Evangelische Omroep stopt vanwege bezuinigingen met fictie. Ook 'Rail Away' en 'Metterdaad' stoppen.

De bezuinigingen bij de publieke omroep raken ook de programmering van de Evangelische Omroep (EO). De omroep beschikt vanaf 2027 over "fors minder budget" voor programma's over geloven en stopt daarnaast met alle documentaires en fictieve series, staat in een persbericht.
De afgelopen jaren maakte de omroep series als 'De Joodse Raad' en 'De Vuurwerkramp' en films als 'De Terugreis'. Daarvoor verdwijnt het budget. Van treinprogramma Rail Away verschijnen na volgend jaar geen nieuwe afleveringen meer; alleen komend jaar worden nog een paar nieuwe afleveringen opgenomen.
Het tv-programma 'EO Metterdaad' dreigt ook van de buis te verdwijnen. Het bestaat al meer dan vijftig jaar, en maakt hulpverlening wereldwijd zichtbaar. Er zijn al 53 seizoenen van het programma uitgezonden.
"De NPO geeft vanaf 2027 geen geld meer voor de productie, maar de EO vindt de missie van EO Metterdaad essentieel en onderzoekt daarom actief hoe het programma toch kan blijven bestaan", schrijft de omroep. Volgens de EO blijft de stichting rond het programma hoe dan ook bestaan "zodat het zich in kan blijven zetten voor de mensen wereldwijd, die leven in onrecht, nood en armoede".
'Hart van de EO'
"Minder budget voor programma's over het geloof raakt het hart van de EO", schrijft de omroep in een persbericht. Daar zit "de grootste pijn", zegt EO-directeur Arjan Lock. "Deze beslissing raakt niet alleen onze collega's, maar ook het publiek en iedereen die zich verbonden voelt met onze missie."
Ondanks dat er minder geld overblijft voor de levensbeschouwelijke programmering blijven de televisieprogramma's De Verandering en Nederland Zingt wel bestaan.
Ook bij NPO Radio 5 worden veranderingen doorgevoerd. Een woordvoerder laat weten dat het nog niet duidelijk is hoe die veranderingen eruit gaan zien en wat de impact daarvan gaat zijn voor de programma's van de EO.
'Blauw Bloed'
Eerder werd al bekend dat het budget voor de EO-programma's Enkeltje Verweggistan en Blauw Bloed vanaf 2026 wordt gehalveerd, waardoor ook bij deze programma's het een en ander verandert.
Hoeveel banen door de bezuinigingen gaan verdwijnen bij de EO, is nog niet duidelijk, schrijft de omroep.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Bezuinigingen bij NPO
volledig dossier- Evangelische Omroep stopt vanwege bezuinigingen met fictie. Ook 'Rail Away' en 'Metterdaad' stoppen.
- VPRO zwaar getroffen door NPO-bezuinigingen: einde voor 'Zomergasten' en andere iconische programma’s
- Einde van een tijdperk: 'NOS Studio Voetbal' en 'Andere Tijden Sport' verdwijnen door bezuinigingen
- Bezuinigingen raken AVROTROS fors
- BNNVARA schrapt oa. 'Kassa' en '3 Op Reis'
- NPO 2 en NPO 3 grootste slachtoffer van bezuinigingsoperatie
- Deze drie populaire tv-programma's schrapt omroep MAX door de bezuinigingen van kabinet Schoof: 'Pijnlijke keuzes'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
- Bluffen, bedriegen en BN'ers op het verkeerde been zetten in derde seizoen 'Pokerface'
- Mediapartijen stellen gezamenlijke richtlijnen op voor AI-transparantie
- Ina Alberts ontvangt Bert van Leeuwen Prijs 2026
- Kijkcijfers: woensdag 16 september 2026
- Koor zonder stembanden laat de jury niet onberoerd in 'Got Talent'
- 'South Park' keert terug met seizoen 29 na zesde Emmy-winst
- Jade Mintjens ergert zich aan huishoudens waar je je schoenen moet uitdoen: 'Wat is het volgende? Een metaaldetector?'
- 'To the Point(er)': waarom is het zo moeilijk om pesten te stoppen?
- Ingeborg organiseert een kotvergadering: 'Slechtste idee dat ik ooit gehoord heb'
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































