Barry Atsma gaat exclusieve samenwerking aan met Videoland

Volwassen worden is al moeilijk genoeg. Maar hoe is dit als je opgroeit met het syndroom van Down? En wat voor effect heeft dit op je gezin? 'Bennie', geïnspireerd op het levensverhaal van Barry Atsma, is een hartverwarmende serie die het eerlijke verhaal vertelt van een gezinsleven dat te maken heeft met het syndroom van Down.
De serie is het startpunt van een samenwerking tussen Videoland en Barry Atsma. Barry verbindt zich exclusief aan de streamer als Videoland Talent. De Videoland Original serie 'Bennie' is vanaf 21 maart, Wereld Downsyndroomdag, te bingen.
'Bennie' is een serie met een lach en een traan en is door de universele thema’s herkenbaar voor ieder gezin. De serie laat daarnaast onder meer zien dat het hebben van het syndroom van Down niet in de weg hoeft te staan van het najagen van dromen, maar ook wat de keerzijde kan zijn voor iemand zelf en de omgeving. De cast bestaat uit onder anderen Wesley van Klink, Hadewych Minis, Fedja van Huêt, Damaris de Jong, Mo Braun, Leny Breederveld en John Buijsman. Andere castleden worden op een later moment bekendgemaakt.
Videoland Talent
Tijdens het maakproces van de serie 'Bennie' is de samenwerking tussen Barry Atsma en Videoland goed bevallen. Dit smaakte naar meer, waardoor Videoland en Barry een exclusieve samenwerking met elkaar aangaan. Hij voegt zich als Videoland Talent bij drie andere talentdeals op het gebied van drama, Robert de Hoog, Nasrdin Dchar en Will Koopman.
'Videoland sprong er als partij voor mij meteen uit door de liefde die ze voor 'Bennie' toonden en de vrijheid die ze wilden geven. Het draait bij hen echt om makers en creatieve talenten. En wat ze presteren is bijzonder. De nummer één lokale streamer zijn, is gewoon heel knap. Het team maakt geweldige projecten waarover gesproken wordt bij de koffieautomaat. Op dramagebied is 'Mocro Maffia' daar natuurlijk een geweldig voorbeeld van, net als 'Eén Grote Familie' en 'Moedermaffia!'. Met 'Bennie' voel ik dat ze naast hoogwaardig entertainment voor een breed publiek ook maatschappelijk relevante verhalen willen vertellen. Daarmee tonen ze lef. Videoland voelt als een prettig eigenwijze, echt Nederlandse familie vol creatieve makers en daar wil ik heel graag bij horen', aldus Barry over de samenwerking.
Over 'Bennie'
Bennie, een eigenzinnige jongen met het syndroom van Down, wordt 18 jaar. Nu hij eindelijk volwassen is wil hij een echte baan, geluk in de liefde en op zichzelf wonen. Net als iedereen. Zijn strijd voor zelfstandigheid zal zijn prettig disfunctionele gezin volledig op z’n kop zetten. Met zijn ontwapenende humor vecht Bennie tegen alle vooroordelen en inspireert hij zijn ouders, zus en broertje om ook opnieuw voor zichzelf en elkaar te kiezen.
De Videoland Orginal serie 'Bennie' is vanaf 21 maart te bingen bij Videoland. Op zaterdag 22 maart beleeft de eerste aflevering een 'Videoland-première' bij RTL 4 om 22.30 uur. De serie is geïnspireerd op het levensverhaal van Barry Atsma, die daarnaast ook Executive Producer is van de serie. 'Bennie' is geproduceerd door Tom van Blommestein en Leontine Petit van Lemming Film. De serie is geschreven door Karen van Holst Pellekaan en Alexander de Bruijn en geregisseerd door hoofdregisseur Jamille van Wijngaarden en co-regisseur Nicole van Kilsdonk.
DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (NL)
volledig dossier- 'Hazes & Hoogkamer: tot uw dienst' nieuw op SBS6
- Deze BN'ers doen mee aan 'De Verraders'
- Deze BN'ers doen mee aan 'De Verraders'
- Maandag nieuw op NPO 1: 'Strijders'
- Dit zijn de gasten van 'De Klassenavond' op SBS6
- 'Hazes & Hoogkamer: tot uw dienst' in mei nieuw op SBS6
- Jeugddramaserie 'De Achterblijvers': geheimen, geldgebrek en de beste zomer ooit
- Diederik Ebbinge terug op tv met 'Chateau Promenade'
- Maak kennis met de acht singles van MTV’s 'Ex On The Beach: Double Dutch' seizoen 11
- Nieuw seizoen EO's 'Rachel Valt Binnen': de gevaarlijke wereld van de misdaad
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Eerste seizoen 'Echte Reizigersvrouwen' populair bij TLC en HBO Max
- Belle Perez, Niels Destadsbader, K3 en Milk Inc. geven exclusief miniconcert in 'Tien Om Te Zien'
- Kijkcijfers: woensdag 20 mei 2026
- Wie haalt de finale van 'The Voice'?
- Eén tuin 'steekt er met kop en schouders bovenuit' in 'Huis Gemaakt'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' bereikt kookpunt op militair oefenterrein Beekhuizerzand
- Kluis definitief dicht op JOE: Coen & Sander officieel 'smartphonevrij'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
Multimedia SPOTLIGHT
-
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen
Kijktip van de dag

In Amsterdam strijdt actrice Martine Jonckheere aan de zijde van goede vriend Jacques tegen het duo Axel en chef-kok Sofie Dumont, op zoek naar verborgen parels op de sfeervolle brocantemarkt van het Amstelveld.
'Eenmaal Andermaal', om 20.35 uur op VTM.



































