'Close Up: Marion Bloem - Een meisje van 70' bij AVROTROS

zaterdag 25 januari 2025

Schrijfster en kunstenares Marion Bloem verloor in 2022 haar man Ivan Wolffers. Regisseur Saskia Vredeveld volgde Bloem in de anderhalf jaar na Wolffers dood.

Bloem vindt in tijden van rouw steun, troost en een uitlaatklep in haar kunst. Haar penseel fungeert als haar eerste vorm van expressie en haar werk wordt een vorm van overlevingskunst waarin ze haar emoties verwerkt. De film biedt een introspectieve kijk op Marion's zoektocht naar veerkracht en het proces van loslaten, terwijl ze probeert overeind te blijven en betekenis te geven aan een leven zonder haar man.


Marion Bloem: 'Het creatieve in mij is mijn overlevingskracht. Door te schrijven kan ik het leven weer aan. Met beeldende kunst ga ik verbindingen aan met mensen, waardoor ik zorg dat ik in het leven blijf.'

'Close Up: Marion Bloem - Een meisje van 70', 28 januari om 22.40 uur op NPO 2 en en vanaf 26 januari te zien op NPO Start.

Close Up op tv
Zaterdag 15 februari 2025 om 07u10  »
NPO 1
De kleurrijke zelfportretten van Frida Kahlo staan in het collectieve geheugen gegrift. Ze tonen de kunstenares ernstig kijkend, het opgestoken haar versierd met linten of bloemen.
Vrijdag 14 februari 2025 om 13u30  »
NPO 2
Modeontwerper Elsa Schiaparelli was misschien wel de meest baanbrekende kunstenaar van de 20e eeuw. Kunstenaars uit het surrealisme zoals Salvador Dalí, Man Ray en Jean Cocteau waren haar vrienden en ze inspireerden haar in haar werk.
Maandag 17 februari 2025 om 13u54  »
NPO 2
De kleurrijke zelfportretten van Frida Kahlo staan in het collectieve geheugen gegrift. Ze tonen de kunstenares ernstig kijkend, het opgestoken haar versierd met linten of bloemen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Een Nacht in het Museum' (VRT Canvas)

Thomas Vanderveken nodigt acteur, presentator en muzikant Wim Opbrouck uit om te overnachten in het M HKA (Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen) bij de 'Bing of the Ferro Lusto' van Panamarenko. De imposante 7 meter brede vliegende schotel is een laat werk van de Antwerpse kunstenaar en het hoogtepunt van zijn levensproject 'Viaggio alle stelle', ofte 'Reis naar de sterren'. Tijdens de nacht ontdekt Wim dat het poëtische ruimtetuig niet zomaar tot een ludieke jongensdroom van Panamarenko kan worden herleid, maar het resultaat is van een levenslange zelfstudie. En dat het veel gehoord commentaar dat Pana’s tuigen niet luchtwaardig zijn, niet klopt. De Bing kan wel degelijk vliegen, voor wie erin gelooft.

'Een Nacht in het Museum', om 21.20 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:20
    Karrewiet met VGT
    00:40
    Journaallus
  • 06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    23:40
    Nachtlus
  • 07:20
    Samson en Marie
    21:00
    Geen uitzending
  • 07:10
    De tafel van K3
    01:45
    Geen uitzending
  • 07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
    00:40
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 02:00
    Geen uitzending
    10:30
    Sturm der Liebe
  • 07:00
    Willy
    01:40
    Geen uitzending
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:10
    The X-Files
  • 06:00
    Joe
    00:10
    The Flying Doctors
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    01:15
    De Tafel van Gert
  • 06:45
    Grey's Anatomy
  • 07:00
    NCIS: Los Angeles
    01:15
    Forged in Fire
  • 06:45
    Emergency
    01:55
    Patti Stanger: The Matchmaker
  • 06:45
    Without a Trace
    01:10
    Castle
  • 06:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 07:13
    Diy on wheels
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:40
    Guten Appetit
    01:25
    De Eregast
  • 07:10
    Murdoch Mysteries
    00:45
    Grantchester
  • 07:00
    Storage Wars
    01:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 07:20
    NOS Journaal
    01:00
    Bar Laat
  • 07:15
    Tijd voor Max
    01:05
    Ongehoord Nieuws
  • 07:19
    Zin in Zappelin
    01:45
    Back to the roots