Ontdek het voorjaar 2023 van VRT MAX, Eén en Canvas

Na het WK, De Warmste Week en de kerstvakantie kondigt ook het voorjaar van VRT MAX, Eén en Canvas zich veelbelovend aan met een pak inspirerende, spannende en ontspannende programma's.
VRT MAX versterkt zich in 2023 verder als dé digitale kijk- en luisterbestemming van VRT. Met de beste series, docu's, podcasts en live radio verzameld in één app. Naast Vlaamse en internationale topreeksen, zet VRT MAX steevast in op exclusief audio- en videoaanbod voor jongere digitale doelgroepen. Met dit voorjaar fictiereeksen zoals 'De Studio’s' en 'Knokke off'. Bovenop een prikkelend videoaanbod trekt VRT MAX de kaart van de langlopende podcastreeksen, straffe true crime én audiofictie op maat van jongvolwassenen.
Ruth Degraeve, manager VRT MAX & digitale bestemmingen: 'Na de succesvolle lancering van VRT MAX blijven we inzetten op de jongere doelgroepen met een divers en vernieuwend audio- en videoaanbod. We kijken dan ook vol verwachting uit naar de lancering van een breed aanbod van nieuwe titels waarmee we gebruikers kunnen connecteren met VRT MAX. De komende maanden investeren we ook verder in onze eigen platformen waar we onder andere inzetten op een rijkere luisterbeleving.'
Eén trapt 2023 af met een heerlijk gevarieerd aanbod. Enerzijds zorgt het merk voor ontspanning en feelgood. Met onder andere 'The Greatest Dancer van Vlaanderen', waarin we in het gevarieerd danstalent duiken dat Vlaanderen rijk is. In januari geeft Kamal op geheel eigen wijze een nieuwe draai aan de Eén-klassieker '1 Jaar Gratis' en gaan we samen met de kijker op zoek naar de perfecte kandidaat voor het Eurovisiesongfestival. Bovendien delen we nog een rist muziekprijzen uit op de MIA’s en ontdekken we wie de eerste Kastaars in de wacht mogen slepen. Het televisiejaar begint feestelijker en speelser dan ooit.
Na een geslaagd eerste seizoen sluiten Bart Cannaerts en Fien Germijns binnenkort opnieuw de televisieavond af met 'De Dag van Vandaag'. En Eén vernieuwt ook andere dagelijkse afspraken met de kijker: binnenkort start de nieuwe reeks van 'Dertigers' en ook de 'Campus Cup' maakt later in het voorjaar opnieuw zijn opwachting.
Anderzijds bouwt het merk verder op haar vaste waarden: warme, menselijke verhalen zoals dat van Jeroen Meus in 'Dagen Zonder Broer'. Of de straffe zeemansverhalen van de Zeebrugse vissers en Wim Lybaert in 'Een Jaar Op Zee. En na een emotioneel eerste seizoen opent Dieter Coppens opnieuw de deuren van 'Restaurant Misverstand'.
Eén bouwt ook verder aan zijn sterke zondagavondreputatie en pakt onder meer uit met het prestigieuze 'Het Verhaal van Vlaanderen', waarin Tom Waes de kijkers meeneemt op een reis doorheen 38.000 jaar geschiedenis. In januari start '1985', een verhaal over vriendschap in de woelige jaren 80, met jong Belgisch acteertalent in de hoofdrollen. Later dit voorjaar is er op zondag afspraak met 'Arcadia': ongeziene fictie in Vlaanderen.
Lotte Vermeir, netmanager: 'Eén blijft inzetten op de vaste waarden en sterktes die de kijker zo herkent en apprecieert: warme en authentieke verhalen, kwaliteitsvolle fictie en human interest; programma’s die de Vlamingen recht in het hart raken. Afgelopen najaar voegden we daar met succes enkele speelse en ontspannende puzzelstukken aan toe, zoals het prettige 'Homo Universalis' en 'Kom op tegen Kanker, alles in de strijd', dat op een opvallende en luchtige manier een huizenhoog taboe op de kaart wist te zetten. En díe mix tussen vertrouwde sterktes enerzijds en frisse, ontspannende nieuwkomers anderzijds, is opnieuw het recept van een veelbelovend voorjaar.'
Compromisloze topkwaliteit: daar gaat Canvas ook in 2023 voor, met extra aandacht voor prikkelende programma’s, zoals de langverwachte prestigereeks 'Onze Natuur', en voor eigenzinnige humor, met naast 'De Ideale Wereld' onder meer de eigen fictiereeks 'Zonder Afspraak' en nieuwe stand-upcomedy later dit jaar.
Daarnaast blijven verdiepende actuaprogramma’s een belangrijke pijler in het aanbod, met de vertrouwde duidingsprogramma’s maar ook een nieuwe reeks van 'De Eeuwige Oorlog', waarin Rudi Vranckx op zoek gaat naar de oorsprong van een aantal langdurige conflicten, en 'Seksueel Geweld in de Oorlog', waarin Inge Vrancken de impact van verkrachting in oorlogssituaties onderzoekt.
Straffe documentaires zijn vaste prik op Canvas. Eigen producties, zoals 'Laurent van België', 'Patrick Lefevere. Godfather van de koers', 'Waarom Wachten' met Karine Claassen, 'Mijn God' met Phara de Aguirre en een nieuwe reeks van 'De Weekenden' met Joris Hessels. Maar ook het beste uit het buitenland, zoals 'The Rise of the Billionaires' (over tech-titanen als Elon Musk, Jeff Bezos en Mark Zuckerberg), 'The Real Crown' en 'Muhammed Ali'.
Fans van internationale topfictie kunnen uitkijken naar 'The Offer' en 'Billy the Kid'. En voor de cultuurliefhebbers zijn er allerlei documentaires over muziek en cultuurgeschiedenis. de Koningin Elisabethwedstrijd, 'Winteruur' en later dit jaar ook het nieuwe programma 'Zingen is Goud', waarin boeiende Vlamingen bij Bent Van Looy komen vertellen over hun favoriete songs en die ook (mee)zingen.
Lotte Vermeir: 'Canvas blijft een van de sterkste mediamerken in Vlaanderen, dat al 25 jaar lang garant staat voor compromisloze kwaliteit. Daar blijven we op inzetten. Maar in een tijd waarin het aanbod groter en meer versnipperd is dan ooit, moet Canvas ook durven op te vallen en te prikkelen. Met het grootse project 'Onze Natuur' bijvoorbeeld of met de charmante comedyreeks 'Zonder Afspraak'.'
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2023: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- Nieuwe seizoen van 'Ex On The Beach: Double Dutch' komt naar Streamz
- Dan start 'Million Dollar Island' (mét Ingeborg) bij VTM 2
- Wie zijn de 'Helden van het Internet'?
- Al op dag één vallen maskers af in 'Special Forces: Wie Durft Wint'
- 'Ons Huis/Nieuw Huis': kiezen de koppels voor hun eigen, verbouwde huis of een volledig nieuwe woning?
- Deze 11 bekende rekruten strijden tegen hun eigen limieten in 'Special Forces: Wie Durft Wint'
- Nieuwe HBO-reeks 'The Idol' krijgt release date én eerste teaser
- Fatma Taspinar volgt de Cel vermiste personen voor tweede seizoen
- 'La Course': achter de schermen van het vrouwenwielrennen op Canvas
- Eén-reporter Wouter Deboot fietst 'Met De Wind Mee'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Thuis' onthult teaser en startdatum van het nieuwe 'Thuis'-seizoen!
- Najaar 2026: Deze programma's volg je de komende maanden bij Play
- Najaar 2026: Elk moment, op elk scherm. Play past dit najaar overal
- Karine Claassen verlaat VRT na 14 jaar: 'Het is tijd om dit hoofdstuk af te sluiten'
- Wie is te vertrouwen in 'Wolven: een spel van list en bedrog'?
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2'
Kijktip van de dag

De duo's ontdekken Het Eenhoornhof van Ann en Stephan in Kuttekoven. Van een rondleiding door Anns minimuseum en de mancave van Stephan, tot een cursus koekjes bakken. Er volgen vele warme momenten, maar zorgen deze ook voor een mooie bedjesscore?
'Met Vier in Bed', om 20.50 uur op VTM.



































