KRO-NCRV brengt eeuwenoude geloofstraditie uit Maastricht in beeld

zaterdag 14 juni 2025

Eens in de zeven jaar verandert Maastricht in een stad vol rituelen, verhalen en verbondenheid. De Heiligdomsvaart is een uniek religieus en cultureel evenement dat mensen van alle leeftijden en achtergronden samenbrengt.

KRO-NCRV doet aankomende week uitgebreid verslag van deze bijzondere traditie met drie programma’s die de betekenis van de Heiligdomsvaart laten zien: een persoonlijk Geloofsgesprek, een live Eucharistieviering en een sfeervol verslag van de indrukwekkende processie. In samenwerking met de regionale omroep L1 worden drie bijzondere uitzendingen verzorgd rondom deze eeuwenoude traditie. 


Geloofsgesprek – zondag 15 juni, 09.45 uur op NPO 2
Voorafgaand aan de viering is er het Geloofsgesprek waarin moeder Monique Voncken en dochter Maud Geelen vertellen over hun generatieslange betrokkenheid bij de Heiligdomsvaart. Zij delen hun persoonlijke ervaringen en lichten toe hoe deze traditie mensen in Maastricht met elkaar verbindt. Het thema van deze editie luidt dan ook treffend: Wees een bruggenbouwer.

Eucharistieviering – zondag 15 juni, 10.00 uur op NPO 2 en NPO 1 Extra
Aansluitend zendt KRO-NCRV de Pontificale Hoogmis uit, live vanuit de Sint-Servaasbasiliek in Maastricht. Hoofdcelebrant is mgr. Ron van den Hout, bisschop van Roermond. De viering wordt muzikaal omlijst door Cappella Sancti Servatii o.l.v. Hans Heijkers, met organist Marcel Verheggen. De uitzending duurt tot 11.00 uur op NPO 2 en is volledig te volgen op NPO 1 Extra en via het YouTube-kanaal van KRO-NCRV Katholiek.

Verslag Heiligdomsvaart – vrijdag 20 juni, 17.10 uur op NPO 1
Op vrijdag 20 juni zendt KRO-NCRV een verslag uit van de Heiligdomsvaart in Maastricht. Dit is een indrukwekkende ommegang die maar eens in de zeven jaar plaatsvindt. Tijdens deze processie worden de relieken, dat zijn overblijfselen of voorwerpen die verbonden zijn aan een heilige, van Sint Servaas door de stad gedragen. Sint Servaas was de eerste bisschop van Maastricht en wordt gezien als de oudste heilige van Nederland. 

De stoet trekt door de straten van de stad en bestaat uit honderden mensen: gelovigen, muziekkorpsen, dragers in traditionele kleding en vertegenwoordigers van kerkgemeenschappen. Het is een bijzonder moment waarin geloof, geschiedenis en verbondenheid samenkomen. Voor veel Maastrichtenaren is het een emotionele en trotse gebeurtenis, die jong en oud met elkaar verbindt. De ommegang is onderdeel van een tien dagen durend programma vol kerkelijke, culturele en sociale activiteiten die de stad in het teken zetten van ontmoeting en traditie.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

John Smith heeft een geheime identiteit, maar doet zich voor als een doorsnee middelbare scholier om zijn levensgevaarlijke vijanden, de Mogadorians, te misleiden. De Mogadorians willen John dood omdat hij, samen met acht anderen, geboren is met bijzondere gaven. Alle negen hebben ze een nummer van één tot negen gekregen en ze kunnen ook alleen in die volgorde vermoord worden. Wanneer de eerste drie dood teruggevonden worden, vlucht John, die nummer vier is, onder bescherming van zijn lijfwacht Henri van stad naar stad om telkens met een andere identiteit onder te duiken voor de Mogadorians. In een klein stadje in Ohio ontmoet hij fotografe Sarah en voelt zich er meteen thuis. Na zijn hele leven op de vlucht te zijn geweest, is John verliefd geworden en heeft hij eindelijk iets om voor te vechten.

'I Am Number Four', film uit 2011 met oa. Alex Pettyfer, om 20.30 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    19:40
    Iedereen zomert
  • 09:00
    Zomerbeelden
    20:00
    Terzake
  • 08:30
    Zussen
    20:00
    Geen uitzending
  • 08:55
    Draken: Reddingsrijders
    20:00
    B&B zoekt Lief
  • 08:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    19:35
    Superstore
  • 07:00
    Willy
    19:10
    Police Interceptors
  • 01:55
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    19:35
    Friends
  • 08:40
    Dexter: New Blood
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    The Simpsons
    19:35
    Two and a Half Men
  • 08:20
    A Place in the Sun
    19:40
    Hello Goodbye
  • 08:25
    Without a Trace
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:18
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 08:59
    Roger
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 08:50
    Snel, Makkelijk & Lekker
    20:00
    De Zomerkeuken
  • 08:30
    Midsomer Murders
    18:55
    Death in Paradise
  • 08:25
    Below Deck Mediterranean
    19:45
    Station 19
  • 09:00
    NOS Journaal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    19:55
    Per Seconde Wijzer
  • 09:05
    Zin in Zappelin
    20:00
    Dertigers