Nieuwe afleveringen 'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' nu exclusief op VTM GO+

maandag 9 februari 2026
Foto: VTM - © DPG Media 2025

De moordzaken die Vlaanderen de voorbije weken opschrikten, zijn geen uitzondering maar een tragisch feit: veertig keer per jaar eindigt een relatie in Vlaanderen in moord. Veertig keer kruipt jaloezie, haat of verlatingsangst door de kieren van wat ooit liefde was, tot het dodelijke geweld ontketent.

In 'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' trekt misdaadjournalist José Masschelin de sluier weg van de meest pijnlijke waarheid uit de criminologie: bijna de helft van alle moorden in ons land gebeurt binnen de relationele sfeer. De nieuwe afleveringen kunnen vanaf nu gestreamed worden met VTM GO+.



Van discrete villawijken tot krappe rijhuizen: partnerdoding kent duidelijk geen postcode. José Masschelin reconstrueert moordzaken waarbij daders door een assisenjury werden veroordeeld voor het doden van hun partner of ex-partner. Samen met onder andere nabestaanden, advocaten, criminologen en klinisch psychologen duikt hij in het verhaal achter de feiten en ontrafelt hij het web van signalen dat voorafging aan het fatale moment.

'In veel van deze zaken waren er al alarmbellen afgegaan', vertelt Masschelin. 'Maar niemand achtte het voor mogelijk dat het ooit écht zou gebeuren. Dat is misschien wel het meest hartverscheurende: de wetenschap dat dit mogelijk vermijdbaar was.'

De reeks legt de focus niet op de moord zelf, maar vooral op de voorgeschiedenis die vaak maanden of jaren van stalking, dreigementen en escalerend geweld omvat. Het zijn verhalen waarin vrouwenmoord, partnergeweld en obsessieve controle de hoofdrollen spelen - thema's die pijnlijk actueel blijven in onze samenleving. Door context en duiding te scheppen rond daderprofielen, is 'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' meer dan een reconstructie. De reeks zet partnerdoding hoog op de maatschappelijke agenda en toont aan dat wat vaak wordt weggewuifd als 'passionele moord' in werkelijkheid gaat over pure haat, bezittingsdrang en het fatale onvermogen om afscheid te nemen.

Nu oa al te streamen op VTM GO+: 'De Scalpelmoord'
Op 5 november 2019 krijgt de onderzoeksrechter in Kortrijk een telefoon van een advocaat die zegt dat hij met zijn cliënt wacht op een parking in Deerlijk. Zijn cliënt wil zich aangeven. Wanneer een politiepatrouille arriveert, treffen agenten Ridoan O. aan naast zijn wagen vol bloedsporen. Ridoan stuurt hen naar de woning van de moeder van zijn ex-vriendin. Daar vindt de politie de 36-jarige Jill Himpe in een plas bloed naast de keukentafel. De vrouw is de keel overgesneden en is zo goed als onthoofd.

Ridoan O. vertelt de speurders dat hij en Jill ruzie hadden en dat hij haar per ongeluk heeft verwond. Maar in de jaren voor de moord, heeft hij Jill meermaals gestalkt, geïntimideerd en met de dood bedreigd. De politie kwam regelmatig tussen, maar Jill diende nooit een officiële klacht in waardoor het nooit tot een strafzaak kwam. Tot vandaag blijft de familie van Jill worstelen met die ene vraag: had deze gruwelijke tragedie voorkomen kunnen worden door justitie?

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi': Stream nu al de nieuwe afleveringen met VTM GO+.


DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Lost luggage
    23:48
    Keno
  • 23:05
    Black sands
    00:52
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    So You Think You Can Dance
    00:20
    The Good Doctor
  • 22:50
    The Transporter
    00:25
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 22:10
    Obsessed
    00:15
    The Big Bang Theory
  • 22:10
    Benedetta
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 23:15
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:20
    Are You Being Served?
    23:50
    Wat nu weer?
  • 22:55
    Vik & Gert
    00:00
    De Zussen Coorevits
  • 23:15
    FBI: International
    00:15
    So Help Me Todd
  • 23:20
    Ghostbusters II
    01:25
    MacGyver
  • 22:45
    Kinderen kopen een huis
    23:45
    A Place in the Sun
  • 22:55
    CSI: Miami
    23:45
    The Rookie
  • 23:21
    Trends Talk
    23:57
    Z-Nieuws
  • 23:28
    De ambachter
    23:55
    5-voor-12
  • 23:30
    Chris Cooks Cymru
    00:00
    Becoming Meewis
  • 23:05
    Silent Witness
    01:10
    Harry Wild
  • 23:20
    The Spectacular Now
    01:05
    Scrubs
  • 23:20
    Een vergetelijk mooie reis
    00:10
    The Passion
  • 23:05
    Ridley
    00:35
    De Nachtzoen
  • 23:35
    Nieuw Zeer
    00:05
    De slimste mens