Floortje reist naar de uithoeken van Zimbabwe, Japan en Noorwegen

Leven zoals de lokale gemeenschap dat doet in een zelfgebouwd huis van aarde in Zimbabwe, een kleinschalige olifantenopvang runnen in een afgelegen bergdorp in Thailand of naar het platteland van Japan verhuizen om je leven te wijden aan washi: de traditionele Japanse manier van papier maken.
In het negende seizoen van ‘Floortje Naar Het Einde Van De Wereld’ bezoekt Floortje Dessing wederom mensen die het roer radicaal hebben omgegooid voor een bestaan buiten de gebaande paden.
Floortje: 'Ook al is dit het negende seizoen dat ik maak, ik blijf het fascinerend vinden om mensen te spreken die bewust bezig zijn met een zinvolle invulling van hun leven, vaak ver weg van de jachtige westerse wereld die hen niet gelukkig maakt. Toch zijn de mensen die ik ontmoet nooit alleen op zichzelf gericht, maar doen ze hun best om de wereld om hen heen een stukje mooier te maken. Wat dit seizoen voor mij helemaal speciaal maakt is dat ik in de eerste aflevering eindelijk langsga bij een familie in Zimbabwe. Ik las zeven jaar geleden een artikel over leeuwenonderzoeker Brent, die samen met zijn vrouw Laurie en hun tienerzoon Oliver in het Hwange National Park in Zimbabwe woonde. In dit park werd in 2015 de grootste leeuw van Afrika gedood door een jager uit de VS en Brent sprak zich fel uit tegen het stropen van deze dieren. Nu, zeven jaar later, heeft hij naar aanleiding van deze gebeurtenis zijn leven omgegooid en woont hij zo zelfvoorzienend mogelijk in een klein zelfgebouwd huis van klei, in de natuur. Het gezin kiest er bewust voor om te leven zoals de lokale gemeenschap dat doet. Zo gaat zoon Oliver elke dag anderhalf uur lopend heen en terug naar de lokale school, een tocht die niet zonder gevaren is. Daarnaast spreek hij, naast Engels, ook vloeiend de lokale taal die bijna geen westerling spreekt. Het was voor mij een heel bijzonder verblijf en inspirerend om te zien hoe ze hun zoon grootbrengen op deze plek.'
Naast het gezin in Zimbabwe bezoekt Floortje ook de van oorsprong Nederlandse Rogier, die al meer dan veertig jaar op het Japanse eiland Shikoku woont. Als een van de weinige mensen in Japan beheerst hij nog de kunst van ‘washi’ papier maken, en dat als westerling. Ook gaat ze langs bij de Noorse Elena, die jarenlang op de westelijke Jordaanoever woonde en voor de VN werkte. Ze gooide haar leven drastisch om en kocht een afgelegen vuurtoreneiland in het noorden van Noorwegen, hier laat ze mensen kennis maken met het leven midden in de natuur.
Daarnaast reisde Floortje naar het grensgebied van Thailand en Myanmar om te logeren bij de Ierse Kerri die samen met haar man al sinds jonge leeftijd een bijzonder olifantenproject runt, waarmee ze een groot deel van de inwoners van het bergdorpje aan het werk houden. En Floortje gaat op reis naar een van de meest afgelegen bewoonde eilanden ter wereld; het van oorsprong Engelse eiland Pitcairn, midden in de stille oceaan. Er woont hier nog slechts een handjevol mensen dat grotendeels op leeftijd is. Floortje bezoekt hier Jaqui, die ze dertien jaar geleden daar ook al ontmoette, en ziet ze met eigen ogen hoe het mensen op het eiland hard moeten vechten voor hun bestaan. Door de vergrijzing lijkt het erop dat de inwoners van het eiland, tegen hun zin, binnen afzienbare tijd geëvacueerd zullen gaan worden.
'Floortje Naar Het Einde Van De Wereld', vanaf 26 oktober iedere donderdag om 20.30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (NL)
volledig dossier- Welke bekende Nederlanders zitten er dit jaar achter de maskers? Het grote raden gaat binnenkort weer van start!
- Nieuw AVROTROS-programma 'Bouwer Power' met Soy Kroon
- Docuserie over hoe Thomas en Paul weer Acda en De Munnik werden
- Duurzaamheid en klimaat staan centraal in 'Dorrestijn en Het Regenworm Dilemma' bij MAX
- Jurre Geluk volgt leeftijdsgenoten die de straat op gaan voor het klimaat
- Eerste beelden Videoland Original 'Een Moord Kost Meer Levens'
- Dennis van der Geest lost erfenisconflicten op in 'Waar is mijn Erfenis?'
- 'De Biecht van Joran' vanaf woensdagavond exclusief te streamen bij Videoland
- 'De Maagdenclub': nieuw Belgisch programma kaart taboe aan
- 'Het Geheim van de Meester' gaat internationaal voor tweeluik 'De Schreeuw'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Intrede van Sinterklaas in Antwerpen: Ketnet maakt datum en programma bekend
- Volg de tussentijdse verkiezingen in de USA op VRT NWS via radio, televisie en online
- Floortje Dessing reist door de koraaldriehoek in 'Floortje over de Oceaan'
- ‘Familie’ viert 35ste verjaardag met nieuwe begingeneriek, ingezongen door Metejoor
- ‘De Verraders’ nadert grote finale: Bert De Kock verbannen na sluwe zet van verraders
- VRT NWS-docu ‘Leven van de Colorado’ toont groeiende watercrisis in Amerika: Bert De Vroey trekt door vijf staten
- ‘Gevangenisdirecteurs’ toont harde realiteit achter tralies: 'Dat is echt crimineel'
- Dinsdag in 'Focus': slapen als medicijn
- Nieuw seizoen van 'Who's That Girl?' op NPO 3
- Ontdek wat Disney Channel en Disney Jr. in november te bieden hebben
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
Multimedia SPOTLIGHT
-
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon'
Kijktip van de dag

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.
'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.



































