De nieuwe reeks van acht afleveringen van 'De Kraamafdeling' is opgenomen in Ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede. Mariëtte Fehmers verzorgt de voice-over bij de afleveringen. Eerder werkten de makers samen met het Westeinde Ziekenhuis in Den Haag, Het Spaarne Ziekenhuis in Haarlem en het Martini Ziekenhuis in Groningen.

In de eerste aflevering van 'De Kraamafdeling' wordt in beeld gebracht hoe artsassistente Wieteke de bevalling van Wendy begeleidt. Verpleegkundige Willy doet baby Reinier wel op een hele speciale manier in bad. En er is te zien hoe de bijzondere heupafwijking van baby Sanne behandeld wordt.

De negende serie van De Kraamafdeling is vanaf zondag 22 januari om 19.55 uur te zien bij SBS 6.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Als kind van een vaderlandslievend gezin droomt de jonge Ron Kovic, geboren op de Amerikaanse nationale feestdag, ervan zijn land te dienen. Hij gaat in dienst bij de marine en wordt naar de oorlog in Vietnam gestuurd. In 1967 schiet de piepjonge Ron in paniek de rekruut Wilson, een van zijn eigen makkers, dood. Een ongelukkig incident dat zonder gevolg blijft voor de jonge sergeant. Een jaar later valt zijn patrouille in een hinderlaag. Ron Kovic wordt zwaargewond naar Amerika gerepatrieerd.

'Born on the Fourth of July', film uit 1989 met Tom Cruise, om 20.00 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:40
    D5R
    01:50
    Journaallus
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:45
    Zingaburia
    21:10
    Geen uitzending
  • 07:35
    K3 Roller Disco
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:20
    Een Echte Job NL
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 07:15
    Elementary
    01:20
    A Friend of the Family
  • 07:25
    MacGyver
    07:35
    NCIS: Los Angeles
  • 07:45
    Vlaanderen Kookt
    07:40
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:15
    Cold Case Files
  • 06:09
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 07:45
    Diy on wheels
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:15
    Vlaamse Klassiekers
    04:30
    A la carte
  • 07:00
    Agatha Raisin
    00:45
    Agatha Christie's Marple
  • 07:40
    Hudson & Rex
    07:50
    Below Deck Mediterranean
  • 07:35
    Tussen Kunst en Kitsch
    08:00
    NOS Journaal
  • 02:40
    Nieuwsuur
    07:55
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 07:45
    Prinses Spiegelbelle
    07:55
    PatsBoemKledder!