Tien jaar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' wordt gevierd met tien nieuwe gasten

woensdag 27 september 2023

Vanaf 20 oktober kijkt Thomas Vanderveken terug in het hoofd van tien verschillende gasten. In het najaar van 2013 werd de eerste aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' uitgezonden.

Tien jaar later zijn al meer dan 100 boeiende mensen te gast geweest bij Thomas Vanderveken. De vaste formule blijft: aan de hand van negen zelfgekozen beeldfragmenten vertellen de gasten wat hen raakt en inspireert. Negentig minuten lang, rechtuit en niet gemonteerd.


Dit zijn de gasten in het nieuwe seizoen

Vrijdag 20 oktober: Veerle Baetens (regisseur en actrice)
Vrijdag 27 oktober: Dirk De Wachter (psychiater)
Vrijdag 3 november: Alex Agnew (stand-upcomedian)
Vrijdag 10 november:  Damya Laoui (wetenschapper)
Vrijdag 17 november: Koen Wauters (zanger en presentator)
Vrijdag 24 november: Sofie Van de Velde (kunstondernemer)
Vrijdag 1 december: Guy Verhofstadt (politicus)
Vrijdag 8 december: Elodie Ouédraogo (ondernemer)
Vrijdag 15 december: Herman Van Goethem (rector)
Vrijdag 22 december: Charlotte Adigéry (zangeres)

Allemaal zijn ze volop op zoek naar hun ultieme selectie van onvergetelijke, prikkelende en bepalende beeldfragmenten. Wat die beelden met hen deden en hoe ze een leidraad zijn, vertellen ze aan Thomas Vanderveken. Tien avonden lang lopen we - live - een stukje van hun weg mee.

Vrijdag 20 oktober – Veerle Baetens
Op het Amerikaanse Sundance Film Festival was 'Het Smelt' al in januari te zien, maar in België is het wachten tot eind oktober. De film, gebaseerd op de bestseller van Lize Spit uit 2015, is het regiedebuut van Veerle Baetens. Het is het heftige verhaal van een jonge vrouw, Eva, die na dertien jaar terugkeert naar haar geboortedorp en die daar een rekening te vereffenen heeft. Hoe breng je een complex verhaal naar het witte doek? En hoe coach je een jonge cast bij zo’n gevoelige materie? We horen het in de week van de Belgische release, wanneer Veerle te gast is bij 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'.

Ze brengt fragmenten mee die haar jeugd hebben gekleurd, maar ook beelden die haar vandaag inspireren als maker en regisseur. Voor ze plaats nam achter de camera, doorliep ze al een heel parcours. Ze volgde een musicalopleiding in Brussel, maar kreeg ook snel rollen in televisieseries en kortfilms. In 2007 leerde het grote publiek haar kennen als 'Sara', het knullige hoofdpersonage van een populaire telenovelle. In de jaren die volgden was ze te zien in knappe tv-series als 'Code 37' en 'Tabula Rasa'. Tegelijkertijd bouwde ze haar filmrepertoire uit, met onder meer haar onvergetelijke rol in 'The Broken Circle Breakdown'. Die film bracht haar tot op de rode loper van de Oscars. Niet de laatste keer, trouwens: ook de intense Franstalige kortfilm 'Une Soeur', waarin Veerle een hoofdrol speelt, scoorde een Oscarnominatie. Want ja, ook de Franse en Franstalige cinema zien haar graag.

Haar liefde (en talent) voor muziek, haar eindeloze gave voor transformatie, haar nieuwe film met de Brusselse rapper Zwangere Guy - waar ook Veerle's tienerdochter Billie in te zien is: er is meer dan genoeg om over te praten.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', vanaf vrijdag 20 oktober op VRT CANVAS en VRT MAX, met herhaling op zaterdag.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sergeant' - Farzad (VTM)

De examens zijn volop bezig en de studenten moeten het even zonder hun kotmadam stellen. Ingeborg moedigt hen vanop afstand aan. En terwijl de drukte Maxim te veel wordt, lijkt Fauve de liefde te vinden.

'Kotmadam Sergeant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het weer
    20:20
    Thuis
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Kotmadam Sergeant
  • 19:00
    Darts
    00:00
    De Inspecteurs
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Blumhouse's Fantasy Island
  • 19:35
    Caught on Dashcam
    20:35
    Green Zone
  • 18:50
    Too Close for Christmas
    20:35
    A Merry Royal Christmas
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Axel Terug Naar Amerika
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    The Twisted Tale of Amanda Knox
  • 19:40
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:23
    Z-Best Managed Companies
  • 20:14
    De ambachter
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:05
    Meat Timon
    20:40
    Lekker Messy
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    A Taste For Murder
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Ik Vertrek
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:30
    De Meestergids
  • 19:25
    De verloskundigen
    20:25
    A Beautiful Mess