Wie van deze 3 wordt de nieuwe VRT-baas?

donderdag 18 juni 2020

'Wie van de drie?' klinkt het vandaag in de wandelgangen van de VRT. Geen comeback van het bekende tv-format, wel de nakende bekendmaking van de nieuwe CEO van de VRT. Morgen zou de Vlaamse regering mogelijk een beslissing nemen.

Als de geruchten kloppen, dan hakt de Vlaamse regering morgen de knoop door. De nieuwe aanstelling komt er nadat de vorige CEO, Paul Lembrechts eind januari ontslagen werd na een conflict binnen de VRT-top.

Er zijn nog drie kandidaten in de running. Allen hebben ze minstens 25 jaar ervaring in de media en met management.

Peter Vandermeersch is de bekendste van de drie. Hij was jaren hoofdredacteur van De Standaard en de Nederlandse krant NRC.

Een andere mogelijke CEO is Koen Clement, momenteel voorzitter van Studio 100. Eerder werkte hij 20 jaar voor De Persgroep, nu DPG Media.

Tot slot is er Frederik Delaplace die al zijn hele carrière voor De Tijd heeft gewerkt. Eerst als journalist, dan als hoofdredacteur en momenteel als CEO van Mediafin.

In principe heeft de Vlaamse regering nog tijd tot het einde van de maand. Afwachten of de beslissing morgen al valt.


Bron: VRTNWS/HLN


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: VRT-crisis 2019-2020

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:05
    Ninja Express
    02:00
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 06:10
    Timbalo
    06:00
    Tik Tak
  • 06:10
    Kabouter Plop
    01:15
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    09:55
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:25
    Seal Team
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    The Rookie
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:01
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:45
    Open Vuur
  • 06:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    02:30
    Inspector George Gently
  • 06:00
    Hot Yachts
    02:05
    Below Deck Mediterranean
  • 06:05
    MAX Geheugentrainer
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 02:00
    Nieuwsuur
    03:10
    NOS Gesprek minister-president
  • 06:05
    Angelina Ballerina
    02:25
    De Grannies van Amsterdam