Kijkcijfers: Play4 en GoPlay zetten 2023 succesvol in

Must-see programma's voor een miljoenenpubliek en nog meer nieuwe prikkelende programma's. Met die belofte werd het nieuwe Play-jaar en de nieuwe entertainmenthuis Play Zuid geopend. En belofte maakt schuld.
2023 kende een bruisende start voor Play4 en GoPlay, met miljoenentitels als 'De Verhulstjes', 'James De Musical', 'Over De Oceaan' en 'De Rechtbank' die op verschillende momenten én platformen een breed en divers publiek bereiken.
Eén van die grote primetime titels van het moment is 'De Verhulstjes'. Met onder andere de outing van Gert als fervent Speedo-drager tikt de familiereeks aan tot boven het miljoen: 1.006.000 kijkers en 34.1% marktaandeel. Ook 'James De Musical' bevestigt met zijn tweede seizoen en weet opnieuw 875.000 kijkers warm te maken voor emotionele en spectaculaire muzikale odes aan bekend Vlaanderen, goed voor 31.5% marktaandeel. En dat met als uitschieter een uitstap naar de Lotto Arena voor een avondvullend livespektakel op 3 en 4 februari. 'Over De Oceaan' heeft dan weer, net als 'Nonkels' na een succesvolle eerste preview op Streamz, de wind helemaal in de zeilen op Play4 en vaart rustig verder richting het miljoen: met gemiddeld 923.000 kijkers en 32.1% marktaandeel staat de humaninterestreeks mee aan de top van het kijkcijferklassement. 'De Rechtbank' is en blijf één van de absolute sterkhouders van het schema en volgt in zijn twaalfde (!) seizoen voor het eerst de zittingen van de Nationale Kamer voor Discriminatie en Racisme van de Koninklijke Belgische Voetbalbond en kijkt de reeks mee achter de schermen bij het Vlaams Sporttribunaal waar meldingen van zedenfeiten in sportclubs behandeld worden. Met succes, zo blijkt: 820.000 kijkers en 23.5% marktaandeel.
Play is daarnaast dagelijks aanwezig met 'Play Café', 'De Tafel van Vier' en 'Big Brother'. 'Play Café' is net opgestart en warmt de avond op en maakt elke dag nieuws. Daarna schuift Gert Verhulst aan 'De Tafel van Vier', die de vinger aan de actuapols houdt voor gemiddeld 232.000 kijkers (6.3%). En 340.000 kijkers volgen onbekende Nederlanders en Vlamingen die opgesloten zitten in het befaamde 'Big Brother'-huis. Jan Jaap van der Wal sluit de zondagavond op gepaste wijze af op zijn eigenzinnige manier in 'Jan Jaap op Zondag' en dat deed hij bij de start al voor meer dan 400.000 kijkers. Ondertussen blijft hij elke zondagavond de week fileren én vieren. Ook sport ontbreekt niet in januari. Zo blijft 'Sports Late Night' 202.000 voetbalfans bedienen op zaterdag en zondag. En binnenkort is er ook opnieuw Europa (Conference) league. Verder is het nu de komende weken nog uitkijken naar 'Liefdestips aan Mezelf' op GoPlay en 'Assisen' en 'Tulpen' uit Antwerpen op Play4.
Bron: CIM TV – Noord – aantal kijkers live+uitgesteld+webrating+rerun – marktaandeel VVA 18-54 1ste kijkmoment – data beschikbaar 30/01/’23
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wat RTL niet aandurfde: Mathijs van Nieuwkerk keert terug op televisie bij SBS6!
- Kijkcijfers: woensdag 27 mei 2026
- Financieel expert Chris Sugira wordt nieuwe geldexpert van VTM NIEUWS
- De legendarische survivalstrijd is terug: opnames nieuw seizoen van 'Expeditie Robinson' met bekende Vlamingen en Nederlanders gestart
- Bas, Finn, Joris of Maëlle: wie wint 'The Voice van Vlaanderen 2026'?
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': zorgen om de energierekening
- Opmerkelijke bekentenis van Viktor in 'Brieven Aan Samson': 'Ik kon pas op mijn twaalfde fietsen'
- 'Zembla' onderzoekt de oprukkende jeugdcriminaliteit
- Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Het is zover: de grote finale van 'The Voice van Vlaanderen'. Wie van de vier finalisten wint het tiende seizoen en welke coach viert mee op het podium? Of gaat, net als vorig seizoen, de Comeback Stage met de overwinning lopen?
'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.



































