PowNed volgt achterblijvers van gedetineerden in nieuwe docuserie

In Nederland zitten ruim 27000 mannen en vrouwen in detentie. Daarnaast volgen een kleine 1400 mensen een behandeling in een tbs-kliniek. In de zesdelige documentaireserie 'Achterblijvers' volgen we mannen, vrouwen en kinderen die alleen achterblijven wanneer hun geliefde, vader of moeder vast komt te zitten.
Ook voor deze achterblijvers lijkt de tijd soms stil te staan. Maar ze moeten thuis de boel draaiende houden én sterk blijven voor hun dierbaren achter slot en grendel. Lukt het de koppels onder de bijzondere omstandigheden hun relatie staande te houden? Vanaf woensdag 6 oktober om 21.20 uur bij PowNed op NPO 3.
Zo volgen we de 36-jarige Laura en haar twee kinderen. Laura zit in de bijstand en komt sinds een tijdje bij de voedselbank. Haar man Wesley zit in een tbs-kliniek, waar zij elkaar ontmoet hebben en vorig jaar zijn getrouwd. Ondanks dat Laura en Wesley van elkaar gescheiden zijn, is hun liefde acht maanden geleden bezegeld met de geboorte van de kleine Elia. Hoewel Wesley niet snel op vrije voeten zal komen – hij heeft net te horen gekregen dat zijn behandeling met twee jaar wordt verlengd – is Laura wel zeker van haar zaak.
Daarnaast maken we kennis met de 30-jarige Harry. Na negen lange maanden in detentie, komt eindelijk zijn grote liefde Jamie vrij. Het moment waar Harry reikhalzend naar heeft uitgekeken. Op iemand wachten was voor Harry een nieuwe ervaring. In het verleden werd er vooral op hem gewacht wanneer híj in de gevangenis zat.
Ook de 34-jarige Djennah telt de dagen af dat haar geliefde thuiskomt. Toen haar vorige relatie in het buitenland stukliep, keerde ze als alleenstaande moeder met drie kinderen terug naar Nederland. Een moeilijke tijd waarin ze zich bekeert tot de islam en Isa leert kennen. Wanneer Isa vast komt te zitten, zijn hij en Djennah pas zo'n anderhalf jaar samen. Hun zoontje Zinedinn is op dat moment nog maar twee maanden oud. Isa mag binnenkort met proefverlof en hoewel Djennah daar ontzettend naar uitkijkt, maakt ze zich er ook zorgen over.
De 37-jarige Ramona probeert samen met haar zes kinderen een nieuwe start te maken nadat ze moest vluchten voor haar gewelddadige ex-partner. Toch was er anderhalf jaar geleden een nieuwe man die haar vertrouwen wist te winnen: Gradus. Lang bij elkaar is het koppel niet, want na een misdrijf belandt Gradus in de bak. Gradus moet nog 6 maanden zitten, maar komt in aanmerking voor voorwaardelijke invrijheidsstelling. In huize Ramona wordt iedereen in stelling gebracht om Gradus eerste thuiskomst tot in de puntjes voor te bereiden…
De zesdelige documentaireserie 'Achterblijvers' wordt geproduceerd door Skyhigh TV en is vanaf woensdag 6 oktober om 21.20 uur te zien op NPO 3.
DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (NL)
volledig dossier- Paul de Leeuw toert door het land met 'Busje Komt Zo!'
- Gordon en jongeren met Down belanden in rollercoaster van emoties en avontuur
- 'De Dating Quiz': kans op een ton én de liefde van je leven
- Deelnemers nieuw seizoen 'Maestro' bekend
- Rake klappen voor Kees van der Spek in nieuw seizoen 'Kees Van Der Spek: Oplichters Aangepakt'
- Ewout Genemans op pad met Haagse politieagenten in 'Bureau Hofstad'
- PowNed volgt achterblijvers van gedetineerden in nieuwe docuserie
- Emma Wortelboer bemiddelt bij tiener-ouder problemen in 'Dat Snap Je Als Je Ouder Bent'
- KRO-NCRV's 'Streetlab' wil tien singles aan ware liefde helpen in 'Streetlab: Camping De Liefde'
- 'Postcode Loterij Deal Or No Deal' is terug!
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Muziekformat 'Play that Song' trekt deze zomer opnieuw door Vlaanderen
- Kijkcijfers: dinsdag 5 mei 2026
- Noraly Beyer onthult maandag winnaar Libris Literatuur Prijs
- Nieuw seizoen '22 Kids and Counting' op TLC
- Kijkcijfers: maandag 4 mei 2026
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Viktor keert terug naar zijn favoriete kapsalon waar 30 jaar lang niets veranderde
- Lief gebaar of vergiftigd geschenk? 'Ze Zeggen Dat' fileert bloemen
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.
'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.



































