Floortje Dessing vraagt aandacht voor uitbuiting wilde dieren voor vermaak toeristen

'Tijd voor MAX' staat binnenkort in het teken van World Animal Protection, dat zich al 75 jaar inzet om wereldwijd een einde te maken aan dierenleed. Onder anderen Floortje Dessing is te gast.
Ze vertelt over haar bezoek aan een Thais pretpark, waar zij zag in welke hartverscheurende omstandigheden onder meer orang-oetans leven. Ook bezocht ze een opvang waar verwaarloosde olifanten met liefde worden opgevangen en verzorgd. Verder zijn Dirk-Jan Verdonk, directeur van World Animal Protection en zangeres Lakshmi te gast.
Volgens cijfers van World Animal Protection lijden wereldwijd 550.000 wilde dieren dagelijks voor het vermaak van toeristen. Zo leven dolfijnen in krappe, betonnen bassins en zitten beren en olifanten levenslang achter tralies of aan de ketting, omdat ze worden gebruikt voor toeristische foto's en ter vermaak. 'Wat toeristen vaak niet weten, is dat er veel leed schuilt achter deze toeristische attracties. De dieren worden bij hun moeder weggehaald als ze nog jong zijn. Ze worden daarna lichamelijk en geestelijk mishandeld tijdens trainingen. Dit gebeurt allemaal om ze onderdanig te maken voor toeristen', vertelt Dirk-Jan Verdonk van World Animal Protection.
Georganiseerde gevechten van orang-oetans
Floortje Dessing bezoekt een pretpark vlakbij Bangkok waar vijfendertig orang-oetans, met jurkjes en bikini's aan, elke dag kunstjes doen voor toeristen. In een dagelijkse show moeten ze tegen elkaar boksen ter vermaak van het publiek en daarna urenlang poseren voor selfies met toeristen. Achter de schermen blijken de dieren te leven in kleine kooitjes. Floortje: 'Het meest ingewikkeld vind ik dat alles wat voorafgaat aan dit soort vermaak, hoe de dieren hier komen en hoe ze getraind worden, daar ziet het publiek helemaal niks van. Je hebt geen idee. Het is hartverscheurend.'
Olifantvriendelijke opvangplek
Tijdens een bezoek aan een opvangplek voor olifanten ziet Floortje hoeveel de hulp van organisaties als World Animal Protection betekent voor deze dieren. Olifant Kham Phaeng werd gered uit de toeristenindustrie, waar ze elke dag dezelfde ritjes moest maken met toeristen op haar rug. Ze kwam totaal vermagerd binnen. Dankzij de toewijding van liefdevolle verzorgers, die het welzijn van de olifanten op de eerste plek zetten, gaat het nu goed met haar en kan ze zich samen met haar soortgenoten vrij bewegen en genieten van haar oude dag.
Over World Animal Protection
World Animal Protection vecht voor dieren. Samen met supporters wordt gestreden voor een wereld waarin uitbuiting van dieren niet meer bestaat. Het is een internationale organisatie die inzet op structurele oplossingen die een groot verschil maken voor dieren wereldwijd. World Animal Protection werd ruim 75 jaar geleden opgericht en heeft sindsdien grote successen geboekt. Zo kwam er na jarenlang campagne voeren een eind aan berendansen in India en zijn er al ruim tweehonderd reisorganisaties overtuigd om geen olifantenritten en -shows meer aan te bieden.
'Tijd voor MAX', dinsdag 24 maart om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT dreigt met boycot Eurovisiesongfestival : 'Kans klein dat we volgend jaar een artiest afvaardigen'
- Finale van ‘De Mol’ 2026: eindelijk valt het masker af
- Erben Wennemars neemt afscheid als schaatsanalist bij de NOS
- Loïc Van Impe & Sarah Renson presenteren nieuw njam!-programma 'Vanavond Bij Ons'
- Documentaire 'The Bus Driver: Britain's Cocaine King' op Discovery
- Dit kookt Jeroen Meus deze week in 'Dagelijkse Kost'
- Vurige groepsbattle laat studio van 'So You Think You Can Dance' ontploffen
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- 'Ziggo Sport Finals': alle UEFA Europese clubfinales gratis te zien voor heel Nederland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht'
Kijktip van de dag

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.
'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.



































