AVROTROS-programma 'Spiegelzaal' al 30 jaar opstap voor klassiek muziektalent

Nog even en dan start het 30ste seizoen van het AVROTROS-radioprogramma 'Spiegelzaal', het voorprogramma van 'Het Zondagochtend Concert', dat ook 30 jaar bestaat.
Beide klassieke muziekprogramma’s worden vanaf 3 september weer live uitgezonden op NPO Klassiek vanuit het Concertgebouw in Amsterdam. 'Spiegelzaal' biedt elke week liveoptredens van uiteenlopende musici en gasten in de gelijknamige concertzaal; tijdens 'Het Zondagochtend Concert' kunnen bezoekers en luisteraars een uur lang genieten van prachtige muziek door de beste orkesten en solisten.
'Spiegelzaal' is al jaren een opstap voor klassieke musici naar de grote(re) podia. Bijvoorbeeld voor pianist Ronald Brautigam, violiste Simone Lamsma en bariton Thomas Oliemans. Bij de eerste uitzending van het 30ste seizoen van het programma keren zij terug op de plek waar het allemaal begon en kunnen zowel publiek als luisteraars genieten van hun liveoptredens.
Tijdens 'Het Zondagochtend Concert' spelen violiste Esther Yoo en de philharmonie zuidnederland onder leiding van dirigent Duncan Ward muziek van Glazounov en Dvorák.
Vanaf de allereerste uitzending neemt Hans van den Boom de presentatie voor zijn rekening van zowel 'Spiegelzaal' als 'Het Zondagochtend Concert'. 'De serie is succesvol, niet alleen op radio, maar ook live. De bezoekers vechten nog steeds om een plekje in de 'Spiegelzaal'', zegt Van den Boom. Naar zijn idee zijn de programma’s zo succesvol, omdat ze toegankelijk en laagdrempelig zijn. 'Voor veel mensen is het bijwonen van de concerten ook een heerlijk begin van de zondag.'
Volgens AVROTROS-mediadirecteur Bart Barnas onderstrepen programma’s als 'Spiegelzaal' en 'Het Zondagochtend Concert' het belang van podia voor jonge talenten. 'Als omroep voor cultuur - die dit jaar ook nog eens 100 jaar bestaat - zijn we er trots op dat we na al die jaren nog steeds een opstap kunnen bieden aan jonge musici. Want de plekken waar dat kan, worden helaas steeds schaarser.'
'Spiegelzaal' (10.00 uur) en 'Het Zondagochtend Concert' (11.00 uur), vanaf 3 september bij AVROTROS op NPO Klassiek.
Zowel 'Spiegelzaal' als 'Het Zondagochtend Concert' zijn op 3 september ook te volgen via de webcast op npoklassiek.nl.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (NL)
volledig dossier- Welke bekende Nederlanders zitten er dit jaar achter de maskers? Het grote raden gaat binnenkort weer van start!
- Nieuw AVROTROS-programma 'Bouwer Power' met Soy Kroon
- Docuserie over hoe Thomas en Paul weer Acda en De Munnik werden
- Duurzaamheid en klimaat staan centraal in 'Dorrestijn en Het Regenworm Dilemma' bij MAX
- Jurre Geluk volgt leeftijdsgenoten die de straat op gaan voor het klimaat
- Eerste beelden Videoland Original 'Een Moord Kost Meer Levens'
- Dennis van der Geest lost erfenisconflicten op in 'Waar is mijn Erfenis?'
- 'De Biecht van Joran' vanaf woensdagavond exclusief te streamen bij Videoland
- 'De Maagdenclub': nieuw Belgisch programma kaart taboe aan
- 'Het Geheim van de Meester' gaat internationaal voor tweeluik 'De Schreeuw'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De winnaar van 'De Meestergids' is bekend
- BNNVARA mag docuserie over 'spookvoetballer' uitzenden na uitspraak rechter
- 'De Zaak Alzheimer' van Erik van Looy in een Amerikaans jasje: 'Memory of a Killer' bij Play
- Kijkcijfers: maandag 5 oktober 2026
- 'De Verhulstjes' zijn terug en zorgen meteen voor een verrassingsontbijt voor Gert: 'Nul enthousiasme'
- 'Oh my god! A nightmare!': Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
- Ziggo Sport zendt afscheidswedstrijd Lionel Messi exclusief uit
- Jan Jaap Van der Wal toont voor het eerst foto’s uit zijn kindertijd met schisis in 'De Operatiekamer'
- Pintjes, Aperol en een mysterieuze badkamervondst: zware ochtend voor 'Blind Getrouwd'-koppel Matti en Ellen
- Dinsdag in 'Focus': Hoe slecht is schermgebruik nu écht?
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer
Kijktip van de dag

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.
'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.



































