Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt

Kweekvlees werd in Nederland uitgevonden en moest dé grote voedselrevolutie worden: echt vlees, zonder dat er een dier voor naar de slacht hoeft. In Singapore is kweekvlees al toegelaten en op beperkte schaal verkrijgbaar, maar in de Nederlandse supermarkt is het nog altijd nergens te vinden.
Hoe kan het dat een Nederlandse uitvinding aan de andere kant van de wereld al op het menu staat, terwijl wij er zelf nog op wachten? In 'PowNed of View: Kweekvlees' duikt Mark Baanders in de wereld van laboratoriumvlees.
Want hoe werkt dat eigenlijk, vlees kweken zonder dier? Bij Wageningen University & Research ontdekt Mark hoe wetenschappers werken aan de ontwikkeling van kweekvlees. Ook onderzoekt hij wat er culinair mogelijk is. Bij sterrenchef Ron Blaauw ziet hij hoe kweekvlees een plek kan krijgen in de keuken. Maar voordat zo'n stukje vlees gewoon op ons bord belandt, moeten er nog flink wat obstakels worden overwonnen.
Mark Baanders: 'Het is toch een bijzonder fenomeen dat we in Nederland kweekvlees hebben uitgevonden, maar dat je naar de andere kant van de wereld moet om het te kunnen eten? Blijkbaar is vlees kweken niet het moeilijkste deel. Het op ons bord krijgen wel.'
Startups staan te trappelen om de markt op te gaan, maar in Europa is kweekvlees nog niet goedgekeurd voor verkoop. Brussel moet eerst groen licht geven. Ondertussen spelen er uiteenlopende belangen, bezwaren en overtuigingen.
Want wie zit er eigenlijk op kweekvlees te wachten? Boeren zullen weinig trek hebben in vlees uit het lab, zou je denken. Maar zo simpel ligt het niet. Er wordt zelfs gewerkt aan een toekomst waarin boeren zelf kweekvlees op hun erf kunnen produceren. Bij vegetariërs en veganisten, voor wie je zou denken dat kweekvlees dé uitvinding is, blijkt het enthousiasme dan weer niet vanzelfsprekend.
Met zijn nieuwsgierigheid, humor en weinig geduld voor ingewikkelde verkooppraatjes probeert Mark zich een weg te banen door wetenschappers, boeren, activisten en ondernemers. Iedereen praat over de belofte van kweekvlees. Maar tussen die grote toekomstplannen en een kweekburger in het winkelschap blijkt nog een flinke wereld te zitten.
'PowNed of View: Kweekvlees', vrijdag 6 november om 20.25 uur op NPO 3 en NPO Start.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- 'De Verraders' maakt zich op voor finale: Noah neemt groot risico met Munt van de Waarheid
- Kijkcijfers: dinsdag 3 november 2026
- Jij kan erbij zijn! VTM zoekt publiek voor 'Dancing with the Stars'
- Oude bekende keert terug in 'Familie': Quinten zorgt meteen voor opschudding
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt
- Lara Taveirne vrijdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Astrid Coppens over langste minuut van haar leven tijdens keizersnede: 'Je denkt: die is aan het doodgaan'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.




































